یک رفتار غیر‌حرفه‌ای در باشگاه استقلال باب شده و یا بهتر است اشاره کنیم تبدیل به بدعت شده که نه تنها هیچ کمکی به تیم برای رسیدن به قهرمانی نکرده بلکه در جا‌هایی هم مانع قهرمانی شده است و این رفتار غیرحرفه‌ای ممنوع‌المصاحبه کردن ستقلالی‌هاست.

ایده بد استقلال؛ مصاحبه نکنید به گزارش خبرورزشی، آیا این ایده از سوی تیم‌های موفق هم به اجرا گذاشته می‌شود؟ پاسخ این سؤال بهترین درس برای استقلالی هاست که این ایده را کنار بگذارند یا آن را دنبال کنند. پرسپولیس قهرمان سه فصل اخیر و تیمی که این فصل هم بیشترین شانس را برای کسب عنوان قهرمانی بازی‌ها دارد هیچ‌گاه بازیکنان خود را ممنوع‌المصاحبه نکرده و همواره تیمی بوده که همانند استقلال با چالش‌های زیادی همراه شد و حتی چالش‌های بزرگتر. نمونه اش بسته شدن پنجره نقل و انتقالات تیم از سوی فیفا و یا اخیراً استعفای انصاری‌فرد. در هیچ‌یک از مواقع مدیر رسانه‌ای یا سایر مدیران و مربیان تز نداده‌اند پرسپولیسی‌ها نباید صحبت کنند. اتفاقاً واکنش‌های طبیعی اعضای تیم نسبت به رخداد‌ها به موفقیت تیم کمک می‌کند، اما صحبت نکردن و راهکار ندادن هیچ کمکی به حل مشکلات نمی‌کند.
به تازگی مشاور رسانه‌ای باشگاه استقلال به این نکته اشاره کرده که دوستان در هیئت‌مدیره باشگاه استقلال مشغول تدوین زیرساخت‌ها هستند و علی فتح‌ا... زاده هم در حال رهایی از بیماری است و رسانه‌های تصویری برای مصاحبه کردن با استقلالی‌ها اندکی صبر کنند! ویروس کرونا و بیماری علی فتح‌ا... زاده چه ربطی به مصاحبه نکردن دارد؟ اگر بازیکنی بخواهد مثلاً در مورد دلیل امتیازدهی تیم در بازی با گل‌گهر صحبت کند این چه ربطی به ویروس کرونا یا بیماری علی فتح‌ا... زاده دارد؟ اگر باشگاه استقلال ترس از این دارد که بازیکن یا مربی در مصاحبه به واقعیتی اشاره کند که باشگاه را با چالش مواجه نماید به جای پاک کردن صورت مسئله می‌بایست کارهایش را درست انجام دهد.
در فوتبال حرفه‌ای، بازیکن اگر در مصاحبه اصول را زیر پا بگذارد و به سرمربی یا ارکان باشگاه توهین کند جریمه می‌شود و اینکه بازیکن موظف است اسپانسر‌های تیم را تبلیغ کند و در فضایی مصاحبه کند که برچسب‌های اسپانسر نصب شده باشد، اما در هیچ باشگاهی دیده نشده بازیکن را ممنوع‌المصاحبه کند. این رفتار همانند این است در یک جمع به افراد بگویید حرف نزن! تنها این را به باشگاه استقلال می‌گوییم؛ فوتبال بازی محدودیت‌ها نیست. استقلال این مدل را از کجا الگوبرداری کرده است؟ این ایده بد، درست مثل منتقل کردن تمرین تیم به پشت در‌های بسته به استقلال ضربه می‌زند.

پیشکسوتان و صاحب‌نظران پاسخ می‌دهند
آیا مصاحبه نکردن بازیکنان به استقلال کمک می‌کند؟
سعید مراغه‌چیان: این کار‌ها منسوخ شده است
کاپیتان و هافبک اسبق استقلال در این خصوص گفت: دوره این کار‌ها گذشته است. در همه جای دنیا بازیکنان طبق قرارداد خود تعهداتی داده‌اند و از صحبت درباره مسائل داخلی باشگاه منع شده‌اند. در ایران هم یک بازیکن نباید مسائل داخلی تیمش را بازگو کند و فکر نمی‌کنم بازیکنان استقلال تاکنون چنین کاری کرده باشند و قطعاً اوضاع تیم را به‌هم نخواهند ریخت. من در کل این کار را نادرست می‌دانم و می‌گویم ممنوع‌المصاحبه کردن بازیکنان کاری منسوخ شده است.
علی حاج‌اکبری: این کار کمکی نمی‌کند
هافبک اسبق استقلال در این خصوص گفت: گمان نمی‌کنم این کار کمکی به استقلال کند. مشکلات مالی باشگاه به مدیریت آن برمی‌گردد و انصافاً بازیکنان هم تاکنون مراعات کرده‌اند و با سختی‌ها ساخته‌اند. شاید بهتر بود به جای ممنوع‌المصاحبه کردن بازیکنان سعی می‌کردند شرایط را آرام و حاشیه‌ها را کم کنند وگرنه این مشکلات که مربوط به کادر فنی و بازیکنان نیست. آیا با حرف نزدن بازیکنان مشکلات مدیریتی باشگاه حل می‌شود؟ من که بعید می‌دانم.
محمدرضا شکورزاده: به جای این کار‌ها به درد تیم برسند
مدافع اسبق استقلال در این خصوص گفت: بهتر است به جای این کار‌ها به درد تیم برسند و مشکلات مالی را حل کنند. معلوم نیست در باشگاه چه خبر است؟ این همه شکایت خارجی و بدهی‌های داخلی آن وقت فکر می‌کنند با ممنوع‌المصاحبه کردن مربیان و بازیکنان مشکلات حل می‌شود؟ مدت‌هاست که تیم را با همین روش‌ها اداره می‌کنند، ولی واقعیت این است که جواب نداده و اثری هم ندارد. کاش استقلال این همه درد نداشت. زمان ما شرایط استقلال آرام و باصفا‌تر بود.
مهدی فنونی‌زاده: ممنوع‌المصاحبه شدن یعنی چه؟
هافبک اسبق استقلال در این خصوص گفت: من نمی‌دانم ممنوع‌المصاحبه بودن یعنی چه؟ مگر چه مسائلی در تیم مطرح است که نگران هستند به بیرون درز پیدا کند؟ خب بازیکنان چند بار اعتراض کردند که مطالبات خود را می‌خواهند و به این خواسته هم رسیدگی نشده است. حالا مثلاً اگر ممنوع‌المصاحبه شوند دیگر سراغ مطالبات‌شان نمی‌روند؟ به نظر من این کار اشتباه است و بیشتر شائبه درست می‌کند و ممنوع‌المصاحبه کردن بازیکنان و کادر فنی کار درستی نیست.
محمد مؤمنی: مگر قرار است چه حرف‌هایی زده شود؟
مهاجم اسبق استقلال در این خصوص گفت: من هم معتقدم ممنوع‌المصاحبه کردن بازیکنان و مربیان دردی را دوا نمی‌کند. مگر بازیکن چه حرفی می‌خواهد بزند که نباید بزند؟ مگر چه مسائلی قرار است بازگو شود که نباید بشود. به نظرم این کار‌ها بیشتر هواداران را تحریک می‌کند و حرف و حدیث به وجود می‌آورد. همه می‌دانند شرایط باشگاه استقلال از لحاظ مالی مساعد نیست و شکایت‌های زیادی هم از سوی شفر، استراماچونی و... مطرح شده است که امیدوارم با تدبیر مدیریت باشگاه حل شود.

برچسب‌ها

نظرسنجی

پیش بینی شما از نتیجه دیدار ایران - سنگال چیست؟

برگزیده‌ها

خبرویژه

پربازدیدترین

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __

نظرسنجی

پیش بینی شما از نتیجه دیدار ایران - سنگال چیست؟
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __

پربازدیدترین

Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __

آخرین خبرهای ورزشی

Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __