سرمربی نفت مسجد سلیمان به خبرورزشی گفت: من و یحیی سال‌هاست با هم دوست و رفیق هستیم و اتفاقاً هم در مصاحبه‌هایم و هم حضوری به او بابت این انتخاب تبریک گفتم.

خبرورزشی/ مهدی یکتا؛ بعد از لغو دیدار دوستانه پرسپولیس و سایپا، شاگردان یحیی گل‌محمدی روز دوشنبه گذشته در دیداری دوستانه در زمین زمزم به مصاف تیم نفت مسجدسلیمان رفتند که در نهایت این بازی با تساوی یک- یک به پایان رسید. مهدی تارتار که یکی از کاندیدا‌های جانشینی گابریل کالدرون در پرسپولیس بود برابر یحیی گل‌محمدی سرمربی امروز سرخپوشان مساوی کرد در حالی که در لیگ برتر، سرمربی آرژانتینی را شکست داده بود. جالب‌تر از همه برخورد گرم و دوستانه یحیی گل‌محمدی و مهدی تارتار سرمربیان دو تیم قبل و بعد از این دیدار تدارکاتی بود که بهانه‌ای شد برای تماس با تارتار. 

آقای تارتار ابتدا می‌خواهیم درباره رابطه گرم و صمیمانه شما و یحیی گل‌محمدی بپرسیم. شما دو نفر نامزد جانشینی گابریل کالدرون بودید، اما در نهایت گل‌محمدی انتخاب شد. حالا برگزاری بازی دوستانه بلافاصله پس از این انتخاب در نوع خود جالب بود. توضیحی می‌دهید؟
رقابت‌ها برای داخل زمین است، ما اول رفیق هستیم. من و یحیی سال‌هاست با هم دوست و رفیق هستیم و اتفاقاً هم در مصاحبه‌هایم و هم حضوری به او بابت این انتخاب تبریک گفتم. فوتبال تمام می‌شود و می‌رود، اما آنچه باقی می‌ماند رفتار آدم‌هاست. برای یحیی گل‌محمدی از ته دل آرزوی موفقیت می‌کنم، چون هم دوست هستیم و هم من خودم پرسپولیسی‌ام!

تیم پرسپولیس را چطور دیدید؟
پرسپولیس همیشه پرسپولیس است. تیم پرمهره‌ای که در همه خطوط از نفرات خوبی بهره می‌برد. بچه‌های ما هم نمایش خوبی ارائه دادند و در نهایت بازی با تساوی یک- یک به پایان رسید.

ولی در لیگ برتر پرسپولیس را با کالدرون برده بودید.
آن بازی رسمی بود و با بازی دوستانه فرق می‌کرد. در بازی دوستانه تیم‌ها بیشتر از نتیجه دنبال پیدا کردن نقاط ضعف و قوت خود هستند.

با این حساب جواب سؤال بعدی ما را هم ناخواسته دادید!
چه سؤالی؟

می‌خواستیم بپرسیم معمولاً در آستانه برگزاری مسابقات رسمی تیم‌ها بازی‌های تدارکاتی آسان‌تری در نظر می‌گیرند تا بازیکنان روحیه بگیرند. برگزاری بازی دوستانه با پرسپولیس ریسک نبود؟
بله قبول دارم، اما این موضوع برای تابستان و قبل از شروع فصل است نه نیم‌فصل! در نیم‌فصل همه تیم‌ها شرایط خود را خوب می‌شناسند و شکل گرفته‌اند. ما می‌خواستیم تیم خودمان را محک جدی بزنیم که زدیم.

کریستین اوساگونا خرید جدید پرسپولیس را چگونه دیدید؟
به نظرم مهاجم خوبی بود که به کار تیم یحیی می‌آید.

چطور؟
تاکتیک اصلی یحیی در تیم‌هایی که کار کرده ارسال از جناحین است. اوساگونا مهاجم سرزنی است که به خوبی سانتر‌های ارسالی از کناره‌ها را می‌زند. خوب سر می‌زند.

تیم شما هم نفراتی را از دست داد و نفرات جدیدی را در نقل و انتقالات زمستانی خریدید. توضیحی می‌دهید؟
بازیکنان خوبی مثل محمد طیبی، میلاد خدایی، فرشاد جانفزا، دوستدار و فرزاد حاتمی را از دست دادیم. نفرات جدیدی هم جذب کردیم که امیدواریم در نیم‌فصل دوم بتوانند به نفت مسجدسلیمان کمک کنند.

نیم‌فصل اول را بدون باخت پشت سر گذاشتید. نیم‌فصل دوم می‌توانید آمار خوبی به جا بگذارید؟
تلاش می‌کنیم جایگاه مناسبی در پایان لیگ نوزدهم کسب کنیم. ان‌شا‌ءا... با حمایت هواداران پرشور مسجدسلیمانی بتوانیم به این هدف برسیم.

این روز‌ها بحث تصمیم سیاسی اخیر کنفدراسیون فوتبال آسیا سوژه روز رسانه‌های ماست. شما به عنوان یک مربی ایرانی فکر می‌کنید بهترین سیاست یا تصمیم در قبال این اتفاقات چیست؟
من در یک برنامه تلویزیونی هم گفتم نباید زیر بار حرف روز برویم. اگر قبول کنیم در کشور ثالث بازی کنیم یعنی قبول کرده‌ایم کشورمان امن نیست. در چنین شرایطی انصراف از لیگ قهرمانان آسیا بهترین تصمیم می‌تواند باشد.

راستی داشت یادمان می‌رفت. برانکو ایوانکوویچ سرمربی تیم عمان شد. نظرتان چیست؟
برای برانکو آرزوی موفقیت می‌کنم. برانکو یک مربی صاحب سبک بود که ما پرسپولیسی‌ها همیشه مدیون او هستیم. این مربی کروات شخصیت از دست رفته را به پرسپولیس برگرداند. امیدوارم هر جا هست موفق باشد.

یک بار هم به خود ما گفتید برانکو الگوی شماست.
بله، از نظر رفتاری و فنی برانکو یک الگوی خوب برای من بوده است.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 12 =
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __

آخرین عناوین

Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __

ویدیو

Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __

پربازدیدترین