دروازه‌بان باتجربه نفت مسجدسلیمان از برخی مسئولان این باشگاه حسابی دلخور است؛ او قصد جدایی دارد و به زودی به لیگ فوتبال نروژ برمی‌گردد.

به گزارش خبرورزشی،  سوشا مکانی بعد از چند سال غیبت در فوتبال ایران و حضور در لیگ نروژ ابتدای لیگ نوزدهم با پیشنهاد نفت مسجدسلیمان به ایران آمد و شاگرد مهدی تارتار شد. او در نفت عملکرد خوبی داشت و با درخشش زیاد توانست نام خود را بار دیگر بر سر زبان‌ها بیندازد. این عملکرد خوب برای سوشا پیشنهاد‌هایی را به همراه داشت و حتی گفته می‌شود خداحافظی‌های چند باره او از مسجدسلیمانی‌ها نیز به همین خاطر است. سوشا، اما در تمام مدت تعطیلات نیم فصل در تمرینات نفت حاضر بود و این در حالی صورت گرفت که قراردادش را هم فسخ کرده بود. به هر حال مکانی روز گذشته به طور رسمی از نفت مسجدسلیمان جدا شد و قرار است طی روز‌های آینده با یک تیم از لیگ نروژ قرارداد جدید امضا کند. او توضیحات مفصلی درباره اتفاقاتی که در نیم فصل حضور در نفت مسجدسلیمان برایش رخ داد را ارائه کرد که مشروح صحبت هایش را در ادامه می‌خوانید:

فوتبال ایران غیر از مسائل احساسی هیچ ندارد
اول فصل وقتی با نفت مسجدسلیمان به توافق رسیدم و قرارداد بستم، قول و قرارمان تا نیم فصل بود. من با توجه به شرایطی که در نروژ داشتم امکان اینکه تا نیم فصل بیشتر در ایران بمانم وجود نداشت. فوتبال ایران متاسفانه غیر از مسائل احساسی هیچ چیز دیگری ندارد و هیچ مسئله دیگری نمی‌توانست مرا در سطحی قرار بدهد که خارج از ایران داشتم. به هر ترتیب اتفاقاتی افتاد که باعث شد تا حضورم در ایران زیاد طول نکشد. خوشبختانه در این مدت عملکردم مشخص است و اتفاقاتی افتاد که بعد از چند بازی پیشنهاد‌های خوبی از نروژ به دستم رسید و با توجه به اقامتی که داشتم و پیشینه ام در فوتبال این کشور این پیشنهاد‌ها آمد. الان هم به احتمال فراوان فوتبالم را در نروژ ادامه می‌دهم و فکر می‌کنم همه بستر‌ها نیز برای این موضوع موفق است.

بهترین عملکرد فنی را در نفت داشتم
من از نفت مسجدسلیمان نرفته بودم که بخواهم برگردم. فکر می‌کنم سوءبرداشت‌هایی اتفاق افتاد که باید درباره همه این موضوعات توضیح بدهم. من اول فصل به خواست آقای تارتار و آقای اینانلو مربی دروازه بان‌های نفت وارد باشگاه شدم و خوشبختانه این عزیزان هم به کارم اعتقاد داشتند و بازی‌های خوبی نیز انجام دادم. در نفت اتفاقی برای من افتاد که در تمام سال‌های فوتبالم برایم رخ داده بود. من هر جایی بودم مشکل فنی نداشتم و همه مربیان دروازه بانی از عملکردم راضی بودند. خوشبختانه تیم مان هم در مسیر پیشرفت قرار گرفت و توانستیم نتایج خوبی کسب کنیم. منتهی مسئله مهم این است که از همان ابتدا تعهد من تا نیم فصل بود و ابتدای فصل گفته بودم که نیم فصل باید به نروژ برگردم. اصلا بحث آمدن یا رفتن‌های مکرر در کار نبود.

پیشنهاد‌های مالی ۴ برابر نفت داشتم
من پیشنهاد‌های مالی سه چهار برابر نفت مسجدسلیمان داشتم و اگر می‌خواستم بروم، به راحتی جدا می‌شدم و می‌رفتم. همان اولین روز نقل و انتقالات هم جدا می‌شدم و به تیم دیگری می‌رفتم. منتهی من حرف زده بودم و هیچ وقت هم موضعم را تغییر ندادم. البته یک مسئله‌ای وجود داشت. با توجه به اینکه تعطیلات پایان فصل نروژ با نیم فصل ایران مصادف شده بود، می‌توانستم تا اسفندماه با نفت ادامه بدهم و این به گوش کادرفنی نیز رسیده بود.

امکانات نفت در حد یک تیم لیگ دهمی است!
من برخلاف بسیاری از آدم‌های داخل فوتبال ایران برای خودم برنامه ریزی دارم. نفت مسجدسلیمان به غیر از بحث فنی که آقای تارتار و کادرفنی شان آن را در سطح بالایی قرار دادند، هیچ چیز دیگری ندارد. تیم نفت از نظر امکاناتی و سخت افزاری یک تیم بیمار است که حتی تیم لیگ سومی فوتبال ایران هم شرایط بهتری از این تیم دارد. ما از نظر امکاناتی واقعا زیر صفر بودیم. به همین خاطر اگر به هر تیم دیگری در ایران می‌رفتم، شرایط برایم بهتر بود. با همه این موضوعات با توجه به شرایطی که آقای تارتار و کادرفنی اش ایجاد کردند، تیم مان قابل احترام شد، اما شرایط سخت افزاری هرگز تغییر نکرد. شاید بتوانم بگویم امکانات نفت در حد یک تیم لیگ دهمی است! پس برای من بحث آمدن و رفتن و بازی با احساسات هواداران مطرح نبود.

می‌توانستم تا اسفند بمانم، اما نخواستند
با توجه به اینکه لیگ نروژ دیرتر شروع می‌شود، می‌توانستم بمانم و چند بازی دیگر هم انجام بدهم. با توجه به اینکه بازی‌های سخت ما در ابتدای نیم فصل است قطعا اگر می‌ماندم می‌توانستم به تیمم کمک کنم، ولی بستر را برای من فراهم نکردند.

یک قرارداد خنده‌دار برایم تنظیم کردند
متاسفانه برخی افراد در باشگاه قراردادی برای من تنظیم کردند که خنده دار بود. من از نظر مالی هر جایی می‌روم بنا را روی احترام و اعتماد می‌گذارم. وقتی قراردادی امضا می‌کنم و دست می‌دهم از صد امضا برایم معتبر‌تر است، اما متاسفانه دوستان پای امضایشان هم نمی‌مانند، چه برسد به دست دادن. قراردادی که ما نوشتیم اصلا چیزی نبود که حرف زده بودیم. قراردادی که من چند روز قبل آن را فسخ کردم، این قرارداد خنده دار بود و قرار بود اگر بخواهم تا اسفندماه بمانم قرارداد جدیدی بسته شود و توافق جدیدی صورت بگیرد. من حتی در تمام این مدت بدون آنکه قراردادی داشته باشم، در تمرینات و بازی‌های تدارکاتی نفت مسجدسلیمان هم شرکت کردم. با هزینه شخصی و بدون قرارداد به سیرجان رفتم و مقابل گل گهر بازی کردم. پس من چیزی کم نگذاشتم.

برخی دوست نداشتند در نفت بمانم
می‌خواهم شفاف و راحت حرف بزنم و مسائل را بگویم که هواداران بدانند. البته دوست هم ندارم خیلی موضوع را باز کنم تا تیم در آستانه مسابقات حساس به حاشیه برود. منتهی در باشگاه نفت مسجدسلیمان عده‌ای دوست نداشتند من بمانم. این افراد فکر می‌کردند که سوشا مکانی نیاز به ماندن در باشگاه نفت دارد. من می‌توانستم تا اسفند بمانم و در بازی‌های حساس کنار تیم باشم، اما باشگاه شرایط را برای این امر مهیا نکرد.

چون به کسی باج نمی‌دهم، باید بروم
آقایان می‌خواستند خودشان را از همه چیز مبرا کنند و این شاید به خاطر عملکرد بدی بود که در نیم فصل داشتم! شاید یادشان رفته در همین نیم فصل دو بار فک و صورتم به خاطر نفت آسیب شدید دید و شاید دوست دارند بازیکنی را بیاورند که برایشان منفعت دارد. احتمالا من برای آنها بازیکن بدی بودم؛ می‌دانید چرا؟ چون من به کسی باج نمی‌دهم و حرف حق را می‌زنم. تا انتهای فوتبالم هم رویه ام همین است. از گفتن حقیقت هراس ندارم و پیش هیچ کس هم منفعتی ندارم. با تکیه بر مسائل فنی کارم را جلو می‌برم و وابسته به جهتی هم نیستم.

اگر کسی از من ناراحت است، مشکل خودش است
اگر کسی از دست من ناراحت می‌شود، مشکل خودش است و اگر کسی ضعف هایش را نمایان شده می‌بیند، باز هم مشکل خودش است.

نوشته بودند در صورت باخت سوشا پول نمی‌گیرد!
در قراردادی که برای من نوشته بودند آمده بود که سوشا مکانی فقط در مواقعی پول بگیرد که تیم ببرد یا مساوی کند. این عجیب نیست؟ به نظر من که این قرارداد مضحک از طرف آدم‌های خنده دار نوشته شده است! متاسفانه این افراد از اعتماد من سوءاستفاده کردند. من همه چیز را پای اعتماد گذاشتم و آن قرارداد را امضا کردم، اما این‌ها احترام را حفظ نکردند.

کثیف‌ترین کار ممکن را با من کردند
من ۹ سال پیش قرارداد ۷۰۰ میلیون تومانی داشتم. الان آمدم و ۶۰۰ میلیون قرار داد بستم، چون فقط می‌خواستم یک نیم فصل بازی کنم و به نروژ برگردم. اما با قراردادم کاری کردند که خودشان هم نمی‌دانند یعنی چه! معلوم است در چنین شرایطی سوشا مکانی زیر بار این قرارداد مضحک نمی‌رود. ما بازیکنی داشتیم که دو برابر من پول گرفته و نوش جانش هم باشد. اما اینکه از اعتماد و احترام بازیکنی سوءاستفاده شود، کثیف‌ترین کار ممکن است.

آن آدم بانمک و شوخ گردن هم نمی‌گیرد!
من نمی‌دانم چه کسی این کار را با قرارداد من کرده است. متاسفانه هیچ کس هم گردن نمی‌گیرد، اما او قطعا آدم بانمک و شوخی است! در این شرایط با تمام احترامی که برای کادرفنی نفت مسجدسلیمان قائل هستم و با توجه به پیشنهاد‌هایی که از نروژ دریافت کردم، مجبور به جدایی هستم. اما تا آخر عمرم این کار را فراموش نمی‌کنم.

نمک‌نشناس نیستم، اما از اعتمادم سوءاستفاده شد
من آدم نمک نشناسی نیستم، فکر می‌کنم آقای تارتار و کادرفنی نفت برای من کار بزرگی انجام دادند. از طرفی پای تمام حرف هایم ایستادم، اما اگر این قرارداد را فسخ نمی‌کردم زیر بار حرفی رفته بودم که نزده بودم. من همیشه پای حرفی که می‌زنم، می‌ایستم. اینکه از اعتمادت سوءاستفاده شود، آزاردهنده است. فکر می‌کنم برخی افراد بستر را فراهم نکردند تا سوشا مکانی در ۸، ۹ بازی سخت اول نیم فصل دوم به نفت کمک کند.

با احساسات هیچ کس بازی نکردم
باید تاکید کنم من با احساسات هیچ هواداری بازی نکردم. چون دیدم برخی هواداران در صفحه ام این مسئله را ذکر کردند، دلم می‌خواست آن‌ها حقایق را بدانند و سعی کردم هرچیزی اتفاق افتاده را بگویم. اتفاقاتی که هیچ کدامش دست من نبود. وظیفه من این است که در زمین بهترین عملکرد را داشته باشم و آن‌هایی که در راس کار هستند و قدرت را در اختیار دارند، نمی‌دانند چطور از این قدرت استفاده کنند.

تارتار می‌رفت، بقیه بازیکنان هم جدا می‌شدند
من به شما اطمینان می‌دهم اگر کادرفنی ما در نفت نمی‌ماند، همین ۷، ۸ بازیکنی که از تیم جدا شدند هم نمی‌ماندند. اگر تا الان این تیم سر پا مانده به خاطر عشق به مهدی تارتار و کادرفنی ایشان بوده است. اگر او نبود، هیچ کس در تیم نفت نمی‌ماند.

به لیگ نروژ برمی‌گردم
طی یکی، دو روز آینده قراردادم را با یک تیم نروژی قطعی می‌کنم. صحبت‌های نهایی انجام شده و به زودی بار دیگر لژیونر می‌شوم.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 8 =
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __

آخرین عناوین

Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __

ویدیو

Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __

پربازدیدترین