۰
زمان مطالعه: ۱ دقیقه

بازیکن اسبق تیم‌های استقلال و پرسپولیس به خبرورزشی گفت: از ترس کرونا در خانه مانده‌ام و زیاد بیرون نمی‌روم.

به گزارش خبرورزشی، دراگان اسکوچیچ سرمربی تیم ملی همچنان شاهد انتقادات است. به هر حال با این رزومه‌ای که مربی کروات دارد، کسی توقع نداشت فدراسیون او را سرمربی ایران بگذارد. انتقادات از روز گذشته نسبت به این مربی بیشتر هم شد. حالا چرا؟ او در مصاحبه با یکی از سایت‌های خارجی گفته فوتبال ایران هم مثل ترافیک‌شان هرج و مرج دارد. این اظهارات اسکوچیچ حالا با واکنش علیرضا نیکبخت روبه‌رو می‌شود. ستاره اسبق استقلال، پرسپولیس و تیم ملی حرف‌های جالبی در این زمینه می‌زند و می‌گوید اتفاقاً اسکوچیچ باید از هرج و مرجی که در فوتبال ایران وجود دارد خوشحال باشد.

آقای نیکبخت مصاحبه جدید اسکوچیچ را خوانده‌اید؟
بله.

نظرتان درباره این جمله او چیست که در فوتبال ایران هرج و مرج وجود دارد؟
ما منکر این نمی‌شویم که در فوتبال ایران هرج و مرج وجود دارد ولی آقای اسکوچیچ، اگر این هرج و مرج نبود تو سرمربی تیم ملی نمی‌شدی! اتفاقاً شما باید از این وضعیت خوشحال باشی. در این هرج و مرج که فوتبال ایران رئیس ندارد و تکلیفش روشن نیست، آقای اسکوچیچ شد سرمربی تیم ملی ایران. به هر حال باید از این حرف‌ها بزند.

در انتخاب مربی هم شاهد هرج و مرج بودیم، درست است؟
در همین هرج و مرج بود که مسئولان اول گفتند سرمربی بعدی تیم ملی ایرانی است و بعد ناگهان یک خارجی را آوردند و سرمربی تیم ملی کردند. آقای اسکوچیچ، این وضعیت بیشتر از همه به نفع شما بود و درست نیست به هر حال چنین چیزی را در خارج از ایران بیان کنی. تا قبل از حضور اسکوچیچ ما در تیم ملی هرج و مرج داشتیم؟ اصلاً شما ببین خود ایشان چه هرج و مرجی در صنعت نفت راه انداخت.

این باشگاه هم از او شکایت کرده است.
به نظر من صنعت نفت این وسط بیشترین ضرر را کرده است. منظورم کلاً از جابه‌جایی مربیان است. یحیی گل‌محمدی به پرسپولیس رفت و فرهاد مجیدی به استقلال. ولی شما ببینید چه بلایی سر صنعت آمده. هیچ باشگاهی به اندازه آن‌ها از جابه‌جایی‌ها ضربه نخورد. این تیم دو بازی متوالی را باخته است. صددر‌صد رفتن اسکوچیچ در این مسئله دخیل بوده است. باید حق را به مسئولان باشگاه صنعت نفت داد که شاکی باشند و شکایت کنند. او در این باشگاه خوب کار کرده بود.

به نظر شما می‌توانیم با اسکوچیچ به جام جهانی برویم؟ البته بعضی‌ها می‌گویند نباید توقعات را از این مربی پایین آورد، چون دو دوره متوالی به راحتی با همین بازیکنان به جام جهانی رفته‌ایم.
اتفاقاً ما هم دوست نداریم توقع پایین بیاید. یک زمانی با آقای کی‌روش اینقدر راحت به جام جهانی می‌رفتیم که آب در دل کسی تکان نمی‌خورد. الان دوباره به دهه‌های قبل برگشته‌ایم و زمانی که برای رفتن به جام جهانی کلی استرس داشتیم و حرص می‌خوردیم. با کی‌روش راحت بازی‌هایمان را می‌کردیم و به جام جهانی می‌رفتیم، حیف. ولی خب می‌دانید دیگر. مردم ایران عاشق سختی کشیدن هستند. این عزیزانی هم که برای فوتبال تصمیم می‌گیرند خدا را شکر این مورد را لحاظ می‌کنند و طوری تصمیم می‌گیرند که مبادا مردم ایران خوش باشند و در استرس کامل به سر ببرند!

حالا فکر می‌کنید اسکوچیچ موفق شود؟
من نظر خاصی درباره او ندارم ولی بازی‌های دشواری در پیش داریم. ما همیشه مرد روز‌های سخت هستیم و ان‌شا‌الله این بچه‌ها با تلاش و غیرت همیشگی بتوانند تیم ملی را به جام جهانی ببرند.

نظرتان درباره کرونا و بازی بدون تماشاگر چیست؟
من کاری به تیم‌های دیگر ندارم ولی به نظرم استقلال خیلی حرفه‌ای عمل کرد. باشگاه به تصمیمی که سازمان لیگ، وزارت بهداشت و وزارت ورزش گرفتند احترام گذاشت. استقلال طرفدارانی دارد که خیلی از تیم‌های لیگ برتر ندارند. با این وجود چیزی نگفتند و رفتند و بازی کردند. صد در‌صد حضور تماشاگر می‌تواند برای بهتر شدن بازی‌ها اثر بگذارد ولی به هر حال الان شرایط خاص است. فقط خدا را شکر که استقلال این بازی خیلی مهم را برد و الان شانس خوبی در لیگ دارد.

البته اگر بازی سپاهان و پرسپولیس سه بر صفر به نفع قرمز‌ها شود خیلی به ضرر استقلال می‌شود. درست است؟
من حرفی ندارم که بخواهم درباره آن بازی و اتفاقاتش بزنم. کمیته انضباطی در این باره تصمیم‌گیرنده است.

خودت این روز‌ها چه می‌کنی؟
هیچی، از ترس کرونا در خانه مانده‌ام و زیاد بیرون نمی‌آیم.

چه شد از سرخپوشان جدا شدی؟
یکسری مسائل بود که نشد همکاری کنیم. مشکلاتی داشتیم و خلاصه نشد.

با رضا عنایتی که مشکلی نداشتی؟
نه، آقا رضا که عزیز ماست و واقعاً دوستش دارم.

وب‌گردی و دیدنی‌های ورزش

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

پربازدید امروز

آخرین خبرها

منهای ورزش

بازرگانی