لیورپول دوباره در اسپانیا باخته و باید شکست مقابل اتلتیکومادرید را مقابل دیدگان هواداران متعصبش جبران کند.

لیورپول – اتلتیکومادرید؛ جنگجویان مادرید در مرسی‌ساید به گزارش خبرورزشی، هیجان امشب در آنفیلد به بالاترین حد خودش خواهد رسید. لیورپول دوباره در اسپانیا باخته و باید شکست مقابل اتلتیکومادرید را مقابل دیدگان هواداران متعصبش جبران کند. سوت آغاز این دیدار که از ساعت ۲۳:۳۰ در دور برگشت مرحله یک‌هشتم نهایی لیگ قهرمانان اروپا آغاز می‌شود را دنی ماکلیه هلندی به صدا درخواهد آورد.

لیورپول؛ کام‌بک با KOP
یک تیم لالیگایی و شکست در اسپانیا. آخرین مرتبه‌ای که این اتفاق برای لیورپول رخ داد، کام‌بکی رؤیایی زدند که برای همیشه در تاریخ ثبت شد. باخت ۳ گله مقابل بارسا را با ۴ گل جبران کردند. حالا فقط یک گل خورده‌اند و امید بیشتری هم دارند. با این حال حریف‌شان اتلتیکومادرید است، تیمی که کمتر پیش می‌آید زیاد گل بخورد و دفاع مستحکمی دارد. اتفاق خوب و امیدوارکننده برای لیورپول این است که حریف در ۴ بازی آخرش نتوانسته کلین‌شیت کند و اگر سد دفاعی‌اش را بشکنند پیروزی و صعود دور از دسترس نیست. کلوپ می‌داند به‌عنوان مدافع قهرمانی از تیمش انتظار زیادی دارند. او فکرش را هم نمی‌کرد باخت بازی رفت مقابل اتلتیکو شروعی برای یک دوره سخت و تلخ باشد. تیمش ۳ بازی را باخت، اما به قول خودش حالا قدر پیروز شدن را خوب می‌دانند. آیا لیورپول دوباره با کمک KOP کام‌بک خواهد زد؟

اتلتیکومادرید؛ کار قهرمان را تمام کن
وقتی پیش از بازی رفت از «گرفتن حال قهرمان» می‌گفتیم، فکر نمی‌کردیم واقعاً اتلتیکومادرید بتواند جلوی لیورپول سربلند باشد و حتی یک گل هم در خانه از تیمی که یکی پس از دیگری در لیگ برتر همه را از پیش‌رو برمی‌داشت، دریافت نکند. در هر صورت تیم سیمئونه در روز‌هایی که در لالیگا نمی‌تواند همه بازی‌هایش را ببرد و حتی تا رده پنجم هم پایین رفته، در لیگ قهرمانان عملکرد خوبی داشته. نمایش‌شان در بازی رفت منطقی بود و کمتر فرصتی به لیورپولی‌ها دادند، اما ارائه نمایشی مثل بازی رفت در آنفیلد دشوار خواهد بود. اگر بگوییم خط دفاع اتلتیکو به مراتب بهتر از بارسلونا است بیراه نگفته‌ایم. نتیجه یک بر صفر ایده‌آل سیمئونه است، چراکه می‌تواند با بازیکنان سرعتی‌اش در ضدحملات لیورپول را به دردسر بیندازد. یک گل در آنفیلد شاید کارِ قهرمان را تمام کند. سیمئونه نمی‌خواهد اتفاقاتی در انگلیس رخ بدهد که همه فکر کنند برد بازی رفتِ تیمش یک جرقه بوده است.

آخرین جدال
تک گلی که سائول در اوایل دیدار رفت اتلتیکومادرید و لیورپول به ثمر رساند، برتری شاگردان سیمئونه را در آخرین نبرد دو تیم به ارمغان آورد.

آمار بازی
۵) در ۵ نبرد رسمی لیورپول و اتلتیکو، انگلیسی‌ها یک برد و اسپانیایی‌ها ۲ برد داشته‌اند. ۲ بازی هم مساوی شده است.
۲) لیورپول در حالی این فصل در لیگ قهرمانان اروپا ۲ مرتبه شکست خورده که در ۲۹ بازی لیگ برتری فقط یک مرتبه باخته است.
یک) پیروزی بازی رفت اتلتیکو مقابل لیورپول، اولین برد این تیم مقابل حریف در لیگ قهرمانان اروپا بود.
۲) اتلتیکو بعد از اینکه ۴ فصل متوالی یا در مرحله یک‌چهارم حضور داشت یا مراحل بالاتر و ۲ مرتبه هم فینالیست شد، در ۲ فصل اخیر موفق نشده فراتر از مرحله یک‌هشتم برود.
۴۳) لیورپول در ۴۳ نبرد با تیم‌های اسپانیایی ۱۶ برد، ۱۲ تساوی و ۱۵ باخت داشته است.
۲۶) اتلتیکو با تیم‌های انگلیسی ۲۶ مرتبه مسابقه داده که ۱۱ برد، ۱۰ تساوی و ۵ شکست حاصل کارش بوده.
۱۷) سرخ‌های مرسی‌ساید ۱۷ بازی آخرشان در لیگ قهرمانان اروپا را نباخته‌اند. رئال‌مادرید در اکتبر ۲۰۱۴ آخرین تیمی بود که در آنفیلد پیروز شد.
۴) اتلتیکو از ۵ بازی آخر خارج از خانه‌اش در لیگ قهرمانان اروپا، ۴ بازی را باخته است.
۴) لیورپول در ۶ بازی آخرش مقابل تیم‌های اسپانیایی ۴ پیروزی داشته، اما این آمار در ۱۸ بازی گذشته تنها ۶ برد بوده است.
۸) تیم سیمئونه برای هشتمین مرتبه در ۱۰ فصل اخیر بین ۱۶ تیم برتر اروپا قرار گرفته است.

مصدومان و محرومان
لیورپول واقعاً بدشانس بود که در آستانه دیدار حساس مقابل اتلتیکو، آلیسون را از دست داد. علاوه بر سنگربان برزیلی، ژردان شکیری و ناتانیل کلاین هم این دیدار را از دست داده‌اند. توماس لمار تنها مصدوم اتلتیکو است که او هم شاید به نبرد آنفیلد برسد.

ترکیب احتمالی دو تیم
لیورپول: آدریان، آرنولد، گومز، فان‌دایک، رابرتسون، هندرسون، فابینیو، واینالدوم، صلاح، مانه و فیرمینو
اتلتیکومادرید: اوبلاک، تریپیه، ساویچ، خیمنس، لودی، کورئا، نیگس، توماس، کوکه، فلیکس و موراتا

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 12 =
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __

آخرین عناوین

Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __

ویدیو

Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __

پربازدیدترین