بازیکن اسبق باشگاه پرسپولیس به خبرورزشی گفت: هواداران مراقب باشند به تیم گل‌محمدی آسیب نرسد.

به گزارش خبرورزشی، بهنام ابوالقاسم‌پور مدتی در خط حمله پرسپولیس بازی کرد و حتی در یک شهرآورد موفق به گلزنی برای سرخپوشان مقابل استقلال شد. او اتفاقاً همبازی یحیی گل‌محمدی هم بوده و با فضای پرسپولیس و تفکرات یحیی آشنایی دارد. به همین بهانه به سراغ او رفتیم و برای دقایقی با او گپ زدیم.
 
گل‌محمدی جانشین کالدرون شد. به نظرت می‌تواند موفق باشد؟
یحیی همین حالا هم یکی از موفق‌ترین مربیان کشورمان است و قطعاً برایش افتخار محسوب می‌شود که هدایت پرسپولیس را به دست گرفته است. البته او کار سختی در پیش دارد زیرا برانکو تیم را قهرمان کرد و کالدرون هم صدرنشین؛ حالا توقع هواداران و رسانه‌ها از گل‌محمدی بسیار بالاست. همه از او قهرمانی می‌خواهند که به این علت کارش دشوار می‌شود ولی امیدوارم عملکرد موفقی داشته باشد.
 
چه راهکاری برای موفقیت نیاز دارد؟
هواداران نباید بگذارند تیم او به حاشیه برود. خودش هم آدم محتاط و آرامی است و فکر می‌کنم این مسائل به او کمک خواهد کرد. مهم این است که به تیمش حاشیه‌ای وارد نشود.
 
شما و گل‌محمدی در یک روز و در یک شهرآورد به استقلال گل زدید. آن روز را یادت می‌آید؟
بله فکر می‌کنم سال ۸۲ بود. بازی را بردیم. اول یحیی گل زد و گل دوم را هم من زدم. می‌توانستیم با تعداد گل‌های بیشتر بازی را ببریم، اما در نهایت ۲- یک به برتری رسیدیم. شاید شهرآورد شماره ۵۲ بود، عددش را به یاد نمی‌آورم، اما گل یحیی را به خوبی یادم هست.
 
مهم‌ترین فاکتور اخلاقی گل‌محمدی چیست؟
یحیی خیلی خونسرد است و حاشیه‌ای هم ندارد. همه چیز را درون خودش می‌ریزد. اصلاً آدمی نیست که پرخاشگر باشد یا با کسی مشکلی پیدا کند. تیپ اخلاقی اش با خیلی از هم‌دوره‌ای‌های ما متفاوت است.
 
کسی با این فاکتور‌ها به درد مربیگری در پرسپولیس می‌خورد؟
بله، همین خونسردی کمک می‌کند که یک مربی در حساس‌ترین دقایق بازی، خودش را حفظ کند و تصمیمات بهتری بگیرد. اخلاقی که یحیی دارد باعث می‌شود با بازیکنانش رابطه خوبی بگیرد و بازیکنان هم وقتی احساسات سرمربی را درک کنند، با تمام وجود برایش فوتبال بازی می‌کنند.
 
فکر می‌کنید ماجرای پرونده ایران در کنفدراسیون فوتبال آسیا به کجا می‌کشد؟
در هر صورت اتفاقی است که افتاده و نباید نسبت به آینده ناامید باشیم. تا جایی که می‌شود، باید اعتراضات را ادامه بدهیم، اما من مخالف کنار کشیدن هستم. اتفاقاً می‌گویم اگر خواستند با چنین احکام ناجوانمردانه‌ای ما را تضعیف کنند، بازیکنان هر چهار تیم باید با قدرت به مصاف حریفان بروند و در هر بازی بهترین امتیازات را بیاورند تا ثابت شود فوتبال ایران و ایرانی‌ها با این احکام تحت تأثیر قرار نمی‌گیرند. البته باید این مسائل را از طریق دیپلماسی و مدیریتی حل کنند. کنار کشیدن از مسابقات شاید اولین تصمیم باشد، اما بهترین تصمیم نیست، چون خیلی از مردم به عشق استقلال و پرسپولیس زندگی می‌کنند و در این موارد آسیب می‌بینند. باید آن‌قدر قوی عمل می‌کردیم که کار به اینجا نمی‌کشید. اگر محرومیت ادامه یابد، هواداران افسرده و غمگین می‌شوند و اگر کنار بکشیم ممکن است برای دو سال اجازه حضور نمایندگان ما را در این تورنمنت ندهند و آسیب‌های دیگری می‌خوریم. باید یک تصمیم عاقلانه گرفت.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 9 =
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __

آخرین عناوین

Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __

ویدیو

Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __

پربازدیدترین