مالک باشگاه تراکتور با حضور در برنامه فرمول تاکید کرد مالکیت دو باشگاه از سوی او غیرقانونی است، ولی این رفتار غیرقانونی در برخی وزارتخانه‌ها به شکل شدیدتری دیده می‌شود.

به گزارش خبرورزشی، سیدعلی ضیا در نخستین قسمت از ویژه برنامه تحویل سال شبکه یک میزبان محمدرضا زنوزی مالک باشگاه تراکتور بود.
زنوزی در ابتدا گفت: من به فوتبال علاقه داشتم و از سال ۷۵ از فوتسال شروع کردم و آن را در دهه هشتاد تبدیل به تیم فوتبال کردم از تیم استانی شروع شد و به تیم گسترش فولاد تبریز تبدیل شد.
وی افزود: به مردم سلام می‌کنم. ان شاءالله این روز‌ها سریع تمام می‌شود. ویژه از کسانی که در این جریانات اخیر هموطنان را مداوا می‌کنند از پزشکان و پرستاران و همه کادر درمان تشکر می‌کنم. آن‌ها از زندگی شان می‌گذرند تا زندگی ببخشند و این کار بزرگی است.
زنوزی با بیان اینکه خوشبختانه تا به امروز کسی کرونایی نشده است، گفت: تمرین‌ها تعطیل شده است و از امروز تراکتور تمرینات خود را تعطیل کرده است و باید ببینیم چه تصمیمی گرفته می‌شود. من فکر می‌کنم در کل جهان فوتبال بازی نشود و جان انسان‌ها ارزش بیشتری از این حرف‌ها دارد.
وی درباره اینکه با خرید‌های این باشگاه آن را تیم کهکشانی می‌خواندند، اما بعد از باخت‌ها دچار افت شد و از دنیزلی نیز بیشتر انتظار می‌رفت، توضیح داد: آقای دنیزلی خودش رفت. ما می‌خواستیم بماند. ایشان از زلزله ترسیده بود و در مصاحبه هم این را گفت. به هر حال در فوتبال فراز و نشیب وجود دارد و یک تیم هرچقدر موفق باشد در برخی بازی‌ها به مشکل می‌خورد. البته مشکلات اساسی من از داخل نیست. شاید یک سری مشکلات در تیم داشته باشیم، اما مشکلات اساسی ما چیز‌های دیگری است که کاری از دستمان درباره شان برنمی آید. نمی‌توانیم آن را اصلاح کنیم و کسی حرف گوش نمی‌دهد.
وی تصریح کرد: نفوذ وزارت ورزش در فدراسیون مشکل اساسی است. وزارت ورزش تیم‌های خاصی را مدیریت می‌کند و سهامدارشان است.
زنوزی در پاسخ به اینکه آیا منظورتان شایعه پرسپولیسی بودن وزیر ورزش است، گفت: واقعا شایعه است؟! خود آقای انصاری فرد تایید کرد و در صداوسیما گفت که ایشان همه تصمیمات را می‌گیرد بدون اینکه من مدیرعامل اطلاع داشته باشم شبانه با هیات مدیره جلسه می‌گذارند. این را آقای انصاری فرد سه چهار روز پیش در تلویزیون گفت.
وی تاکید کرد: در هر حوزه‌ای هرکسی در جایگاه خودش نباشد آن صندلی و پست را خراب می‌کند.
زنوزی در پاسخ به اینکه آیا سوم بودن تراکتور در جدول به خاطر پرسپولیسی بودن وزیر ورزش است، گفت: این را صد در صد خود شما هم می‌دانید. وقتی هرکسی را سر جایگاه خودش استفاده نکنید مشکلاتی به وجود می‌آید در صنعت و اقتصاد هم همین است. وقتی ما از سیاست بزنیم و به اقتصاد بپردازیم مثلا یک نماینده رای نیاورد و دوستش در دولت که پستی دارد او را در بخش اقتصادی بگذارد، همانطور که من نمی‌توانم یک کار سیاسی کنم یک سیاستمدار هم نمی‌تواند کار اقتصادی انجام بدهد و اینگونه کار‌های اقتصادی کشور به مشکل می‌خورد.
مالک باشگاه تراکتور در پاسخ به اینکه تیم داری کار اقتصادی است یا ورزشی، تاکید کرد: باشگاه داری یک صنعت است، اما فعلا در کشور ما به آن صورت جا نیفتاده است. کسی که اقتصادی نیست آن کار را خراب می‌کند و خیلی از شرکت‌ها به خاطر سومدیریت زمین خوردند. در ورزش هم همین است و وقتی کسی در حد کارمند روابط عمومی یک باشگاه است به مجری و گزارشگر تبدیل می‌شود این اتفاقات می‌افتد و همه چیز قاطی شده است. سر همین موضوع من یک نامه به ریاست صداوسیما هم ارسال کردم. من از گزارشگران شما انتقاد دارم.
وی در پاسخ به اینکه تراکتور چه زمانی قهرمان نیم فصل می‌شود گفت: هروقت بگذارند!
زنوزی در این باره که مگر شما به خاطر باخت هایتان در جایگاه سوم نیستید، تاکید کرد: دلیل باخت هایمان چیست؟ شما فیلم‌ها را نگاه کنید داوری موثر است. من نمی‌گویم در داوری‌ها مسائلی اتفاق می‌افتد، اما تعصب در آن هست. من نسبت به این گفته ادعا دارم. ان شاءالله وجود نداشته باشد، ولی دارد.
وی درباره اینکه پژوی احمدی نژاد را به بالاترین قیمت خریده است، گفت: من نخریدم و هرکسی خریده به خاطر کار خیر این را کرده است. مثل اینکه یک بازیکن فوتبال پیراهن خود را که ذاتا قیمتی ندارد می‌فروشد. این پیراهن از نظر معنوی قیمت دارد و پول آن صرف کار‌های خیر می‌شود. ماشین آقای احمدی نژاد را من نخریدم، اما اعتقاد دارم کسی که آن را خریده برای کار خیر خریده است. اینکه چرا این را عنوان کردند و می‌خواستند مرا با این بزنند نمی‌دانم دلیل اش چیست. این کار درستی بود که بد طرح شد. چند نفر هم در فضای مجازی دیدم که با این خودرو عکس گرفته بودند و کسی که خریده بود قدری شبیه من بود.
وی درباره بحث مالکیت دو باشگاه که غیرقانونی است، گفت: بله غیرقانونی است، اما همه در کشور ما دارند این کار را انجام می‌دهند. از وزارت ورزش بگیر تا پایین. وزارت صنایع و نفت و… ما دو تا داریم برخی از آن‌ها ۴ تا دارند. شائبه‌هایی هم درباره نتایج بود، اما اعتقاد من بر این است که هیچ موقع تراکتور بیشتر از سه امتیازی که در بازی با ماشین سازی به آن نیاز داشت نمی‌توانست به آن احتیاج داشته باشد. در آن بازی ثابت شد تراکتور با تمام قدرتش به ماشین سازی دو هیچ باخت. اگر این مشکل بود چرا ماشین سازی برد؟ تراکتور به شدت به آن سه امتیاز نیاز داشت تا دوباره به کورس برگردد. من وجدانم راحت است و شب می‌خواهم راحت سر به بالش بگذارم و مثل برخی شب‌ها جلسه نمی‌گذارم که یک سری کار‌ها انجام بدهم.
زنوزی درباره غیرت تبریزی‌ها روی تیم تراکتور و آیا او از وظیفه سنگین نگهداری از این تیم خصوصی برمی آید، گفت: شرایط اقتصادی کشور ما مهیا نیست و طرح اقتصادی ما زمان بر می‌شود. هزینه فوتبال را من پرداخت می‌کنم یا آن یکی تیم؟ از حاشیه‌های فوتبال دارند سود می‌برند. در حالی که می‌شود کار اقتصادی باشگاه تعریف شود و باشگاه سودده شود. اعتقاد من این است که این سه باشگاه می‌توانند ۱۰، ۱۵ درصد اقتصاد کشور را به دست بگیرند؛ پیروزی، استقلال و تراکتور.
وی درباره اینکه چرا با نام بردن از “پیروزی” طرفداران پرسپولیس را ناراحت می‌کند، اظهار کرد: ما باید یاد بگیریم به همدیگر احترام بگذاریم، اما وقتی این کار را نمی‌کنیم و از حقوق دیگران سواستفاده می‌کنیم باشگاه‌ها را به این سو سوق می‌دهید. این از جایگاه امثال خود شما شروع می‌شود. منظورم کسانی است که در جایگاه‌های مختلف می‌نشینند و قضاوت باعدالت ندارند. مثلا یک مجری به خاطر تیم خودش سعی می‌کند کارشناسی‌ها را هدایتی شده پیش ببرد و عدالت اجرا نمی‌شود و تیم‌ها به جان هم می‌افتند. وقتی شما در استادیوم آزادی هوادار سپاهان را طبقه اول و هواداران پرسپولیس را طبقه دوم می‌گذارید این یک معنی دارد و آن اتفاقات هم دیدید که افتاد.
ضیا نیز به تجربه حضور خود در استادیوم و ناراحتی بچه‌های سپاهان از جایگاهشان اشاره کرد و زنوزی گفت: ما این فضا‌ها را ایجاد می‌کنیم تا هواداران با هم به مشکل بخورند. وقتی در رسانه ملی درست قضاوت نمی‌شود و مجری و گزارشگر کارش را درست انجام نمی‌دهد و با تعصبات خاص مجری گری را انجام می‌دهد انتظار نداشته باشید آنجا را اصلاح کنید. مگر ما سه تیم پرطرفدار در کشور نداریم؟ سپاهان در رده چهارم است و من مدافع تیم‌های شهرستانی هستم. چرا باید شبکه سه به صورت خاص فقط برای تیم‌های تهرانی باشد؟
مالک باشگاه تراکتور در پایان گفت: وضعیت کشور در حالت بحران است، اما مردم نترسند. این بحران را هم پشت سر می‌گذاریم. وضعیت کسب و کار به مشکل خورده و امیدوارم مسئولان به ویژه از واحد‌های کوچک حمایت کنند.

برچسب‌ها

نظرسنجی

پیش بینی شما از نتیجه دیدار ذوب آهن - پرسپولیس چیست؟

برگزیده‌ها

خبرویژه

پربازدیدترین

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 6 =
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __

نظرسنجی

پیش بینی شما از نتیجه دیدار ذوب آهن - پرسپولیس چیست؟
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __

پربازدیدترین

Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __

آخرین خبر

Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __