سرپرست دبیری فدراسیون والیبال گفت: کولاکوویچ برنامه‌های تیم ملی را برای شروع اردوها اعلام کرده است.

به گزارش خبرورزشی، فدراسیون والیبال در پی شیوع ویروس کرونا تصمیم به تعطیلی رقابت‌های لیگ برتر گرفت؛ تصیمی که در دو بخش زنان و مردان متناقض بود و ابهاماتی را به وجود آورد.
طبق اعلام رسمی فدراسیون پرونده لیگ مردان در فصل جاری نیمه تمام باقی ماند و قهرمان معرفی نشد. همچنین قرار شد تیم‌های اول تا سوم فصل ۹۷ برای حضور در جام باشگاه‌های آسیا اعلام آمادگی کنند.

این تصمیم در بخش بانوان کاملاً متفاوت است. باشگاه سایپا روز گذشته رسماً قهرمانی خود را در لیگ بانوان اعلام کرد که شائبه‌هایی زیادی ایجاد شد؛ از جمله اینکه «چرا درحالی که قرار بود مسابقات زنان برای نخستین بار به صورت پلی‌آف برگزار شود، قهرمان را اعلام می‌کنند» و «چرا باید برخلاف بخش مردان که پرونده لیگ نیمه تمام باقی مانده، در بخش زنان قهرمان را بدون برگزاری مرحله پلی‌آف اعلام کنند؟»

علی فتاحی سرپرست دبیری فدراسیون والیبال درباره تصمیمات متناقض فدراسیون والیبال در دو بخش زنان و مردان گفت: تفاوتی بین زنان و مردان قائل نیستیم. نمی‌توانیم در حالی که مسابقات مردان را تعطیل اعلام کرده‌ایم، رقابت‌ها را در بخش زنان دنبال کنیم. هنوز قهرمانی تیم سایپا را رسماً اعلام نکرده ایم. تصمیم بر این است با توجه به شرایط حکمفرما، رقابت‌های لیگ را طبق نتایج ببندیم. طبق رنکینگ، تیم سایپا قهرمان است.

وی در پاسخ به این سؤال که چرا در بخش مردان به قهرمان سال گذشته استناد کرده‌اید، اما در بخش زنان، تیم سایپا را به عنوان قهرمان معرفی می‌کنید؟ گفت: به تیم شهرداری ورامین اعلام کرده‌ایم در صورت پرداخت بدهی‌های خود می‌تواند در جام باشگاه‌های آسیا شرکت کند، در بخش زنان نیز تیم ذوب‌آهن قهرمان سال گذشته شد، اما از حضور در جام باشگاه‌های آسیا امتناع کرد که همین مسئله باعث جریمه ۵۰۰۰ دلاری فدراسیون والیبال شد؛ بنابراین ما مجبور هستیم امسال تیم سایپا را به عنوان قهرمان معرفی کنیم.

فتاحی تأکید کرد: در جلسه‌ای که با حضور مربیان و نمایندگان باشگاه‌ها برگزار شد، همگی متفق‌القول بودند تا رقابت‌های لیگ تعطیل شود. درباره معرفی تیم قهرمان به جام باشگاه‌های آسیا نیز هیچکس صحبتی نکرد. ما نیز به باشگاه‌ها نامه زده‌ایم که تا تاریخ ۹۸/۱۱/۳۰ برای حضور در جام باشگاه‌ها اعلام آمادگی کنند، اما هیچ باشگاهی اعلام آمادگی نکرد. با توجه به بدهی سال گذشته ذوب‌آهن، ما سایپا را برای جام باشگاه‌ها معرفی می‌کنیم. در بخش مردان نیز برای تیم شهرداری ورامین این شرط را گذاشته‌ایم که ابتدا بدهی‌های خود را تسویه کند. در صورت عدم تسویه، تیم‌های سایپا و کاله که در رده‌های دوم و سوم قرار دارند، در اولویت قرار خواهند گرفت.

«در صورت عدم تسویه تیم ذوب‌آهن، تیم پیکان به عنوان نایب قهرمان سال گذشته این شانس را خواهد داشت که آسیایی شود، اما چرا شما سایپا را معرفی می‌کنید؟» سرپرست دبیری فدراسیون والیبال در پاسخ به این سؤال گفت: باشگاه پیکان نه نامه‌ای به ما ارسال کرده و نه تماسی با ما داشته است. در جلسه‌ای که با حضور مدیران عامل باشگاه‌ها انجام شد، نماینده هیئت مدیره باشگاه پیکان حضور داشت که عمده صحبت‌های او درباره استعلام از وزارت بهداشت بود و بیشتر تیم‌ها به تعطیلی مسابقات رأی دادند. همانطور که گفتم ما تا ۹۸/۱۱/۳۰ به باشگاه‌ها فرصت دادیم تا برای حضور در جام باشگاه‌ها اعلام آمادگی کنند. فدراسیون نیز در حال حاضر منتظر است. اگر باشگاه ذوب‌آهن بدهی خود را تسویه کند، می‌تواند در جام باشگاه‌ها حاضر شود.

وی در ادامه درباره شرایط تیم ملی والیبال نیز بیان کرد: سال آینده طبق تقویم، رقابت‌های لیگ ملت‌های والیبال از ۲ خرداد ماه آغاز و تا اوایل تیرماه ادامه خواهد داشت. تیم‌های چین، ایتالیا، صربستان، ایران و فرانسه به ترتیب میزبان‌های هفته اول تا پنجم خواهند بود. با توجه به اینکه دو هفته ابتدایی به میزبانی کشور‌های چین و ایتالیا برگزار خواهد شد و فراگیری و شیوع ویروس کرونا به این دو کشور زیاد است، منتظر هستیم تا فدراسیون جهانی والیبال (FIVB) تکلیف را مشخص کند.

فتاحی گفت: باید بر اساس شرایط جامعه و شیوع ویروس کرونا تصمیم‌گیری کنیم و اینکه چه تمهیداتی از سوی مقامات بالادستی ابلاغ می‌شود. اگر قرار باشد در این مسابقات شرکت کنیم، باید اردو‌ها را هر چه سریعتر آغاز کنیم چرا که کولاکوویچ و کادر فنی برنامه خود را برای شروع تمرینات ارسال کرده است. در حال حاضر برای تاریخ برگزاری اردو‌ها بحث می‌کنیم. منتظر هستیم ببینیم شرایط جامعه چگونه پیش خواهد رفت. در دو هفته آتی در این زمینه تصمیم‌گیری خواهد شد.

برچسب‌ها

نظرسنجی

پیش بینی شما از نتیجه دیدار سپاهان - پرسپولیس چیست؟

برگزیده‌ها

خبرویژه

پربازدیدترین

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 14 =
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __

نظرسنجی

پیش بینی شما از نتیجه دیدار سپاهان - پرسپولیس چیست؟
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __

پربازدیدترین

Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __

آخرین خبرهای ورزشی

Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __