نظرسنجی

واگذاری سرخابی‌ها به مالکین جدیدِ را به نفع کدام‌یک می‌دانید؟
۰
سه‌شنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۴:۲۵
۰ |
۰
زمان مطالعه: ۱ دقیقه

معاون قهرمانی وزارت ورزش و جوانان گفت: انتخابات فدراسیون دوومیدانی دوباره برگزار می‌شود و به زودی سرپرست فدراسیون را معرفی می‌کنیم.

به گزارش خبرورزشی، مهدی علی نژاد با اشاره به اهمیت رشته دوومیدانی اظهار کرد: وزارت ورزش با توجه به اهمیتی که برای رعایت قانون قائل است و با بررسی‌های دقیق به این نتیجه رسید که انتخابات فدراسیون دوومیدانی را تجدید کند.

وی ادامه داد: این رشته در المپیک رشته‌ای است که هم ما سهمیه گرفتیم و هم امید به مدال وجود دارد، وزارت ورزش و جوانان تصمیمش بر این بود که شرایط اداره فدراسیون را با رییس داشته باشد و به خاطر اینکه ثبات مدیریتی داشته باشیم و از بلاتکلیفی دوران سرپرستی خارج شویم به خصوص در ایامی که نزدیک به المپیک هستیم. انتخابات را برگزار کنیم.

علی‌نژاد افزود: در همین راستا ما تمام تلاش خود را کردیم که یک مجمع انتخاباتی را بصورت قانونی برگزار کنیم و تمام تمهیدات لازم را هم اندیشیدیم و مجمع هم برگزار شد در روز مجمع هم با توجه به جمیع جهات، مشکل خاصی را ملاحظه نکردیم و انتخابات شکل گرفت. بعد از انتخابات با بعضی از اعتراضات توسط برخی افراد که حضور پیدا نکرده بودند و نمایندگان‌شان حضور داشتند، مواجه شدیم. آنها مدعی شدند که نمایندگان توسط خود این اشخاص معرفی نشده‌اند که چند هیات این شرایط را داشتند.

معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه ای گفت: در این مدت هفت - هشت روز ابعاد مختلف موضوع را بررسی کردیم با طرف های موضوع صحبت کردیم بصورت موشکافانه و با دقت به خاطر حساسیت که در قانونگرایی وزارت ورزش و جوانان دارد، موضوع را بررسی کردیم و نهایتا جمع بندی این شد که یکی از روسای هیات ها نامه معرفی که ارسال شده از سوی دبیر هیات بوده، هرچند که بعد اعلام کرد آن نامه که دبیر معرفی شده مشکلی نداره اما بواسطه اینکه ما می‌خواهیم آیین نامه و ملاحظات قانونی را رعایت کنیم و قواعد و قوانین برای ما مهم است و اینکه در آن نامه که روز مجمع ارایه شده، رییس هیات امضا نکرده است، در نتیجه عملا ما یک رای را نمی‌توانیم منظور کنیم و این بدان معناست که اعضای حاضر در مجمع از دو سوم کمتر خواهد شد و هر چند اکثریت مجمع حضور داشتند اما چون الزام به دو سوم برای رسمیت یافتن است، جمع بندی این شد که انتخابات را تجدید کنیم، بنابراین با انتصاب سرپرست جدید سعی می‌کنیم انتخابات را در اولین فرصت برگزار کنیم.

علی نژاد گفت: وزارت ورزش و جوانان تلاش کرد که فدراسیون دو ومیدانی چون المپیکی هست با ریاست اداره شود ولی متاسفانه هم شرایط حاکم بر کشور بدلیل کرونا و هم اینکه تحریک بعضی از افراد خاص باعث شد که شرایط مجمع به گونه دیگری رقم بخورد اما آنچه برای ما مهم بود اینکه مجمع بدون جهت گیری به فرد یا نامزد خاص برگزار شد و کاملا بی طرف بودیم اما حالا شرایط به گونه ای شد که مجبور شدیم فدراسیون را با سرپرست در چند ماه آینده اداره کنیم ولی قطعا پشتیبانی‌های حرفه ای اداری و مالی وزارت ورزش و جوانان از این رشته زیبا و المپیکی ادامه خواهد داشت و به قهرمانان خودمان قول مَی دهم که هیچ نگرانی و دغدغه ای برأی آنها وجود نخواهد داشت.

وب‌گردی و دیدنی‌های ورزش

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرسنجی

واگذاری سرخابی‌ها به مالکین جدیدِ را به نفع کدام‌یک می‌دانید؟

پربازدید امروز

آخرین خبرها

منهای ورزش

بازرگانی