نظرسنجی

بهترین تیم هفته هجدهم لیگ برتر؟
نظرات: ۰
زمان مطالعه: ۱ دقیقه

دروازه‌بان تیم نساجی گفت: بعد از جام جهانی 2 پیشنهاد از وستهام و سلتاویگو داشتم اما باشگاه روسی مبلغ ۴ میلیون و ۵۰۰ هزار یورو از آنها درخواست کرد.

به گزارش خبرورزشی، علیرضا حقیقی در گفت‌و‌گو با روابط عمومی باشگاه نساجی، پیرامون مسائل مختلف به صحبت پرداخت. متن این گفت‌و‌گو را در زیر بخوانید:

با کرونا چه کار می‌کنی؟ این بیماری را جدی گرفتی یا نه؟

هیچی! فعلاً که مثل اغلب مردم خانه‌نشین شده و به قول معروف خودمان را قرنطینه کرده‌ایم.

یکی از بازیکنانی هستی که خیلی از کرونا نمی‌ترسی و در تمرینات نساجی این مسئله مشهود بود؟

 بحث ترسیدن یا نترسیدن نیست اما به نظرم استرس بیش از حد ممکن است مشکل‌ساز شود. کرونا یک اپیدمی و بحران جدی برای همه کشورهای دنیاست اما با توجه به توصیه اغلب پزشکان و کارشناسان بهداشت مهم‌ترین عامل جلوگیری از آن رعایت نکات بهداشتی است.

قبلاً گفته می‌شد ورزشکاران چون بدنی آماده و سیستم ایمنی قوی دارند به این بیماری مبتلا نمی‌شوند اما وقتی دانیله روگانی بازیکن یوونتوس یا رودی گوبرت بسکتبالیست تیم یوتا جاز و ... گرفتند، قضیه فرق کرد!

بیشتر بستگی به سیستم ایمنی بدن دارد. ممکن است بدن یک آدم معمولی سیستم ایمنی قوی‌تر از یک ورزشکار داشته باشد. به هر جهت کرونا یک بیماری نادر و بی‌رحم است که جان افراد بیگناه در سراسر دنیا را می‌گیرد و این بسیار ناراحت‌کننده است.

تمرینات نساجی هم تعطیل شد. نظرت درخصوص تعطیلی مسابقات لیگ برتر چیست؟

این تصمیم با نظر مدیران و کادرفنی نساجی اتخاذ شد که به‌نظرم درست هم بود. این روزها هر چه بیشتر در خانه بمانیم بهتر است و به مهار و ریشه‌کن کردن ویروس کرونا بیشتر کمک می‌شود.در حال حاضر اغلب لیگ‌های دنیا از جمله انگلیس، فرانسه و... تعطیل شده است و مسئولان ما هم به‌درستی تصمیم به تعطیلی گرفتند. سلامتی و جان مردم از هر چیزی مهم‌تر است.

برنامه خودت برای حفظ آمادگی چیست؟ تمرین اختصاصی داری؟

صددرصد همین‌طور است. ما ورزشکار حرفه‌ای هستیم و خوب می‌دانیم نباید خودمان را رها کنیم. البته امیدوارم هر چه زودتر تاریخ جدید برگزاری مسابقات لیگ برتر اعلام شود تا تیم‌ها از این بلاتکلیفی خارج شوند. هر چند می‌دانیم این ویروس کرونا و بیماری اصلاً قابل پیش‌بینی نیست.

کار کردن با محمود فکری چطور است؟ در اولین بازی رسمی که توانستید با نتیجه ۳ بر صفر ماشین‌سازی را در تبریز شکست دهید...

 اگر اشتباه نکنم یکی دو بازی من روبه‌روی آقای فکری در گذشته بازی کرده‌ام. او یک مربی جوان و باانگیزه است که برای کار خودش برنامه دارد و به نظم و انضباط هم خیلی اهمیت می‌دهد.دربازی با ماشین‌سازی هم بیشتر آقای فکری روی کارهای روحی و روانی کار کرد و توانستیم موفق شویم. جا دارد از زحمات آقای محمدرضا مهاجری و کادر فنی قبلی نساجی هم تشکر کنم که برای موفقیت تیم هر کاری توانستند، انجام دادند.

با توجه به اعتماد به نفسی که پس از پیروزی شیرین ۳ بر صفر مقابل ماشین‌سازی تبریز کسب کردید، فکر نمی‌کنی تعطیلی لیگ به ضرر نساجی شد. شاید می‌توانستید پس از ماشین‌سازی جلوی تراکتورسازی در تبریز هم نتیجه خوبی بگیرید؟

 فوتبال قابل پیش‌بینی نیست. تراکتورسازی هم تیم بزرگی است که بازیکنان باتجربه و شناخته‌شده‌ای دارد. شاید هم می‌رفتیم و نمی‌بردیم. با این وجود تا حدودی با حرف شما موافقم چون همه ما بابت برد مقابل ماشین‌سازی خیلی خوشحال و امیدوارتر شده بودیم.

خودت هم برابر ماشین‌سازی عملکرد خوبی داشتی و یکی دو موقعیت تک به تک و خوب گلزنی را از مهاجمان حریف گرفتی!

- وظیفه من به‌عنوان دروازه‌بان گل نخوردن است. خدا را شکر که توانستم به همراه همبازیانم به تیم کمک کرده و ۳ امتیاز شیرین از آن بازی سخت کسب کنیم.

در نساجی با هاروت آبراهامیان کار می‌کنی که یک مربی دروازه‌بان‌های ارمنستانی است. تمرینات این مربی را چطور ارزیابی می‌کنی؟

هاروت مربی خیلی خوبی است. من قبل از رفتن به روبین‌کازان حدود نیم‌فصل در پرسپولیس شاگرد او بودم و شناخت کافی از هم داشتیم. رابطه خیلی خوبی داریم و از لحاظ روحی و روانی خیلی به من و گلرهای دیگر نساجی کمک می‌کند.

با هم به زبان روسی هم حرف می‌زنید؟!

(می خندد) یک کوچولو! وقتی نمی‌خواهیم بقیه بچه متوجه شوند چه می‌گوییم با هم روسی گپ می‌زنیم.

اسم روبین‌کازان وسط آمد و حیف است خیلی سوالات را نپرسیم! مشکلی که نداری؟

 نه، راحت باش...

علیرضا حقیقی در جام جهانی ۲۰۱۴ برزیل خیلی سر زبان‌ها افتاد. همه جا صحبت از تو بود و انتظار می‌رفت باز هم پیشرفت کنی، حتی همه می‌گفتند حقیقی در جام جهانی بعدی هم فیکس تیم ملی است اما...

 هنوز هم دیر نشده است. من تازه ۳۲ ساله شدم و دو تا جام جهانی دیگر فرصت دارم. خودتان می‌دانید که عمر دروازه‌بانی برخلاف پست‌های دیگر فوتبال، بالاتر است.

بله، دینوزوف گلر افسانه‌ای اسبق تیم ملی ایتالیا در ۴۰ سالگی و به همراه تیم کشورش قهرمان جام جهانی ۱۹۸۲ اسپانیا شد.

 بله اما من اهداف خودم را ترسیم کرده و می‌کنم. هدفم این است که دومین جام جهانی عمرم را همراه تیم ملی ایران تجربه کنم.

چرا بعد از جام جهانی برزیل آن اتفاقی که همه انتظارش را داشتیم برای علیرضا حقیقی نیفتاد؟ مقصر خودت بودی یا دیگران؟

ماهیت فوتبال و ورزش همین است. یک روز آن بالا هستی و ممکن است روز دیگر پایین باشی. خیلی مسائل دست به دست هم داد تا به آن چیزی که در ذهنم بود نرسم. چند عامل وجود داشت که به نظرم ۳ عامل پررنگ‌تر بود.

چه عواملی؟ می‌توانی به ما بگویی؟

عامل اول یک نفر در تلویزیون و برنامه‌های ورزشی بود که شدیداً مخالف من بود. او با محبوبیت من مشکل داشت یا موضوع دیگری در میان بود، نمی‌دانم اما علیه من کلیپ ساخت و کارهایی کرد که هرگز فراموش نکرده‌ام.دوم باشگاه روبین‌کازان مانع پیشرفت من شد. در شرایطی که من بعد از جام جهانی دو پیشنهاد تاپ از وستهام یونایتد انگلیس و سلتاویگو اسپانیا داشتم اما باشگاه روسی مبلغ ۴ میلیون و ۵۰۰ هزار یورو درخواست کرد. مبلغی که واقعاً زیاد بود و عاملی شد نتوانم به این دو تیم شناخته‌شده بروم. از طرفی دیگر انتخاب بازیکن به‌ویژه گلر آسیایی و ایرانی در کشورهای صاحب فوتبال خیلی خیلی سخت است. به هر حال همه این عوامل دست به دست هم داد که به قول شما به آنچه پس از جام جهانی انتظار می‌رفت، نرسم.

الان باتجربه ترشدی. به هرحال آن زمان جوان‌تر بودی و ناگهان در جام جهانی سر زبان‌ها افتادی و ...

من چشم باز کردم عضو تیم بزرگ پرسپولیس بودم. جایی که اگر آب می‌خوردیم تمام روزنامه‌ها و خبرگزاری‌های آن زمان می‌نوشتند آب خورد! شهرت و محبوبیت را هم از سن ۱۶ سالگی و پس از مهار پنالتی علی‌آقا دایی آقای گل جهان به‌دست آورده بودم.

ولی خیلی فرق می‌کرد. اینکه در مسابقاتی در سطح جام جهانی همه از تیپ، قیافه، دستکش و ژل زدن یک گلر حرف بزنند. خیلی با لیگ برتر داخلی و پرسپولیس فرق می‌کند؟

 تمام تمرکز من بازی در جام جهانی بود. این اتفاقات ناخواسته برایم افتاد. باور کنید برنامه‌ریزی نکرده بودم که لباس خاصی بپوشم و ژل بزنم یا نزنم و ...

ولی دستکش مشکی تو و مدل موهایت سروصدا به‌پا کرد. تو هم جوان بودی و طبیعی بود تحت تأثیر قرار بگیری؟

تأثیری روی فوتبالم نداشت. نمی‌خواستم یکسری صحبت‌ها را مطرح کنم ولی حالا که گفتید می‌گویم که من پیشنهاداتی برای مدلینگ شدن یا از هالیوود داشتم. ایمیل‌هایی که برایم ارسال شده بود، موجود است. با این حال هدف من فوتبال بود و دنبال چیز دیگری نبودم.

به پیشنهاد بازی در فیلم‌های هالیوودی یا مدلینگ شدن پاسخ منفی دادی؟

بله، بعد از جام جهانی ۲۰۱۴ از آمریکا و اروپا پیشنهادات مختلفی داشتم که به همه آنها پاسخ منفی دادم. 

کارلوس کی‌روش که سابقه کار با بازیکن خوش‌تیپی همچون دیوید بکهام را داشت، توصیه‌ای به تو نکرد؟

نه چون می‌دید من حرفه‌ای زندگی و رفتار می‌کنم. تمام تمرکز من روی تمرین، بازی و فوتبال بود و خودِ کی‌روش بهتر از همه این موضوع را می‌دانست.

هنوز هم خیلی‌ها به گلی که لیونل مسی در جام جهانی ۲۰۱۴ به تو زد اشاره کرده و همه ایرانی‌ها با حسرت از آن یاد می‌کنند. خیلی هم بدنت را کش دادی ولی نرسیدی و ...

اتفاقاً یک بار در استرالیا با مارک بوسنیچ و یک بار هم در پرتغال با لوئیز فیگو ملاقات کردم و هم‌صحبت شدیم. هر دو به ضربه استثنایی لیونل مسی اشاره کردند که هیچ دروازه‌بانی قادر به مهار آن نبود. با بوسنیچ حدود نیم‌ساعت حرف زدیم.

و الان در تیم محبوب نساجی مازندران توپ می‌زنی!

 بله، خوشحالم و افتخار می‌کنم عضوی از تیم نساجی مازندران هستم. تیمی پرشور و پرطرفدار که واقعاً تا کسی در ورزشگاه شهید وطنی بازی نکند آن را درک نمی‌کند. جو این استادیوم فوق‌العاده‌ست و من خیلی از بازی در آن لذت می‌برم.

می‌دانیم خیلی به خانواده و به‌ویژه پدرت آقا مسعود حقیقی وابسته هستی. صحبتی در این رابطه نداری؟

من هر چه در زندگی دارم مدیون خانواده و به‌ویژه زحمات پدرم است. پدر و خانواده‌ام تحت هر شرایطی در اوج و نزول و در مصدومیت کنارم بودند و یک لحظه هم مرا تنها نگذاشتند. دست پدرم را می‌بوسم و فقط می‌توانم بگویم شرمنده او هستم که هنوز نتوانستم حق مطلب را در موردش و خانواده‌ام ادا کنم. خداوند پدران و مادران همه را حفظ کند چون گوهر نایابی هستند که بدون منت در خدمت فرزندان خود هستند. سلامتی خانواده و پدرم درحال حاضر بزرگ‌ترین آرزوی من است.

می‌خواستیم چند سوال تلگرافی بپرسیم. مشکلی نداری که؟

 نه، درخدمتم!

جام جهانی؟

 هدف بعدی

کارلوس کی‌روش؟

BOSS (به معنای رئیس)

علی دایی؟

آقای گل جهان

علی کریمی؟

جادوگر فوتبال

مرحوم ناصر حجازی؟

اسطوره

احمدرضا عابدزاده؟

عقاب

نیما نکیسا؟

یاد بازی یوگسلاوی می‌افتم

برانکو؟

پروفسور

رضا حدادیان؟

دل گُنده!

علی امیری؟

مرد آرامش‌بخش

محمود فکری؟

سرشار از انگیزه

نساجی مازندران؟

لیورپول ایران

هواداران نساجی؟

دمشون گرم!

وب‌گردی و دیدنی‌های ورزش

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرسنجی

بهترین تیم هفته هجدهم لیگ برتر؟

پربازدید امروز

آخرین خبرها

منهای ورزش

بازرگانی