۰
زمان مطالعه: ۱ دقیقه

مهمترین بازی لیگ با رفتار‌های کودکانه و در حد محلات (!) به همین سادگی برگزار نشد تا آبروی لیگ و فدراسیون برود و برای هزارمین بار بی‌کفایتی مدیران ما در فوتبال و این کاره نبودن آن‌ها و کم‌سوادی عده‌ای دیگر عیان شود.

به گزارش خبرورزشی ، هفته بیستم چشم همه فوتبال‌دوستان به دیدار حساس «سپاهان- پرسپولیس» بود. مسابقه بین دو مدعی اصلی قهرمانی و تیم‌های اول و دوم فصل قبل. دو رکورددار قهرمانی در لیگ برتر که هر کدام ۵ جام دارند و ۳ بار متوالی قهرمان ایران شده‌اند. دو نماینده ارشد ایران در آسیا که هر دو تا فینال رفته‌اند و امسال هم بهترین تیم‌ها را با گران‌ترین ستاره‌ها بسته‌اند. دو تیم پرامکانات که گران‌ترین مربیان ایرانی را در اختیار دارند که هر دو کاندیدای هدایت تیم ملی بودند. اما چه شد؟! به قدر کافی در صفحات دیگر و مطالب این روز‌ها در مورد متن و حاشیه این بازی- که برگزار نشد- خوانده‌اید و همین جمله کافی است که با تأسف خوانده شود؛ «این شهرآورد ایران بود؟»
۵ بازی این هفته جمعه ۲۵ بهمن برگزار شد و ۴ نماینده ایران در لیگ قهرمانان قرار شد یک‌شنبه ۴ اسفند به میدان بروند. از این ۳ بازی هم که مهمترینش میان تیم‌های اول و سوم جدول برگزار نشد. اما در ۵ بازی اول؛ یک تساوی بدون گل در قائمشهر که به استعفای مهاجری منجر شد. تراکتور و شاهین در خانه ۳ بر یک بردند و فولاد و گل‌گهر در خانه حریف ۲ بر یک! دو بازی یک‌شنبه هر دو ۲ بر یک شد، به سود میزبان آسیایی!
***
تیم هفته؛ گل‌گهر سیرجان
مجید جلالی بالاخره توانست دومین پیروزی خود در سیرجان را جشن بگیرد. او در آبادان از فرصت فتور صنعت نفت- که بعد از رفتن اسکوچیچ به بحران رفته و چند باخت متوالی آورده- استفاده و با دبل خرید جدیدش پیروز شد تا طلسم‌شکنی کند. فولاد- تیم برتر هفته قبل- نیز در تهران پیکان را برد و مثل شاهین به روند خوب خود ادامه داد.
مربی هفته؛ ساکت الهامی (تراکتور)
با آمار خیره‌کننده‌اش در جایی جا افتاده که اسم‌های بزرگ با چند صد هزار دلار دوام نداشتند! الهامی جوان که تنها یک باخت برابر پرسپولیس دارد، در تبریز غافلگیر شد و گل اول را خورد، اما با اتکا به ستاره‌های باتجربه‌اش ۳ بار به گل رسید تا در تعقیب پرسپولیس جای سپاهان را بگیرد. حالا تراکتور تیم دوم جدول است.
بازیکن هفته؛ یونس شاکری (گل‌گهر)
تنها دو گله این هفته ستاره تیم انتهای جدولی در آبادان بود که با دبل خود سه امتیاز باارزش برای گل‌گهر گرفت. شاکری از وقتی نیم‌فصل به تیم سیرجانی اضافه شد در هر بازی مثمرثمر بوده و گل‌های حساسی برای تیم جلالی زده است. البته این هفته اشکان دژاگه هم عالی بود که هم گل زد و هم پاس گل داد، اما عملکرد شاکری برای تیم ته‌جدولی ارزش بیشتری داشت.
چهره هفته؛ دارکو بیدوف (ذوب‌آهن)
معمولاً فوتبال ما خرید خارجی خوب ندارد و هواداران همه تیم‌ها- به خصوص تیم‌های بزرگ- وقتی اسم مهاجم و خرید خارجی می‌آید تن و بدن‌شان می‌لرزد! اما ذوب‌آهن استثناست و همیشه ثابت کرده بهترین خرید‌های خارجی را دارد. خرید جدید سبز‌ها به محض ورود به ترکیب هفته قبل گل ۳ امتیازی زد و این هفته هم در آزادی زننده تنها گل تیم اصفهانی بود.
گل هفته؛ امین قاسمی‌نژاد (شهرخودرو)
این هفته ۲ شوت استثنایی و دو گل تماشایی در ۵ بازی نخست داشتیم. هر دو بازی در تبریز و بوشهر که ۳ بر یک شد، یک گل تماشایی داشت. اشکان دژاگه برای تراکتور و حسن نجفی برای شاهین با شلیک‌های تماشایی گل زدند، اما گل سرسبد هفته را امین قاسمی‌نژاد در مشهد زد. او به سبک آرین روبن در عرض حرکت و با پای چپ از پشت محوطه جریمه سقف دروازه نفت را فرو ریخت و بازی را به تساوی کشاند.
سوژه هفته؛ شهرآورد ایران!
تا سال‌ها بعد هر وقت پرسپولیس و سپاهان با هم بازی داشته باشند حرف از وقایع این هفته و بازی برگزار نشده در نقش جهان خواهد شد. مهمترین بازی لیگ با رفتار‌های کودکانه و در حد محلات (!) به همین سادگی برگزار نشد تا آبروی لیگ و فدراسیون برود و برای هزارمین بار بی‌کفایتی مدیران ما در فوتبال و این کاره نبودن آن‌ها و کم‌سوادی عده‌ای دیگر عیان شود.
تیم منتخب هفته بیستم
 
بهترین‌های هفته بیستم لیگ برتر؛ رفتار‌های کودکانه در حساس‌ترین بازی هفته

وب‌گردی و دیدنی‌های ورزش

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

پربازدید امروز

آخرین خبرها

منهای ورزش

بازرگانی