رفتار هواداران پرسپولیس در ماجرای برانکو که پشت او ایستادند نشان می‌دهد پرسپولیسی‌ها هم مثل برانکو فکر می‌کنند. آن‌ها حق را به برانکو می‌دهند، چون یادشان هست این مربی چطور با پنجره بسته تیم‌شان را به فینال آسیا رساند.

کالدرون، استراماچونی و ویلموتس از برانکو قهرمان ساختند به گزارش خبرورزشی، این یک اتفاق غیرمنتظره است که یک پیام روشن در دل خود دارد... برانکو ایوانکوویچ از پرسپولیس شکایت کرده، باشگاه محکوم به پرداخت دستمزد او شده و اگر ظرف یک ماه پولش را ندهد، از دو پنجره نقل و انتقالاتی محروم می‌شود. آن وقت هوشنگ نصیرزاده در حمایت از باشگاه پرسپولیس مصاحبه کرده و گفته برانکو باید به پرسپولیس تخفیف بدهد، اما هواداران مجموعه سرخ به جای حمایت از او، علیه نصیرزاده موضع گرفته و حق را تمام و کمال به برانکو داده‌اند.
در این که برانکو به خاطر هفت مقام قهرمانی در پرسپولیس محبوب است و با وجود جدایی از مجموعه سرخ و شکایت از پرسپولیس همچنان هواداران دوستش دارند، شکی نیست، ولی این که طرفداران پرسپولیس در دعوای باشگاه و برانکو، حق را تمام و کمال به او بدهند، پیام روشنی دارد؛ «مردم می‌دانند برانکو پول زور نمی‌خواهد... کار کرده و باید پولش را بدهند...»
این همان چیزی است که برانکو دیروز در گلایه‌هایش به خبرورزشی گفت: «من پول زور نمی‌خواهم. کار کردم و حاضر بودم تخفیف هم بدهم، ولی آن‌ها به من بی‌احترامی کردند. هواداران پرسپولیس می‌دانند شکایت من از باشگاه، دشمنی با پرسپولیس نیست، شکایت از کسانی است که با سوءاستفاده از اسم پرسپولیس، من را بازی دادند. در پرسپولیس به من بی‌احترامی شد. قهرمان شدم، تبریک نگفتند. پاداش که ندادند هیچ، حتی تبریک آخرین قهرمانی را هم نگفتند. بعد از قهرمانی در جام حذفی منتظر بودم حداقل تشکر کنند ولی... بگذریم... بعد هم خیلی صبر کردم و صبوری به خرج دادم تا کار به شکایت نکشد، اما آن‌ها من را مجبور به شکایت کردند. دوست نداشتم از پرسپولیس شکایت کنم، ولی مجبور شدم.»
رفتار دیروز هواداران پرسپولیس که در ماجرای برانکو، پشت او ایستادند نشان می‌دهد پرسپولیسی‌ها هم مثل برانکو فکر می‌کنند. آن‌ها حق را به برانکو می‌دهند، چون یادشان هست این مربی چطور با پنجره بسته تیم‌شان را به فینال آسیا رساند. البته اتفاقاتی که بعد‌ها برای کالدرون، ویلموتس و استراماچونی در تهران افتاد هم در این ماجرا بی‌تأثیر نبود.
این خارجی‌ها به ترتیب ظرف سه الی پنج ماه به خاطر نگرفتن دستمزدشان با تیم‌های ایرانی به مشکل خوردند، اما برانکو همیشه حداقل نیم‌فصل از پرسپولیس طلبکار بود و سال آخر با این که حتی یک قسط از کل مبلغ قراردادش را هم نگرفته بود، تا پایان مدت قرارداد در پرسپولیس ماند و به فعالیت ادامه داد، بدون قهر و دلخوری و اعتصاب...
البته این برداشت طرفداران پرسپولیس دلایل دیگری هم دارد. آن‌ها دوست داشتند بعد از جدایی کالدرون، باشگاه دوباره سراغ برانکو برود و او را برگرداند، اما باشگاه با پرداخت چند میلیارد تومان پول رضایتنامه به شهرخودرو، یحیی گل‌محمدی را به خدمت گرفت و در ادامه خرید‌های دلاری نظیر استوکس و اوساگونا داشت، آن هم بدون پرداخت مطالبات برانکو...
تمام این‌ها دست به دست هم داده تا طرفدار پرسپولیس بگوید حق با برانکو است... البته این حق داشتن شاید برای پرسپولیس گران تمام شود. اگر باشگاه ظرف یک ماه پول برانکو را نپردازد، محرومیت‌ها و محکومیت‌های تازه‌ای در انتظارش خواهد بود.

پیشکسوتان و صاحب‌نظران پاسخ می‌دهند
چرا با وجود شکایت برانکو از پرسپولیس، هواداران حق را به او می‌دهند؟
بهروز رهبری‌فرد: هواداران واقعیت‌ها را می‌دانند
کاپیتان اسبق پرسپولیس در این خصوص گفت: هواداران خودشان واقعیت‌ها را می‌دانند در طول دوران فعالیت برانکو در پرسپولیس چند مدیرعامل عوض شد، ولی او متعهدانه به کارش ادامه داد و ۳ قهرمانی پی‌درپی لیگ برتر را با پرسپولیس کسب کرد، با این وجود مدیران پرسپولیس به تعهدات مالی خودشان به درستی عمل نکردند و پول برانکو را ندادند. این در حالی بود که چندین بازیکن خارجی هم جذب کردند. به نظر من کم‌کاری از سوی باشگاه پرسپولیس بوده و هواداران این را می‌دانند و برای برانکو هم ارزش قائل هستند.
حسین بادامکی: مثلاً قرار بود خارج از فیفا توافق کنند
مهاجم اسبق پرسپولیس در این خصوص گفت: آقای انصاری‌فرد وقتی به پرسپولیس آمد، اظهار کرد که با برانکو خارج از فیفا توافق خواهند کرد و هواداران هم دلخوش به این مسئله بودند، اما از قرار معلوم اقدام خاصی از سوی باشگاه انجام نشده است. برانکو هم حق دارد پولش را بخواهد و هواداران هم هرگز زحماتی که او برای پرسپولیس کشیده را فراموش نمی‌کنند و می‌دانند اگر مشکلی وجود دارد، از بی‌پولی باشگاه بوده و برانکو حرف نادرستی نمی‌زند. به نظر من باید هرچه زودتر با او توافق کنند تا شرایط بدتر از این نشود.
مرتضی فنونی‌زاده: برانکو محبوب است، اما کاش توافق می‌کرد
مدافع ملی‌پوش اسبق پرسپولیس در این خصوص گفت: برانکو یکی از بهترین مربیان تاریخ باشگاه پرسپولیس است و هیچ‌کس منکر زحماتی که او برای پرسپولیس کشیده و قهرمانی‌هایی که کسب کرده، نیست، اما کاش با توجه به شرایط مالی پرسپولیس می‌آمد و توافق می‌کرد. او خودش می‌داند اوضاع مالی پرسپولیس بد است و کاش شکایت نمی‌کرد. به نظرم هواداران هیچ وقت خوبی‌های برانکو را فراموش نمی‌کنند و او را دوست دارند، ولی حالا پرسپولیس با این بدهی سنگین چه کار می‌تواند بکند و چه کسی پاسخگو است؟
رحیم یوسفی: هر دو طرف حق دارند معترض باشند
هافبک اسبق پرسپولیس در این خصوص گفت: من هم معتقدم کاش برانکو قبول می‌کرد تخفیف بیشتری به پرسپولیس می‌داد. او مربی محبوب و دوست‌داشتنی بود و ما فراموش نمی‌کنیم که چندین جام مهم و ارزشمند برای‌مان آورد، اما هیچ‌کس به اندازه خود برانکو با وضعیت پرسپولیس آشنا نیست و پرداخت چنین پولی در شرایط فعلی برای پرسپولیس امکان‌پذیر نخواهد بود. پرسپولیس حق دارد، چون شرایط مالی‌اش خوب نیست و برانکو هم حق دارد، چون برای این پول واقعاً زحمت کشیده است.
غلامرضا فتح‌آبادی: مگر برانکو چیز زیادی خواسته است؟
مهاجم اسبق پرسپولیس در این خصوص گفت: مگر برانکو چه چیز زیادی خواسته است؟ خب قرارداد بسته و حالا پول خودش را می‌خواهد نه بیشتر و هواداران هم عاشق برانکو هستند، چون اقتدار پرسپولیس پس از سال‌ها با برانکو دوباره رقم خورد و گرفتن ۵ جام باعث شد هواداران دوباره سر بلند کنند. به نظرم حق برانکو است و به همین دلیل هواداران هم خوب واقعیت‌ها را می‌دانند و از دست برانکو ناراحت نیستند. باشگاه باید به تعهدات خود در قبال برانکو عمل کند.

برچسب‌ها

برگزیده‌ها

خبرویژه

پربازدیدترین

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 13 =
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __

پربازدیدترین

Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __

آخرین عناوین

Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __