به گزارش خبرورزشی، روز یکشنبه 11 اسفند ماه سیامند رحمان قهرمان پاراوزنه‌برداری جهان و پارالمپیک بدلیل ایست قلبی در زادگاه خود شهر اشنویه درگذشت. بعد از درگذشت ناگهانی سیل پیام های تسلیت و همدردی از سوی نهادها و مقامات بین المللی صادر شد که از این ضایعه دردناک اظهار تاسف کردند.

کمیته بین المللی پارالمپیک به عنوان متولی ورزش جانبازان و معلولین در سوگ این قهرمان بزرگ و نماد ورزش پارالمپیک نشست.

در همین راستا سایت کمیته بین‌المللی پارالمپیک با اظهار تاسف عمیق بابت از دست رفتن این ابرقهرمان بین‌المللی نوشت: سیامند با داشتن 31 سال سن و عنوان قوی‌ترین ورزشکار جهان در دو دوره بازی های پارالمپیک برای بسیاری از وزنه‌برداران و ورزشکاران فعال در جنبش پارالمپیک همواره به‌عنوان یک الگو مطرح است. ورزشکاری که همواره با رفع محدودیت‌ها توانسته رکوردهای جهانی را ثبت نماید و سبب الهام‌بخشی زنان و مردان بی‌شماری در ورزش شود.

در متن پیام پارسونز هم آمده است:

زمانی که خبر درگذشت سیامند را شنیدم، اندوه فراوانی بر من غالب شد. اینجانب به نمایندگی از همه جنبش پارالمپیک اذعان می‌نمایم که جای خالی او همواره باقی خواهد ماند. به واقع هیچگاه لحظه بالا بردن وزنه 300 کیلوگرمی در ریو از یادمان فراموش نخواهد شد؛ وی همواره سبب درخشش کشور ایران و همچنین جنبش پارالمپیک در سراسر جهان بود. او فردی دوست داشتنی، خونگرم و از شخصیت والایی برخوردار بود و از اینکه افتخار آشنایی با وی را داشتم، به خود می‌بالم.

عکس| پرچم IPC به احترام سیامند رحمان نیمه افراشته شد

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =

نظرسنجی

پیش‌بینی شما از نتیجه دیدار ایران و آمریکا؟

پربازدید امروز

آخرین خبرهای ورزشی