۰
زمان مطالعه: ۱ دقیقه

۲۱ هفته از برگزاری لیگ نوزدهم گذشته و تیم‌های لیگ برتری دوسوم از این راه پر پیچ و خم را پشت سر گذاشته‌اند.

خبرورزشی/ محمد‌رضا شکوهی؛ در بیست و یک هفته سپری شده از لیگ نوزدهم نحوه گلزنی ۱۶ تیم حاضر در لیگ برتر ما به چه صورت بوده است؟ برای آگاهی از این اتفاق از چند منظر به این موضوع پرداخته‌ایم که ماحصل آن مطلب زیر است که شما را به خواندن آن دعوت می‌کنیم. 

۱- میانگین یک و نیم گل زده در هر دیدار برای صدرنشین
اولین نکته‌ای که در رابطه با گلزنی تیم‌ها مد نظر قرار دادیم عملکرد صدرنشین به عنوان مقتدرترین تیم لیگ است و حالا در بررسی نحوه گلزنی پرسپولیس به عنوان صدرنشین متوجه می‌شویم این تیم در ۲۱ بازی که انجام داده موفق به زدن ۳۱ گل هم شده است و این یعنی آن‌ها به طور متوسط در هر بازی که تا به اینجای لیگ انجام داده‌اند موفق به زدن حدود 1/5 گل شده‌اند که قطعاً آمار متوسطی در گلزنی آن هم برای تیمی به عنوان صدرنشین به حساب می‌آید ضمن آنکه ۳ گل زده ارتش سرخ هم که در جدول به سود آن‌ها محاسبه شده ناشی از رأی کمیته انضباطی در بازی انجام نشده این تیم مقابل سپاهان بوده است.

۲- گلزن‌ترین تیم لیگ
گلزن‌ترین تیم لیگ تا به اینجای فصل و بعد از گذشت دوسوم از زمان مسابقات استقلال است، تیمی که با درخشش در گلزنی در نیم‌فصل نخست موفق شده به این عنوان (به رغم قرار گرفتن در رده چهارم جدول و البته با یک بازی کمتر) دست پیدا کند. میانگین گلزنی آبی‌ها در حال حاضر حدود ۲ گل در هر بازی است، البته ناگفته نماند این تیم در هفته‌های نخستین از نظر رسیدن به دروازه حریفان و گلزنی دچار مشکل بود، اما هر چه زمان به جلو رفت آن‌ها در این زمینه یک تیم مهارناشدنی و گلزن نشان دادند تا فعلاً با اختلاف فاحش نسبت به دیگر رقبا و حتی تیم پرسولیس (که دومین تیم گلزن لیگ است) دارنده عنوان گلزن‌ترین تیم لیگ برتر بعد از گذشت دوسوم از رقابت‌ها باشند.

۳- پیکان؛ سورپرایز در گلزنی
سورپرایز گلزنی تا به اینجای فصل هم پیکان قعرنشین است و دلیل این موضوع هم رابطه جایگاه این تیم با مقدار گلزنی آنهاست که هیچ‌گونه هماهنگی ندارد، این تیم قعرنشین که بدترین جایگاه را در بین تمام لیگ برتری‌ها دارد طی ۲۱ بازی که انجام داده ۲۸ گل به ثمر رسانده تا با میانگین 1/33 گل در هر بازی، چهارمین خط حمله برتر لیگ را در اختیار گرفته باشد.

۴- سپاهان تهاجمی در رده سوم
تلفیق سپاهان و قلعه‌نویی به نوعی یعنی انتظار دیدن یک بازی تهاجمی. فعلاً تا اینجای فصل این همکاری باعث ثبت ۳۰ گل شده است و به همین دلیل این تیم را در رده سوم گلزن‌ترین تیم لیگ می‌بینیم.

۵- گل‌گهر سیرجان ضعیف‌ترین تیم در گلزنی
طبق آمار ضعیف‌ترین تیم در گلزنی هم طی این زمان گل‌گهر سیرجان است که با زدن تنها ۱۲ گل میانگین حدوداً نیم گل زده در هر بازی را به خود اختصاص داده است.

۶- هشت تیم با میانگین بیش از یک گل زده
در بررسی گل‌های زده تیم‌های لیگ برتری تا پایان هفته بیست و یکم متوجه می‌شویم که ۸ تیم توانسته‌اند میانگین گل زده‌شان را به بیش از یک گل برسانند. طبق آمار این تیم‌ها عبارتند از پرسپولیس، سپاهان اصفهان، تراکتور تبریز، استقلال تهران، صنعت نفت آبادان، ماشین‌سازی تبریز، نساجی مازندران و پیکان تهران

۷- تیم‌هایی با میانگین کمتر از یک گل زده
متأسفانه نیمی از تیم‌های لیگ برتری ما تا این زمان نتوانسته‌اند میانگین گل‌های زده خود را حتی به یک گل در هر بازی برسانند و به طور متوسط این تیم‌ها کمتر از یک گل زده در هر بازی دارند. این تیم‌ها عبارتند از شهر خودرو مشهد، فولاد خوزستان، نفت مسجد سلیمان، ذوب‌آهن اصفهان، پارس جنوبی جم، گل‌گهر سیرجان، سایپا و شهرداری شاهین.
این هشت تیم (که نیمی از لیگ برتری‌ها را تشکیل می‌دهند) میانگین گل زده‌شان کمتر از یک گل در هر بازی است که متأسفانه اصلاً آمار خوبی برای لیگ برتری‌ها به حساب نمی‌آید.

وب‌گردی و دیدنی‌های ورزش

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

پربازدید امروز

آخرین خبرها

منهای ورزش

بازرگانی