هافبک استقلال به خبرورزشی گفت: سال ۹۷ فکر می‌کردیم ۹۸ خوب شود، ولی برعکس شد. الان هم دعا دعا می‌کنیم سال ۹۹ خوب باشد. دیگر ما که همه چیز تجربه کردیم. خدا کند اتفاق تلخ دیگری نیفتد.

اسماعیلی: سال ۹۹ چه آرزویی داریم؟ فقط زنده بمانیم! خبرورزشی/ سعید اکبری؛ فرشید اسماعیلی، هافبک توانمند استقلال، سال متفاوتی را سپری کرد. برای او هم اتفاق بد افتاد، هم اتفاق خوب. دو مصدومیت کارش را سخت کرد ولی درست در روز‌هایی که فراموش شده بود، دوباره به ترکیب استقلال بازگشت و درخشید. اگر اسماعیلی این اواخر مصدوم نمی‌شد، قطعاً می‌توانست سال را بهتر تمام کند. وقتی در این باره از او می‌پرسیم می‌گوید: «سال ۹۸ نه تنها برای من، برای همه مردم ایران پر‌فراز و نشیب بود. خدا کند این سال نحس تمام شود، فقط همین. این دعای همه مردم ایران است. هزار و یک اتفاق افتاد. سال ۹۷ فکر می‌کردیم ۹۸ خوب شود ولی برعکس شد. الان هم دعا دعا می‌کنیم سال ۹۹ خوب باشد. دیگر ما که همه چیز تجربه کردیم. خدا کند اتفاق تلخ دیگری نیفتد.» 

کمک بی‌نظیر استراماچونی
امسال از نظر فوتبالی برای فرشید راضی‌کننده بود؟ «راستش من همیشه توقع دارم بهتر و بهتر شوم. من امسال بعد از بازگشت از مصدومیت کارم را خیلی خوب شروع کردم. استراماچونی و کمک‌هایش به من بی‌نظیر بود. از نظر روحی باعث پیشرفتم شد. باید از فرهاد مجیدی هم تشکر کنم. دوست دارم در سال ۹۹ برای استقلال بهترین بازی‌ها را انجام دهم.»

حق ما ضایع نشود
سال ۹۸ حال فوتبال ایران خوب نبود. مشکلات مالی در باشگاه‌ها به اوج رسید، در استقلال هم همین‌طور. از فرشید اسماعیلی که در این باره می‌پرسیم، جواب می‌دهد: «ما امیدواریم فدراسیون فوتبال قوانین محکمی برای پرداخت دستمزد بازیکنان بگذارد و این‌طور نباشد حق بازیکن ایرانی ضایع شود. شما نگاه کنید بازیکنان خارجی چطور پول‌شان را می‌گیرند. دو ماه که پول‌شان را نگیرند می‌روند و شکایت می‌کنند و با قوانینی که فیفا دارد پول‌شان را می‌گیرند ولی ما چی؟ خواسته‌مان این است فدراسیون برای سال جدید قوانین سفت و سختی در این زمینه بگذارد. متأسفانه یاد گرفته‌اند هر بار بازیکن داخلی پولش را بخواهد بازیکن را مقابل هوادار قرار بدهند. مثلاً الان شب عید است. خیلی از ما بازیکن‌ها فقط خرج یک خانواده را نمی‌دهیم بلکه خرج چند خانوار را می‌دهیم. علاوه بر این خیلی‌ها از ما درخواست کمک مالی دارند که البته وظیفه‌مان است، اما با کدام پول؟ ما هنوز دریافتی نداشتیم و واقعاً نمی‌دانیم چه بگوییم.»

استقلال را نابود کرده‌اند
استقلال حتی در این اواخر سال هم دستخوش حوادثی شد. همین حالا باشگاه بلاتکلیف است. واکنش اسماعیلی چیست؟ «ما هم مثل هواداران به خاطر این اتفاقاتی که در استقلال می‌افتد، خسته شده‌ایم و بریده‌ایم. ۵ سال است این اتفاقات می‌افتد و ما شرایط سختی را تجربه می‌کنیم. استقلال را نابود کرده‌اند. مگر می‌شود هر سال این اتفاقات برای باشگاه ما بیفتد؟ چرا استقلال ثبات ندارد؟»

بزرگترین آرزوی من...
همین حالا دوباره شایعاتی درباره آینده استقلال مطرح است. باز هم نام‌هایی سر زبان‌ها افتاده. اسماعیلی حرفی می‌زند که حرف همه هواداران و فوتبالی‌هاست: «بزرگترین آرزوی من برای استقلال این است آدم‌هایی که به این باشگاه می‌آیند، فوتبالی باشند. البته اگر مدیر فوتبال پولی در اختیارش نباشد چه فایده؟ از سویی مدیر فوتبالی هم باید به باشگاه پول بیاورد و این مهمترین چیز است. واقعاً آرزو دارم مدیرانی بیایند که شم اقتصادی داشته باشند و پولسازی را بلد باشند. یک آرزوی دیگر هم برای استقلال دارم، اینکه ان‌شا‌ءا... روزی برسد که برای خودش یک کمپ اختصاصی داشته باشد. ما این همه طرفدار داریم. باشگاهی مثل استقلال نباید یک مجموعه تمرینی برای خودش داشته باشد؟»

اسماعیلی: سال ۹۹ چه آرزویی داریم؟ فقط زنده بمانیم!

تسلیت می‌گویم
اسماعیلی درباره این روز‌های سخت توضیح می‌دهد: «دیگر خودتان می‌بینید. من همین جا به خانواده‌هایی که عزیزان خود را در این مدت از دست دادند، تسلیت می‌گویم. دیگر طوری شده که هر روز باید به خاطر یک اتفاق تسلیت بگوییم. امیدوارم این بیماری مهلک هم دست از سر جهان بردارد. فوتبال هم که تعطیل شده. بهترین تصمیم را گرفتند، چون وقتی گفتند لیگ برگزار می‌شود، ما از خودمان می‌پرسیدیم مگر بازیکنان آدم آهنی هستند؟!» فرشید یک درخواست هم از دولت و مردم دارد: «همیشه مردم دست دولت را گرفته‌اند، این بار دولت دست مردم را بگیرد. مردم ما خیلی با معرفت هستند و این را ثابت کرده‌اند. خیلی‌ها بیکار شده‌اند. کار و بار خوابیده. دولت برای مردم قبضی صادر نکند. صاحبخانه‌ها هم معرفت بگذارند. الان زمان آن است دست همدیگر را دوباره بگیریم.»

فقط زنده بمانیم
فرشید برای سال ۹۹ چه آرزویی دارد؟ «چه آرزویی داریم؟ فقط زنده بمانیم. می‌خندیم ولی تلخ است. سال ۹۸ برای ما اینقدر پر اتفاق و بد بود که نمی‌دانیم درباره‌اش چه بگوییم. سال ۹۷ آرزو کردیم سال ۹۸ خوب باشد، الان دیگر آرزو نکنیم که شاید دوباره اوضاع بد شود. فقط ان‌شاءا... اتفاق بدی نیفتد. فعلاً که باید با این بیماری مبارزه کنیم. مردم مراقب باشند. این هم نمی‌شود که با شعار به مردم بگوییم در خانه‌تان بمانید و بیرون نیایید. یکسری‌ها واقعاً نیازمند هستند. یک روز سر کار نروند زن و بچه‌شان گرسنه می‌مانند. به مردم کمک کنیم. دولت دست مردم را بگیرد. هر کس تأمین باشد، در خانه می‌ماند، شک نکنید.»

اگر استقلال ثبات داشته باشد...
و، اما حرف‌های پایانی فرشید درباره استقلال سال ۹۹: «فعلاً که لیگ تعطیل است و نمی‌دانیم بازی‌ها کی برگزار می‌شود. به نظرم بهترین تصمیم را گرفتند. جان یک نفر هم مهمتر از فوتبال است. منتظریم ببینیم این بیماری کی ریشه‌کن می‌شود. بعد از آن دوباره فوتبال را آغاز می‌کنیم. سال ۹۸ برای استقلال هم پر‌فراز و نشیب بود. من همیشه یک حرف زده‌ام الان هم می‌زنم؛ استقلال ثبات داشته باشد هیچ کس حریفش نمی‎شود. امیدوارم در سال ۹۹ ثبات داشته باشیم.»

برچسب‌ها

برگزیده‌ها

خبرویژه

پربازدیدترین

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 5 =
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __

پربازدیدترین

Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __

آخرین خبر

Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __