شجاع خلیل‌زاده، مدافع تیم پرسپولیس به خبرورزشی گفت: همه کارشناسان و حتی مردم هم می‌دانند که دعوت نشدن من به تیم ملی فنی نبوده است.

خلیل‌زاده: در مسابقات دیگر هم دعوا شود من را محروم می‌کنند! خبرورزشی مهدی یکتا ؛ کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال در رأی خود برای بازی هفته هفدهم پرسپولیس و تراکتور، جریمه مالی را برای شجاع خلیل‌زاده در نظر گرفته که همین صدور حکم در خصوص او، محرومیت تعلیقی این بازیکن را هم فعال می‌کند! خلیل‌زاده این فصل از دو بازی محروم شد، اما پس از بازی با شهر خودرو و گذراندن یک جلسه محرومیت، کمیته استیناف حکم او را به حالت تعلیقی برگرداند تا در بازی بعدی اجازه حضور در میدان را داشته باشد. این حکم با اعتراض شجاع نیز همراه شد، چون کمیته استیناف چند ساعت مانده به بازی پرسپولیس - پیکان این حکم را صادر کرد که مدافع سرخ‌ها عملاً شانس بازی نداشت.

حالا با اولین حکم درباره این بازیکن، خلیل‌زاده از اولین بازی سال ۹۹ محروم شده و بازی با پیکان را از دست خواهد داد. جریمه مالی شجاع احتمالاً به دلیل درگیری‌های کوچک او در بازی با تراکتور و مقابل خانزاده، دژاگه و سلیمی بوده است!  بهتر است خودتان صحبت‌های شجاع خلیل‌زاده را بخوانید.

به خاطر اتفاقات بازی با تراکتور تبریز محروم شدی. حکمی که بعد از حدود ۵۰ روز صادر شده است
دقیقاً ۴۹ روز! بازی با تراکتور یک‌شنبه ۶ بهمن برگزار شد، اما احکام کمیته محترم انضباطی ۲۵ اسفند صادر شده است. واقعاً سر درنمی‌آورم!

ناراحت نشدی؟
چه بگویم؟ دست کمیته انضباطی درد نکند، اما به نظر می‌رسد یک مقدار روی من بیش از حد حساس شده باشند!

چطور؟
دیگران داستان درست می‌کنند و مقصرند، اما شجاع خلیل‌زاده محروم می‌شود. من همان‌طور که گفتم احترام زیادی قائلم ولی اولاً دعوایی در کار نبود و اگر هم جر و بحثی در زمین صورت گرفت چرا بقیه تبرئه شدند؟

منظورت اشکان دژاگه است؟!
نه، من بعد از همان بازی هم گفتم با اشکان در تیم ملی هم‌اتاقی بودیم و رابطه بسیار خوبی با هم داریم. بعضی اتفاقات در زمین فوتبال طبیعی است. خود اشکان هم مصاحبه کرد و گفت مشکل خاصی نبوده است اما...

البته خود اشکان تبرئه شد، محمدرضا خانزاده و سلیمی هم محروم نشدند، اما محرومیت تعلیقی تو به جریان افتاد.
فعلاً که لیگ تعطیل شده، اما یک مقدار حساسیت روی من زیاد شده است. می‌ترسم توی یک بازی دیگر هم دعوا شود باز من را محروم کنند!

شوخی می‌کنی دیگر؟
چه کار کنم؟! این حکمی است که صادر شده و باشگاه پرسپولیس باید از طریق کمیته استیناف پیگیری کند، اما شجاع خلیل‌زاده مگر چه کار کرده است؟ آیا من به عمد یا با خشونت کسی را در زمین فوتبال زده‌ام؟ جار و جنجال به راه انداخته‌ام؟ به داوری بی‌احترامی کرده‌ام؟! چرا این اتفاقات برای من می‌افتد؟!

به نظر یک مقدار حساسیت روی تو زیاد شده است. بار‌ها گفتی فوتبالت همین‌طور است و با تعصب بازی می‌کنی. من و بسیاری از اهالی فوتبال و رسانه‌ها می‌دانیم اخلاقت خیلی خوب است و از بازیکنان صمیمی و خوش‌برخورد فوتبال ایران هستی اما....
اما چی؟!

فکر می‌کنم یک مقدار بی‌دلیل روی تو حساس شده باشند. هرچند داخل زمین هم کمی بیش از اندازه با بازیکنان حریف جر و بحث می‌کنی. قبول نداری؟
نه! اگر به صحبت کردن با بازیکنان حریف باشد که باید سرخیو راموس، پیکه یا کریستین رونالدو و بقیه بازیکنان هر هفته محروم شوند. یک مقدار سختگیری نسبت به من زیاد شده است. ظاهراً در هر بازی پرسپولیس که اتفاقی بیفتد باید شجاع خلیل‌زاده جریمه یا محروم شود.

حالا قرار است باشگاه پرسپولیس به این حکم اعتراض کند؟
بله، صحبت‌هایی با آقای پیروانی و سایر مسئولان باشگاه انجام دادم. فکر می‌کنم اجازه اعتراض به کمیته استیناف را داریم تا این رأی بشکند.

خلیل‌زاده: در مسابقات دیگر هم دعوا شود من را محروم می‌کنند!

لیگ هم که تعطیل شده است. تو کجایی؟ شمال یا تهران؟
من هم تهران هستم. خودم را قرنطینه کرده‌ام و می‌خواهم تهران بمانم.

مازندران هم اوضاع خوبی ندارد؟
بله، متأسفانه ویروس کرونا به سرعت در کشور و استان‌های شمالی پخش شد. حالا هم به نظر می‌رسد باید هرکسی در شهر خودش بماند و قرنطینه شود تا این ویروس یک جوری مهار و کنترل شود.

اغلب چهره‌های شناخته شده استان مازندران هم در فضای مجازی و مصاحبه‌های خود از مردم استان‌های دیگر به ویژه تهران خواستند از سفر به این استان خودداری کنند.
می‌بینید که من هم پس از تعطیلی لیگ و تمرینات پرسپولیس در تهران مانده‌ام. مازندران و گیلان در سال‌های گذشته همواره میزبان خوبی برای مهمانان شهر‌های مختلف بوده و هستند. مازندرانی دوست ندارند ورودی شهر‌های خود را ببندند ولی شرایط امروز خیلی بحرانی است. متأسفانه بی‌توجهی برخی‌ها جان خیلی‌ها را به خطر انداخته و بهتر است همه ما کمی از خودخواهی کم کرده و به فکر سلامتی دیگران هم باشیم. اگر هم دو یا سه هفته در خانه خود بمانیم هیچ اتفاقی نمی‌افتد.

خبر داری علی کریمی برای استان گیلان چه کرد؟
علی‌آقا کریمی که سلطان است. او همیشه در امور خیرخواهانه پیش‌قدم است و بی‌منت و تبلیغ کارش را انجام می‌دهد. رمز محبوبیت جادوگر هم همین است. شنیدم چند محموله دستکش، ماسک و مواد ضدعفونی‌کننده به رشت ارسال کرده است.

راستی خودت تمرین اختصاصی در منزل داری؟
تا جایی که بشود سعی می‌کنم تمرینات اختصاصی را انجام بدهم که بدنم افت نکند. همچنین ما فوتبالیست‌ها در این تعطیلی لیگ باید خیلی حواس‌مان به خورد و خوراک خودمان باشد.

با تعطیلی مسابقات لیگ موافقی؟
من تصمیم‌گیرنده نیستم. تصمیم‌گیرنده‌های اصلی کسان دیگری هستند و من فکر می‌کنم برای حفظ سلامتی مربیان و بازیکنان و داوران لازم بود لیگ تعطیل شود. الان هم فکر می‌کنم لیگ‌های انگلیس و ایتالیا تعطیل شده باشد.

فرانسه را از قلم انداختی. روسیه، اما در جریان است و سردار آزمون هم هت‌تریک کرد.
سردار مهاجم فوق العاده‌ای است. به هر حال بیماری کرونا و خطر آن بسیار جدی است و باید این تصمیم گرفته می‌شد.

به نظرت با تعطیلی لیگ بیشتر از همه تیم‌ها پرسپولیس ضرر نمی‌کند؟
صددرصد همین‌طور است. ما شرایط خوبی داشتیم. بازی با سپاهان که آن‌طور شد و ۳ امتیاز گرفتیم. شهرخودرو را هم شکست داده بودیم و قبل‌تر مقابل تراکتور به پیروزی رسیدیم. در واقع جلوی همه رقیبان اصلی نتیجه گرفته بودیم و فاصله ۱۰ امتیازی با تیم دوم جدول به وجود آوردیم. می‌توانستیم با همین روند چند هفته زودتر حتی قهرمانی لیگ نوزدهم را جشن بگیریم، اما فعلاً لیگ تعطیل شد. البته قهرمانی پرسپولیس دیر و زود دارد، اما سوخت و سوز ندارد!

با توجه به شیوع ویروس کرونا بازی‌های تیم ملی ایران در انتخابی جام جهانی ۲۰۲۲ قطر هم به تعویق افتاد. برخی‌ها معتقد بودند دراگان اسکوچیچ مثل همه کروات‌ها به تو اعتقاد دارد و به احتمال زیاد به تیم ملی دعوت می‌شوی اما...
خیلی نمی‌خواهم در مورد تیم ملی صحبت کنم. واقعیت‌ها را همه کارشناسان و حتی مردم هم می‌دانند که دعوت نشدن شجاع خلیل‌زاده فنی نبوده است. کاری هم از دست خودم ساخته نبود. من فقط می‌توانستم تمرین کنم و در مسابقات رسمی خیلی افت و خیز نداشته باشم. الان هم باز تکرار می‌کنم پوشیدن پیراهن تیم ملی برای من هم مثل همه بازیکنان ایرانی باعث افتخار است، اما این یک طرف قضیه است. طرف دیگر دست من نیست. دعوت شوم با تمام وجود برای تیم ملی بازی می‌کنم و اگر هم مثل چند سال گذشته دعوت نشوم برای موفقیت تیم کشورم دعا خواهم کرد.

راستی نظرت درخصوص کناره گیری محمدحسن انصاری‌فرد از مدیریت باشگاه پرسپولیس چیست؟
وظیفه خودم می‌دانم از زحمات آقای انصاری‌فرد تشکر کنم. به هر حال این یک تصمیم مدیریتی است که گرفته شده. برای ایشان در سایر مراحل زندگی آرزوی موفقیت می‌کنم.

یک پستی گذاشتی و نوشتی اصالت خریدنی نیست و مزد آن گرفت که جان برادر کار کرد! منظورت مشخصاً با چه کسی بود؟
نیازی نیست توضیح بدهم. کسانی که باید متوجه شوند، می‌شوند.

ممنون از اینکه وقت خودت را در اختیار ما گذاشتی.
(می‌خندد) نه اتفاقاً الان توی خانه نشستیم و وقت آزاد داریم. از شوخی گذشته از قول من حتماً از پزشکان، پرستاران و پرسنل بیمارستان‌ها و کلینیک‌ها تشکر کنید که شبانه‌روز برای مداوای بیماران مبتلا به کرونا تلاش می‌کنند. واقعاً دست تک‌تک این عزیزان درد نکند و روح آن‌هایی هم که جان خود را از دست دادند شاد باشد. به خانواده‌های این پرسنل زحمتکش از دست رفته هم تسلیت می‌گویم. امیدوارم به زودی زود این بیماری مهلک در کشورمان ریشه‌کن شود.

برچسب‌ها

برگزیده‌ها

خبرویژه

پربازدیدترین

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __

پربازدیدترین

Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __

آخرین خبر

Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __