نظرسنجی

واگذاری سرخابی‌ها به مالکین جدید را به نفع کدام‌یک می‌دانید؟
۰
زمان مطالعه: ۱ دقیقه

مربی پیشین تیم ملی در ارتباط با حذف کاپیتان تیم ملی می‌گوید‌: واقعیت اینکه احسان در این مسابقات به وزنش باخت. اگر او با وزن کمتری به اردن می‌رفت نتیجه بهتری می‌گرفت.

خبرورزشی/ فتح‌الله فتحی؛ حذف غیرمنتظره احسان روزبهانی در انتخابی المپیک صدای کارشناسان بوکس و منتقدان را درآورد. بوکسوری که همه روی سهمیه اش حساب بازی کرده بودند. حتی خودش قبلاً مدعی شده بود، می‌خواهد برای سومین بار رینگ المپیک را تجربه کند. حسین نهرودی، سرمربی سابق تیم ملی دلیل حذف احسان روزبهانی را به اضافه وزنش ربط می‌دهد. او می‌گوید‌: «واقعیت اینکه احسان در این مسابقات به وزنش باخت. اگر او با وزن کمتری به اردن می‌رفت نتیجه بهتری می‌گرفت. کم کردن وزن در مدت خیلی کوتاه روی عملکرد او تأثیرگذار بود.»

او روزبهانی و کادر فنی تیم را مقصر می‌داند: «واقعیت این است که هم کادر فنی و هم بوکسور مقصر هستند. اگر بوکسور احساس مسئولیت بیشتری کند به خودش اجازه نمی‌دهد که این مشکل ایجاد شود و کادر فنی هم مسئولیت دارد که قبل از اعزام بررسی کند بوکسور می‌تواند در سطح قابل قبول مبارزه کند یا خیر. اینکه کادر فنی چگونه در چنین شرایط سخت وزنی به احسان اعتماد کرد قابل بررسی است که باید در موردش صحبت کرد. شب گذشته بنده با استکی صحبت کردم و وقتی به ایران برگشت با احسان در این مورد صحبت می‌کنم.»

او به مشکلات بوکس برای موفقیت در المپیک اشاره می‌کند‌: «با بضاعتی که بوکس ایران دارد، مشکل ما در المپیک زیاد است و نمی‌توانیم خودمان را گول بزنیم، چون بضاعت فعلی ما در حد و اندازه المپیک نیست که بخواهیم مدال بگیریم. امیدوارم بعد از بازگشت تیم ملی به ایران یک فرصت بدهند تا ریکاوری کنند تا در انتخابی سهمیه جهانی که خردادماه برگزار می‌شود، برای سهمیه شش وزن دیگر بجنگیم تا از رینگ جهانی هم سهمیه بگیریم.»

نهرودی ادامه داد‌: «قطعاً یکسری اشکال و ایراد وجود دارد که کادر فنی باید سعی کند این اشکالات را برطرف کند تا در مسابقه انتخابی بعدی باز هم به سهمیه برسیم. در وزن‌هایی که می‌توانیم سهمیه بگیرم نتیجه مد نظر حاصل نشد و باید برای انتخابی بعدی که اردیبهشت ماه سال آینده در سطح جهان به میزبانی فرانسه برگزار می‌شود آماده شویم.»

علی مظاهری مربی پیشین تیم ملی در ارتباط با حذف کاپیتان تیم ملی می‌گوید‌: «روزبهانی به خاطر اینکه وزن زیاد کم می‌کند صلابت همیشگی را داخل رینگ ندارد. او برای مبارزه در وزن ۸۱- کیلوگرم نباید اجازه دهد که وزنش افزایش یابد تا ناچار به کاهش زیاد شود. او خوب مبارزه می‌کند و، چون چهره شناخته شده‌ای است رقبا به‌خوبی او را آنالیز می‌کنند. قطعاً شانس صعود به المپیک برای او وجود دارد و باید به حقش که حضور در المپیک توکیو است دست پیدا کند.»

وب‌گردی و دیدنی‌های ورزش

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرسنجی

واگذاری سرخابی‌ها به مالکین جدید را به نفع کدام‌یک می‌دانید؟

پربازدید امروز

آخرین خبرها

منهای ورزش

بازرگانی