مربی تیم ملی فوتبال ایران با بیان اینکه برای ادامه همکاری با این تیم شروطی دارد، گفت: نه تنها ۹ ماه از فدراسیون فوتبال پولی نگرفته‌ام بلکه از فدراسیون طلب هم دارم.

به گزارش خبرورزشی، وحید هاشمیان درباره وضعیتش در تیم ملی فوتبال ایران و اینکه آیا به همکاری با این تیم ادامه می‌دهد، گفت: قبل از صحبت درباره تیم ملی، از پزشکان، پرستاران و نیرو‌هایی که برای مبارزه با کرونا دیده نمی‌شوند تشکر می‌کنم. به خانواده‌هایی که عزیزانشان را نزدیک عید به خاطر این بیماری از دست دادند، تسلیت می‌گویم.

وی افزود: برای تیم ملی هم باید بگویم تقریبا از ۹ ماه پیش که فدراسیون و ویلموتس از من دعوت به همکاری کردند، کار را شروع کردم. بسیار خوشحالم و خوشحال بودم که در تیم ملی حضور داشتم. کار کردن در باشگاه تعهد کاری و قرارداد مالی است، ولی قرارداد با تیم ملی قلبی و معنوی است. پیروز کردن تیم ملی می‌تواند باعث خوشحالی بسیاری از مردم ایران و غرور کشور شود. به همین خاطر کار کردن در تیم ملی را دوست داشتم و دوست دارم.

مربی تیم ملی فوتبال ایران گفت: در گذشته از تیم‌های لیگ برتر پیشنهادات خوبی داشتم. تیم جوانان در زمان ریاست مهدی تاج هم پیشنهاد شد که قبول نکردم. اما در این مقطع احساس کردم تیم ملی جایگاهی است که می‌توانم تجربه بیش از یک دهه بازی در بوندس لیگا بعد از گرفتن مدارک معتبر مربیگری در آلمان را به جوانان کشورم بدهم. همانطور که می‌دانید مسائل حاشیه‌ای برای پول ویلموتس ایجاد شد و باعث شد به تیم ملی لطمه بزند و در نهایت منجر به جدایی این مربی شد.

هاشمیان درباره پرداخت ۲ میلیون یورو به ویلموتس و اینکه خودش پولی نگرفت، تاکید کرد: نمی‌خواستم این موضوع را مطرح کنم. از طرف فدراسیون هم چیزی اعلام نشد. فقط گفتند پول تمام اعضای کادر فنی به یورو پرداخت شد. در صورتی که قرارداد من با فدراسیون به ریال بود. الان ۹ ماه گذشته و ریالی نگرفته ام. شاید از فدراسیون بابت وسایلی هم که خریدم طلب دارم. اما شرایط اقتصادی کشور را درک می‌کنم. به خاطر علاقه به تیم ملی کشورم صحبتی درباره حقوقم نداشتم. همانطور که به مربی خارجی اهمیت می‌دهند باید به مربی داخلی و مربیان پایه اهمیت بدهند. یک مقدار از پول ایران در فیفا وجود دارد که به خاطر تحریم‌ها قابل برداشت نیست. چون بحث مالی و توانایی پولی بحثی نیست که من در آن دخالت کنم.

وی در خصوص قرارداد پایین مربیان ایرانی در مقایسه با مربیان خارجی تصریح کرد: وقتی توانایی پرداخت پول چه در رده باشگاهی چه در رده تیم ملی به مربی خارجی را نداریم این مربیان که به قوانین بین المللی و حرفه‌ای عادت دارند بعد از مدتی کارشان را رها می‌کنند و می‌روند. اگر دنبال مربی خارجی هستیم باید ببینیم می‌توانیم پولش را بدهیم یا می‌خواهیم به گردن مدیران بعدی اندازیم. مدیریت در این وضعیت خیلی نقش دارد. به نظرم در این شرایط استخدام مربی گران قیمت سخت است.

مربی تیم ملی که با برنامه «سلام صبح بخیر» گفت‌وگو می‌کرد در خصوص قرارداد ۳ میلیون یورویی ویلموتس با ایران اظهار کرد: اطلاعی در مورد قرارداد‌ها ندارم. تنها جایی که می‌رفتم و می‌آمدم مرکز ملی فوتبال بود.

وی در پاسخ به این سئوال که آیا در تیم ملی می‌ماند یا خیر؟ گفت: طبیعی است که هر مربی دوست دارد کادر فنی خودش را بیاورد. بعد از اتفاقاتی که رخ داد، سرمربی جدید تیم ملی انتخاب شد. بعد از آن هم فدراسیون و هم اسکوچیچ دوست داشتند همکاری را ادامه بدهیم. ولی من هم شرایطی برای ادامه همکاری دارم. اگر بدانم می‌توانم به تیم ملی کمک کنم قطعا می‌مانم. اگر هم نتوانم، فوتبال ما آنقدر نفر دارد که می‌توانند به تیم ملی کمک کنند. این، موضوع نگران کننده‌ای نیست. چندین روزنامه و سایت خیلی نگران کمک مربی دوم تیم ملی هستند در صورتی که به همان اندازه نگران وضعیت فدراسیون و ریاست فدراسیون نیستند. اگر قسمت باشد آدم‌های خوب در فوتبال زیاد هستند و من می‌مانم و به کارم ادامه می‌دهم.

هاشمیان یادآور شد: بعد از شیوع بیماری کرونا، برنامه‌های تیم ملی و لیگ تغییر یافت و مشخص نیست تیم ملی چه زمانی بازی می‌کند. این‌ها در آینده من هم تاثیر دارد.

مربی تیم ملی در پاسخ به این سئوال که آیا اسکوچیچ موفق می‌شود؟ گفت: نمی‌توانم پیشگویی کنم. کسی فکر نمی‌کرد ویلموتس در دور اول با تیم ملی موفق نباشد. فوتبال جای پیش بینی نیست. کسانی که مربی را انتخاب کردند حتما اطلاعاتی بیشتر از من دارند. باید از آن‌ها سئوال کنید.

برچسب‌ها

برگزیده‌ها

خبرویژه

پربازدیدترین

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 0 =
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __

پربازدیدترین

Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __

آخرین خبر

Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __