هافبک عراقی پرسپولیس گفت: به نظرم آن‌هایی که قهرمانی‌های ما را زیر سؤال می‌برند، آرزوی گرفتن جام را دارند و، چون خودشان نمی‌توانند به آن برسند، از این حرف‌ها می‌زنند بدون اینکه هیچ سند و مدرکی داشته باشند.

خبرورزشی/ امید یوسفیان؛ بشار رسن، هافبک عراقی پرسپولیس برخلاف خیلی‌ها معتقد است نباید از کرونا ترسید، ولی باید تا جایی که امکان دارد، نکات بهداشتی را رعایت کرد. بشار حالا که نمی‌تواند به رستوران برود و از غذای بیرون استفاده کند، مجبور شده آشپزی یاد بگیرد. با بشار در مورد کرونا، شرایط پرسپولیس در لیگ برتر و آسیا و همچنین زیر سؤال بردن قهرمانی‌های پرسپولیس گفت‌وگویی انجام دادیم که در ادامه می‌خوانید.

این روز‌ها تقریباً همه درگیر ویروس کرونا هستند. تو چطور خودت را آماده مقابله با آن کردی؟
ببینید نباید اصلاً از این بیماری ترسید، چون ترس ایمنی بدن را به شدت پایین می‌آورد و بدن را ضعیف می‌کند. این موضوع را از زبان پزشکان متخصص شنیدم و حرف‌های خودم نیست. ولی خب باید خیلی مراقب بود و نکات بهداشتی را کاملاً رعایت کرد. امیدوارم هیچ انسانی در دنیا از این لحظه به بعد به خاطر کرونا کشته نشود و آن‌هایی هم که درگیرش هستند، هرچه زودتر بهبود پیدا کنند. دعا می‌کنم این بیماری هرچه زودتر ریشه‌کن شود تا همه مردم بتوانند در کمال سلامتی کنار هم زندگی کنند.

یعنی تو از کرونا نمی‌ترسی؟
نه نمی‌ترسم، ولی سعی می‌کنم نکات لازم را رعایت کنم. وقتی مادرم را از دست دادم، دنیا روی سرم خراب شد. من مرگ مادرم را پشت سر گذاشتم، کرونا که چیزی نیست. من در زندگی چیز‌های زیادی دیدم و سختی‌های زیادی کشیدم، ولی یاد گرفتم در مواجهه با مشکلات صبور باشم و فقط به خدا توکل کنم. کلاً آدمی هستم که خیلی زود خودم را با شرایط موجود وفق می‌دهم.

راستی در مصاحبه با یکی از رسانه‌های عراقی گفته بودی به خاطر کرونا آشپزی یاد گرفتی. توضیح می‌دهی؟
خب معمولاً من برای خوردن غذا به رستوران می‌رفتم، ولی حالا با توجه به شیوع کرونا و توصیه پزشکان مبنی بر اینکه از خانه بیرون نروید و از غذای بیرون استفاده نکنید، به همین خاطر مجبور شدم خودم آشپزی یاد بگیرم. البته فقط یک غذا بلدم درست کنم.

چه غذایی؟
تنها غذایی که می‌توانم بپزم، املت است و البته چیز‌های مختلفی به آن اضافه می‌کنم تا متنوع شود.

اوضاع پرسپولیس بعد از پیروزی مقابل شهرخودرو چطور است؟
شرایط خدا را شکر بد نیست. فعلاً که بازی‌ها را به خاطر کرونا تعطیل کردند، ولی ما تمرینات‌مان را پیگیری می‌کنیم تا بتوانیم آمادگی خود را حفظ کنیم و هر وقت اعلام کردند، بازی کنیم.

به نظرت بهتر نبود زودتر بازی‌های لیگ برتر را لغو می‌کردند؟
من نمی‌توانم در این مورد نظر بدهم، چون تصمیم‌گیرنده افراد دیگری هستند. ما باید تابع قانونی که وجود دارد، باشیم و به آن عمل کنیم. فعلاً به ما گفتند بازی‌ها نباید برگزار شود و تیم ما هم مشکلی با این قضیه ندارد.

قبول داری بازی بدون تماشاگر لطفی ندارد؟
بله، صددرصد همین‌طور است. حضور هواداران خیلی به زیباتر شدن بازی‌ها کمک می‌کند و امیدوارم هرچه زودتر کرونا ریشه‌کن شود تا هواداران بتوانند دوباره به ورزشگاه بیایند.

یک گل قشنگ هم به مهدی رحمتی در این دیدار زدی.
خب گلزنی همیشه لذتبخش است و من هم از این کار لذت می‌برم و هر وقت فرصت گیرم بیاید، سعی می‌کنم برای تیمم گل بزنم. مهدی رحمتی را می‌شناسم. او گلر بزرگی در فوتبال ایران است و سال‌ها در تیم ملی ایران حضور داشته. خوشحالم توانستم به یک دروازه‌بان باکیفیت گل بزنم. ضمن اینکه پاس وحید امیری بی‌نظیر بود و نمی‌شد آن توپ را گل نکرد.

در حال حاضر ۱۰ امتیاز اختلاف با تیم‌های مدعی دیگر دارید. خیلی‌ها می‌گویند پرسپولیس را باید از همین حالا قهرمان لیگ بدانیم. نظرت چیست؟
نه، اصلاً به این شکل نیست. هنوز دیدار‌های زیادی تا پایان فصل باقی مانده و اگر بخواهیم خودمان را از همین حالا قهرمان بدانیم، اشتباه بزرگی را مرتکب شدیم. به نظرم غرور مثل ویروس کرونا، بسیار خطرناک است و تحت هیچ شرایطی نباید گرفتارش شویم.

پرسپولیس در لیگ قهرمانان آسیا اصلاً عملکرد خوبی نداشت. می‌توانید با توجه به دیدار‌های باقی‌مانده از گروه خود صعود کنید؟
به نظرم در بازی‌های آسیایی ما دچار بدشانسی شدیم. به خصوص بازی مقابل الشارجه که مستحق پیروزی بودیم و باید ۳ امتیاز را می‌گرفتیم، ولی هنوز شانس صعود داریم و می‌توانیم از ۴ دیدار آینده امتیازات خوبی جمع کنیم و راهی مرحله حذفی شویم.

در روز‌های اخیر خیلی‌ها قهرمانی‌های پرسپولیس را مهندسی شده خواندند و به نوعی آن‌ها را زیر سؤال بردند. در این مورد چه صحبتی داری؟‌
نمی‌دانم این حرف‌ها از کجا مطرح می‌شود. پرسپولیس اگر در سه فصل اخیر قهرمان شده، قطعاً شایستگی‌اش را داشته است. به نظرم آن‌هایی که قهرمانی‌های ما را زیر سؤال می‌برند، آرزوی گرفتن جام را دارند و، چون خودشان نمی‌توانند به آن برسند، از این حرف‌ها می‌زنند بدون اینکه هیچ سند و مدرکی داشته باشند.

برچسب‌ها

نظرسنجی

کدامیک بهترین بازیکن بازی پرسپولیس و فولاد خوزستان می‌شود؟

برگزیده‌ها

خبرویژه

پربازدیدترین

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 9 =
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __

نظرسنجی

کدامیک بهترین بازیکن بازی پرسپولیس و فولاد خوزستان می‌شود؟
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __

پربازدیدترین

Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __

آخرین خبر

Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __