نظرسنجی

کدام‌یک هیجان و رضایت بیش‌تری برای شما داشت؟
نظرات: ۰
زمان مطالعه: ۱ دقیقه

برخی باشگاه‌های لیگ برتر انگلیس از خانواده کودکانی که پیش از شروع بازی همراه بازیکنان وارد زمین می‌شوند، پول دریافت می‌کنند.

به گزارش خبرورزشی، برای هر کودکی این یک رویاست که دست در دست ستاره فوتبالی خود وارد زمین مسابقه شود، رسمی قدیمی در فوتبال که اکنون به سوژه‌ای برای خشم عمومی در انگلیس تبدیل شده است.

طبق گزارشی که امروز نشریه تلگراف منتشر کرده، این مسئله تبدیل به موردی برای درآمدزایی برخی باشگاه‌های انگلیسی شده است. موردی که به خصوص در لیگ برتر دیده می‌شود.

این باشگاه‌ها از خانواده‌های عموماً سطح بالا برای اینکه کودکان‌شان دست در دست بازیکنان وارد زمین شوند، مبلغی دریافت می‌کنند و به این ترتیب این کار در طول سال سودی تا بیش از ۵۰۰ هزار پوند برای‌شان به همراه داشته است.

در این گزارش البته قید شده است که باشگاه‌های بزرگ و مطرح انگلیسی مثل لیورپول، یونایتد، سیتی، آرسنال و چلسی از این قاعده مستثنا هستند. همچنین نیوکاسل و ساوتهمپتون. در عوض برای مثال باشگاه استون ویلا از هر کودک برای یک بازی لیگ برتری ۵۰۰ پوند دریافت می‌کند. بورنموث ۲۳۵ پوند، برایتون ۳۵۰ پوند، پالاس ۳۷۵ پوند، برنلی ۳۱۰ پوند، اورتون ۵۹۹ پوند، لستر ۳۵۵ پوند، نوریچ ۵۰۰ پوند، شفیلدیونایتد ۳۶۰ پوند، تاتنهام ۴۸۵ پوند، واتفورد ۱۰۰ پوند، وستهام ۷۰۰ و ولوز نیز ۵۰۰ پوند برای هر بازی دریافت می‌کنند.

نکته جالب اینجاست که همین باشگاه‌ها در طول سال جایگاه‌هایی را در ورزشگاه برای امور خیریه اختصاص می‌دهند که اکنون با لو رفتن مبالغی که از کودکان دریافت می‌کنند، چنین اقدامات خیرخواهانه ای زیر سوال رفته است.

اتفاقی که اعتراض جولیان نایت مدیر جدید کمیته دیجیتال، فرهنگ، رسانه و ورزش مجلس عوام را به دنبال داشته است. او به تلگراف گفت: «این قضیه در حال تبدیل شدن به یک امتیاز برای خانواده‌های ثروتمند است، در حالی که با نفس اخلاقی ورزش فوتبال در تضاد است.»

وب‌گردی و دیدنی‌های ورزش

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرسنجی

کدام‌یک هیجان و رضایت بیش‌تری برای شما داشت؟

پربازدید امروز

آخرین خبرها

منهای ورزش

بازرگانی