آرنولد شوارزنگر میزبان ستاره‌های پرورش‌اندام دنیا بود، اما این‌بار این میزبانی به خاطر کرونا کمی تحت تأثیر قرار گرفت.

خبرورزشی/ علیرضا روش؛ مسابقات آرنولدکلاسیک ۱۵ تا ۱۸ اسفند در اوهایو آمریکا برگزار شد. مسابقاتی که آرنولد شوارزنگر میزبان ستره‌های پرورش‌اندام دنیا بود، اما این‌بار این میزبانی به خاطر کرونا کمی تحت تأثیر قرار گرفت

زور آرنولد بیشتر از کرونا
ترس ویروس کرونا به جان آمریکایی‌ها باعث شد چند روز قبل از مسابقات، مایک دی‌وین فرماندار اوهایو و آرنولد شوارزنگر جلسه‌ای اضطراری ترتیب دهند. نگرانی‌های دو طرف باعث شد نمایشگاه آرنولدکلاسیک ۲۰۲۰ به خاطر پیشگیری از شیوع ویروس کرونا لغو شود. آرنولد در پیامی ویدئویی گفت جان ۲۵۰ هزار نفر در نمایشگاه در معرض خطر بود و برایش بیشتر از پول درآوردن اهمیت داشت. مسابقات آرنولدکلاسیک هم بدون تماشاگر و تحت تدابیر شدید امنیتی برگزار شد. فقط حضور گزینشی تماشاگران در بخش فینال آن‌هم بعد از انجام تست سنجش کرونا صورت گرفت. حتی از شرکت‌کننده‌های این مسابقات هم تست سنجش کرونا گرفته شد که خوشبختانه تست هیچ‌کس مثبت نبود.

شور و حال بدنسازان در اوهایو
با این حال طبق نامه مسئولان برگزاری رقابت‌های آرنولدکلاسیک با همه کشور‌های عضو حرفه‌ای IFBB، مسابقات آرنولدکلاسیک ا‌وهایو که دومین رقابت معتبر پرورش‌اندام دنیا بعد از مسترالمپیا به حساب می‌آید تحت تدابیر امنیتی در زمان از پیش تعیین شده به قوت خود انجام شد.

ویلیام بوناک قهرمان آرنولدکلاسیک
ویلیام بوناک هلندی که در مسابقات مسترالمپیا نایب‌قهرمان شده بود، موفق شد مدال طلای آرنولدکلاسیک را مال خود کند و برنده جایزه ۱۳۰ هزار دلاری شود. دکستر جکسون با بیش از ۵۰ سال سن دوم شد و ۷۵ هزار دلار دریافت کرد. بیگ رمی ورزشکار مسلمان مصری مدال برنز را دریافت کرد و ۵۰ هزار دلار جایزه نقدی نصیبش شد.

هت‌تریک آندره فرگوسن در فیزیک
مطابق پیش‌بینی‌ها و نظر سرداور آرنولدکلاسیک، آندره فرگوسن و برندون هندریکسن به عنوان دو نفر برتر فیزیک در مرحله پیش داوری انتخاب شدند. در نهایت این فرگوسن بود که برای سومین سال متوالی قهرمانی آرنولدکلاسیک را جشن گرفت و هت‌تریک کرد. استیون کائو نیز مدال برنز را به خود اختصاص داد.

هافتور بیارناسون قهرمان قوی‌ترین مردان
اما آرنولدکلاسیک پذیرای قوی‌ترین مردان دنیا هم بود. بعد از رقابت نفسگیر ماتئوس کیلیزکوفسکی لهستانی و هافتور بیارناسون ایسلندی قهرمانان باسابقه قوی‌ترین مردان، این هافتور بود که با امتیاز بیشتر قهرمانی قوی‌ترین مردان آرنولدکلاسیک را مال خود کرد.

هارولد کلی قهرمان بخش ویلچر
پرورش‌اندام فقط به افراد سالم محدود نمی‌شود و برای معلولان هم مسابقات حرفه‌ای وجود دارد. هارولد کلی برای پنجمین بار قهرمان بخش ویلچر مسابقات آرنولدکلاسیک شد. نکته جالب جایی بود که او مدال خود را از دستان فلکس ویلر قهرمان چهار دوره آرنولدکلاسیک که به تازگی به‌خاطر بیماری مجبور به قطع پای راستش شده دریافت کرد.

با حضور یک ایرانی
مسابقات فیزیک کلاسیک این رقابت‌ها شاهد خودنمایی یک ورزشکار ایرانی هم بود آبتین شکرابی در شاخه فیزیک کلاسیک مقام هفتم را کسب کرد و درحالی که فقط یک نمره نسبت به نفر ششم کم داشت، از صعود به جمع ۶ نفر برتر مسابقات باز ماند.

برچسب‌ها

برگزیده‌ها

خبرویژه

پربازدیدترین

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 14 =
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __

پربازدیدترین

Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __

آخرین عناوین

Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __