مصاحبه‌های کارلوس کی‌روش آنقدر جنجالی و پرسروصدا بود که حالا حالاها از اذهان پاک نخواهد شد. بی‌شک بازخوانی بعضی از جملات به یادماندنی او خالی از لطف نخواهد بود.

به گزارش خبرورزشی، چند روز پیش کارلوس کی‌روش ۶۵ ساله شد. او یکی از چهره‌های همیشه ماندگار تاریخ فوتبال ایران است. کسی که عرق و تعصب به تیم ملی را ثابت کرد و حالا هزاران هزار کیلومتر از کشورمان دورتر است. به مناسبت تولد کارلوس کی‌روش به بازخوانی بعضی از جملات قصار این مربی می‌پردازیم.
 
* زیدان، مورینیو، کلینزمن و لوران بلان در تیم ملی ایران؟ دوست دارند با مردم شوخی کنند!
* به یک چیز ایمان دارم. می‌دانم ایران به عنوان تیم اول به جام جهانی برزیل می‌رسد. (قبل از بازی تاریخی با کره و صعود به جام جهانی با گل گوچی.)
* کانگ هی سرمربی کره جنوبی باید به خاطر حرف‌هایش از مردم ایران عذرخواهی کند. (کانگ گفته بود از ایرانی‌ها خوشش نمی‌آید و دوست دارد ازبکستان همراه با کره به جام جهانی برود.)
* در آفریقا یک ضرب‌المثل داریم؛ ما همیشه وقتی شیر‌ها کنار هم هستند، به گله‌شان احترام می‌گذاریم. بسیار هوشیار هستیم ولی حواس‌مان بیشتر مشغول ماری است که این گوشه است! یعنی بیشتر از مار می‌ترسیم تا گله شیرها.
* می‌گفتند من ایران را به قطر فروخته‌ام. خنده‌دار است. من همیشه می‌خواهم برنده باشم. همین حالا اجازه ندارم با نوه‌ام فوتبال بازی کنم، چون او را می‌زدم و پرتش می‌کردم تا برنده شوم. حالا من می‌خواستم فوتبال ایران را به قطر بفروشم؟
* می‌خواهید برنده شوید؟ بروید در زمین و از فوتبال بازی کردن لذت ببرید، همین.
* فقط می‌گویم برنامه‌ام رفتن به ماهیگیری است. شاید هم برای تان بازیکنان درشتی صید کردم. (در روز‌هایی که درگیر صعود به جام جهانی برزیل بودیم.)
* اگر فکر می‌کنی در قبال کار خوب باید از شما تشکر کنند، اشتباه می‌کنی. هیچ وقت بعد از انجام یک کار خوب منتظر تشکر نباش.
* اگر دوست دارید زیر سایه درخت بنشینید و آناناس بخورید و کار نکنید، سراغ آدم اشتباهی آمده اید. ما برای کار اینجا هستیم.
* زندگی هیچ وقت متوقف نمی‌شود و فوتبال هم هیچ وقت از پیشرفت دست نمی‌کشد. فقط به فکر شانس هستید؟ بهتر است جای فوتبال بروید و در لاتاری شرکت کنید. (اولین مصاحبه اختصاصی اش در فوتبال ایران که در گفتگو با خبرورزشی بود.)
* من پول می‌گیرم که برویم به جام جهانی و در ازای آن نیاز به کسانی داریم که فوتبال را بفهمند. کسی که فوتبالی فکر کند. وقتی می‌گویم کفش فوتبال، برایم کفش بسکتبال، والیبال یا راگبی نیاورد. وقتی گفتم توپ برایم توپ راگبی یا طالبی نیاورد.
* من آدمی نیستم که ببازم و به ایران برنگردم.
* هیچ پیشنهادی برای تمدید به من ارائه نکردند. باید می‌رفتم.
* می‌دانید؛ هیچ یک از مربیان در هیچ جای دنیا، نیمکت و صندلی برای خودشان ندارند. صندلی نیمکت ایران هم همیشه برای من نبود.
* این جدایی من از ایران نبود بلکه از خانواده‌ام بود.
* کادو‌هایی که خبرورزشی به من داد، برای همیشه در خانه‌ام به یادگاری نگه می‌دارم. (تندیس بهترین مربی سال، تندیس مقبره کوروش برای روز مربی و... از جمله کادو‌هایی بود که از خبرورزشی گرفت.)
* کسی در تیم من کارت اعتباری ندارد.
* فرهاد مجیدی و کریمی مثل رایان گیگز هستند.
* انتقاد از من جرم نیست. اتفاقاً خوشحال می‌شوم اگر اشتباهی دارم، به من بگویید.
* می‌دانم در ایران چه کسی به قطری‌ها اطلاعات می‌دهد. وقتی تیم ملی به جام جهانی صعود کند، این فرد را لو می‌دهم. (انگار منظور او یک ایرانی بود که در قطر زندگی می‌کرد.)
* من ترسو‌ها را کنار گذاشتم و کسانی را آوردم که شهامت داشته باشند و ترسو‌ها را کنار بگذارند.
* دو دسته داریم. کسانی که اول تفریح می‌کنند و بعد گریه. من از دسته دوم هستم. اول سختی می‌کشم و در لحظه پیروزی از همه چیز لذت می‌برم.
* تنها باید بگویم رحمتی خواسته خداحافظی کند و من به خواستش احترام می‌گذارم. تا زمانی که باشم او دیگر در کنار ما نیست، اما برایش در زندگی آرزوی موفقیت می‌کنم.
* ما بازیکنانی می‌خواهیم که عرق و علاقه ملی داشته باشند نه اینکه به خاطر موضوعات مختلف خودشان را از تیم ملی جدا کنند. زبان ما در تیم ملی فارسی است و نیازی به زبان دیگری نیست. (در واکنش به جمله رحمتی که گفته بود اسپانیایی بلد نبود تا با کی‌روش حرف بزند.)
* می‌گویند نگاه من به ایرانی‌ها از بالا به پایین است. می‌بینم بعضی‌ها این حرف را می‌زنند که اصلاً تا به حال با من رودررو نشده‌اند!
* رحمتی و عقیلی تا ساعت ۱۷ جمعه فرصت عذرخواهی داشتند. قرار بود آن‌ها از چهار گروه عذرخواهی کنند؛ فدراسیون، کادر فنی، بازیکنان و هواداران ولی این کار را نکردند. تا موقعی که من باشم آن‌ها جایی در تیم ملی ندارند. (و تمام. دیگر این دو دعوت نشدند.)
* فکر کنم این برنامه لیگ را راننده سازمان لیگ نوشته است! (در آن زمان تاج رئیس سازمان لیگ بود.)
* آقایان تاج، فتح‌ا... زاده و رحیمی (مدیر استقلال و سپاهان) طوری حرف می‌زنند که انگار آدم «بد» این فوتبال من هستم.
* من نمی‌خواهم جای ایویچ باشم جایی که بدون حق و حقوق دارم کار می‌کنم و یک هفته مانده به جام جهانی عذرم را بخواهند و بگویند به سلامت!
* فرگوسن گفت بمان و جانشینم شو. از رد پیشنهاد سرمربیگری منچستریونایتد پشیمان نیستم.
* یک شکاف کوچک هم یک کشتی بزرگ را غرق می‌کند. ما خودمان در حال سوراخ کردن این کشتی هستیم.
* برای کسی که بازی تیم ملی کشورش را نمی‌بیند، وقتی ندارم! (در جواب قلعه‌نویی)
* ایستاده‌ام، اما اگر مشکل ایران من هستم، می‌روم.
* من قول می‌دهم زندگی و بازی را برای رقیبان‌مان در جام جهانی هم سخت و جهنم کنیم.
* امروز روی ایران شرط می‌بندم، نه روی آرژانتین! (قبل از بازی با آرژانتین)
* خوشحالم منتقدانم هنوز زنده هستند. تنها راه حل این است که بخواهی آن‌ها را زنده زنده و خام بخوری. آن‌ها را از بین ببری ولی ذائقه من فرق دارد، جوجه کباب را ترجیح می‌دهم. آن‌ها را زنده زنده بخوری دل درد می‌گیری!
* یک ضرب‌المثل هست که می‌گوید حقیقت پایدار است و آینده گویای همه چیز.
* من خودم آن شخصی خواهم بود که پیام صادقیان را به جهنم می‌اندازم تا یاد بگیرد حرفه‌ای شود و بازیکن خوبی برای فوتبال ایران باشد.
* اگر با مار‌ها بگردید می‌خزید و سم تف می‌کنید! (در بحبوحه دعوا با برانکو)
* مخالفت قلعه‌نویی با تیم ملی چیز جدیدی نیست. اگر در برنامه جدید موفق نبودیم دلیل را از قلعه‌نویی و برانکو جویا شوید!
* علی کریمی من را ناامید کرد. آقای کریمی! اسامی مار‌ها و عقرب‌ها را نمی‌آورم؟ آن‌ها همان افرادی هستند که برخورد بسیار نامناسب و توأم با بی‌احترامی، در زمان حضور در تیم ملی با شخص خود شما داشتند.
* آقای برانکو مردم ایران یادشان است شما بازیکنان اوکراینی را با چند صد هزار دلار آوردید. در پشت صحنه برنامه تیم ملی را بایکوت کردید.
* برای آنکه من هم مثل برانکو از حس طنزگونه استفاده کنم باید بگویم نمی‌توانم ۴۰ روزه رونالدو تحویل بدهم، چون با او هشت سال کار کرده‌ام ولی مودریچ چرا! (خنده)
* برانکو را همه می‌شناسیم. او فردی است که همیشه می‌گفت فوتبال ایران سیرک است!
* برانکو شهره است که از بازیکنان اوکراینی حمایت می‌کند! بهتر است در این شرایط این مرد باهوش را تنها بگذاریم. (در جام ملت‌های امارات)
* در حالی که ما اینجا افرادی داریم که پول غذایشان را ندارند، آن‌ها با امکانات درجه یک، به ژاپن سفر می‌کنند و برمی‌گردند. چه کسی این اجازه را به آن‌ها می‌دهد؟ (این جمله او در جام ملت‌ها جنگی بزرگ به راه انداخت.)
* نیمی از قلبم را در اینجا جا می‌گذارم و می‌روم.
* هرگز فکر نمی‌کردم ۸ سال در ایران بمانم. حالا اینجا را خانه خودم می‌دانم.
* فردا روز دیگری است. هرگز نگویید دیگر احتمال دیدارمان وجود ندارد. همیشه فردایی وجود دارد.

برچسب‌ها

برگزیده‌ها

خبرویژه

پربازدیدترین

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 5 =
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __

پربازدیدترین

Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __

آخرین عناوین

Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __