رهبری‌فرد: پرسپولیس ۴ بر یک دربی را می‌برد خبرورزشی/ کاوه علی‌اسماعیلی؛ بهروز رهبری‌فرد کاپیتان پیشین پرسپولیس روز گذشته در یک بازی خیرخواهانه همراه با پیشکسوتان فوتبال ایران، با علی پروین برای هزارمین بار آشتی کرد! اتفاقی که تازگی هم ندارد. با او در این مورد صحبت کردیم.

ماجرای این دیدار خیرخواهانه چه بود؟
یک روز‌هایی باید کار‌های خیر هم انجام داد؛ این آتش‌نشان‌هایی که در پلاسکو شهید شدند، واقعاً مظلوم بودند. من به خاطر شادی روح آن‌ها و خانواده‌شان به این بازی رفتم و اتفاقاً بازی خوبی هم انجام شد هر چند ما بازی را باختیم.

با علی‌آقا هم آشتی کردید؟
همین که وارد رختکن شدم، دیدم خیلی شلوغ است. به همین خاطر به راهرو برگشتم، اما حمید استیلی آمد و گفت برگرد داخل رختکن، علی‌آقا گفته می‌خواهد تو را ببیند، به خاطر من بیا داخل. به همین خاطر نتوانستم بی‌تفاوت باشم. وقتی به سمت پروین رفتم، چند دقیقه در آغوشش بودم و اشک می‌ریختم! ایشان هم گفت هم در مصاحبه‌ها، هم در داخل زمین، همه را بزن!

بدون گل و شیرینی رفتی؟
دو ساعت دنبال شیرینی‌فروشی بودم، اما پیدا نکردم؛ البته ایشان دیابت دارد که باعث این بیماری هم خودم هستم. رفته بودم گل بخرم که استیلی آمد تا ما را آشتی بدهد. حیف شد!

استیلی همیشه برای برگزاری مراسم آشتی‌کنان حاضر است!
بله حمید فقط دنبال آشتی دادن آدم‌هاست. اخلاق خاصی دارد، از دعوا بدش می‌آید! البته من با سلطان هیچ مشکلی نداشتم و از بچگی دنبال تقلید از پروین بودم. در این بازی هم بالاخره به خواسته‌ام رسیدم و پیراهن شماره ۷ علی‌آقا را پوشیدم. البته زردرنگ بود ولی دیگر چیزی از خدا نمی‌خواهم! گفته بودند از ساعت ۱۴ در سالن جمع شوید، اما من به خاطر دیدن پروین ساعت ۱۳ آنجا بودم!

دربی را چطور می‌بینید؟
در چند دربی مقابل فرهاد بازی کردم و فقط به او «تلنگر» زدم! شاید حرفی بزنم که خوشایند هواداران استقلال نباشد، اما فرهاد مجیدی در حال حاضر در حد و اندازه استقلال نیست. این تیم نیاز به مربی بزرگ‌تری دارد. یک نفر که کار را جمع و جور کند.

اما استقلال توانست از مرحله پلی‌آف آسیا صعود کند.
بردن الریان که کاری ندارد، هر تیمی از ایران می‌رفت، آن‌ها را شکست می‌داد. هواداران استقلال فریب این ۳ برد را نخورند. این‌ها طوری سر و صدا می‌کنند که انگار قهرمان پلی آف شدند! به نظر من فرهاد کاراکتر یک مربی برنده در دربی را ندارد.

یحیی این کاراکتر را دارد؟
گل‌محمدی زودتر از فرهاد مربیگری را شروع کرد و آدم باتجربه‌ای است. فقط امیدوارم او برای برد به زمین برود. پرسپولیس دنبال بردن باشد، پیروز می‌شود. برای تساوی برود، مطمئن باشید که می‌بازد.

به نظر شما عدم حضور دیاباته در زمین تأثیر‌گذار است؟
روز اول فکر می‌کردم دیاباته به جای میکائیل بهرامی برای بازی در تیم بسکتبال مهرام آمده، چون اصلاً قد و قواره اش به فوتبال نمی‌خورد! بعداً فهمیدم که مهاجم استقلال است! با این حال بود و نبود او در زمین هیچ تفاوتی در بازی ایجاد نمی‌کند، چون دیاباته یک مهاجم کاملاً معمولی است.

برای استقلال کری نمی‌خوانید؟
نه آقا، بنده‌های خدا در حالت عادی هم دچار استرس هستند، حالا چرا آن‌ها را آزار بدهیم؟ یک زمانی این تیم با قدرت، دو بازی مقابل پلیتاجایای اندونزی و ۲۵ آوریل کره‌شمالی را می‌برد و قهرمان آسیا می‌شد، اما امروز کار به جایی رسیده که دو بازی را می‌برند و به عنوان قهرمان پلی آف، به مرحله گروهی می‌رسد. من برای هواداران استقلال احترام زیادی قائل هستم، اما دوست دارم در دربی، تیم محبوبم برنده شود.

حنیف عمران زاده گفته اگر امداد غیبی نباشد، پرسپولیس بازی را می‌بازد. نظر شما چیست؟
حنیف‌جان! هزار بار امداد غیبی برای استقلال بوده، اما پرسپولیس بازی را برده. برخی می‌خواهند هر طور شده، خودشان را راضی کنند. بگذاریم بنده خدا حال خودش را بکند، حنیف است دیگر!

دربی را پیش‌بینی می‌کنید؟
به نظر من پرسپولیس ۴ بر یک دربی را می‌برد! هیچ دلیلی هم برای این پیش‌بینی ندارم، دوست دارم بگویم ۴ بر یک می‌برد. شاید هم شد.

این نتیجه رؤیایی نیست؟
من کلاً در رؤیا زندگی می‌کنم. حتی در رؤیای من هم، پرسپولیس در دربی گل می‌خورد!

بیشتر بخوانید: صادقی: پرسپولیس از همین استقلال زخمی هم می‌ترسد!

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرسنجی

پیش‌بینی شما از نتیجه دیدار ایران و آمریکا؟

پربازدید امروز

آخرین خبرهای ورزشی