سرپرست تیم فوتبال پرسپولیس تهران گفت: دوست نداریم بدون بازی قهرمان شویم، اما ۱۰ امتیاز اختلاف نسبت به تیم‌های پایین‌تر داریم و این موضوع خیلی چیز‌ها را ثابت می‌کند.

پیروانی: لیگ برگزار بشود یا نشود پرسپولیس قهرمان است به گزارش خبرورزشی، افشین پیروانی درباره وضعیت قرمزپوشان در روز‌های پایانی سال، شیوع ویروس کرونا، تعطیلی مسابقات، هجمه‌هایی که علیه پرسپولیس راه افتاده و همچنین حضور کریم باقری در تیم ملی فوتبال کشورمان صحبت کرد.

به دلیل شیوع ویروس کرونا تمرینات تیم پرسپولیس مثل خیلی از تیم‌های مطرح فوتبال در دنیا تعطیل شده است. زمان مشخصی برای آغاز تمرینات وجود دارد؟
اجازه بدهید قبل از صحبت در خصوص فوتبال، آرزو کنم که این ویروس و این بیماری از کل کشور و سراسر دنیا ریشه کن شود؛ چرا که همه به نوعی از این ویروس آسیب دیدند. من برای همه هموطنانم آرزوی سلامتی دارم. به هر حال در شرایطی هستیم که اتفاقات بدی رخ داد و این مسئله باعث شد تا در فوتبال هم یک بلاتکلیفی و ناامیدی به وجود بیاید. فکر می‌کنم همه مشاغل و اصناف در این وضعیت دچار مشکل شدند و فوتبال هم از این قاعده مستثنا نبود. با شرایط موجود نمی‌دانیم که کی باید تمرین کنیم و نه خبر داریم که چه زمانی بازی‌ها انجام می‌شود. به هر حال این‌ها اتفاقات خوبی نیست. متاسفانه ویروس کرونا باعث مرگ و میر هم در کشور شده است. در نهایت تصمیم بر این شد که تمرینات تعطیل شود. البته طبق برنامه قرار است از اواخر فروردین ماه بازی‌های لیگ ادامه پیدا کند، اما امیدوارم در وهله اول این بیماری و ویروس ریشه کن شود.

البته همین مساله باعث شد که خیلی از بازی‌ها بدون حضور تماشاگران برگزار شود.
بله دقیقا همین طور است و امیدوارم که این ویروس هرچه زودتر ریشه کن شود تا هواداران و عاشقان فوتبال بتوانند دوباره در استادیوم‌ها حاضر شده و بازی تیم‌های محبوب خود را ببینند. به هرحال این روز‌ها هم می‌گذرد و در آینده باید به عقب نگاه کنیم تا مشخص شود چه کسانی بحث‌های لازم را جدی گرفتند. همه باید توجه کنیم که برای اینکه زنده بمانیم باید در خانه بمانیم. از همه مردم خواهش می‌کنم که در خانه‌های خود بمانند تا این زنجیره انتقال پاره شود. همیشه می‌گویند باید دست به دست هم بدهیم و زنجیره انسانی تشکیل دهیم، اما این بار از معدود دفعاتی است که باید این زنجیر پاره شود. به هر حال در آستانه سال نو همه مردم توقع دارند که اتفاقات خوبی رخ دهد، اما متاسفانه در اسفند و فروردین که همیشه کسبه و تجار به دنبال فروش و کار خود هستند دچار ضرر‌های زیادی شدند. خیلی از مردم برای ایام نوروز برنامه‌ریزی کرده بودند که به تفریح و مسافرت بروند، اما حالا شرایط به گونه‌ای پیش آمده که وضعیت همه مردم دچار مخاطره شده است. البته از حق نگذریم این ویروس باعث شده تا انسجام خیلی خوبی بین همه مردم به وجود بیاید. الان هم پویش همیاری بین مردم راه افتاده و به نظر من در ایام نوروز فرصت خیلی خوبی است که با کاهش هزینه‌ها بتوانیم به نیازمندان واقعی کمک کنیم.

تمرینات پرسپولیس تعطیل شده، اما چه برنامه‌ای برای آماده‌سازی بازیکنان دارید؟
طبق تصمیم اتخاذ شده به دلیل بیماری کرونا تمرینات را لغو کردیم و از بازیکنان خواستیم که هیچ کسی به مسافرت نرود و همه در خانه بمانند. البته بازیکنان پرسپولیس همگی حرفه‌ای و بزرگ هستند و مراقب خواهند بود که چاق نشوند چرا که اگر در خانه بمانند و تمرین نکنند چاق خواهند شد، اما آن‌ها مواظب وضعیت خود خواهند بود تا بازهم هواداران میلیونی پرسپولیس را شاد کنند.

درباره فوتبال صحبت کنیم؛ الان کلیه مسابقات تعطیل شده، اما به نظر می‌رسد که پرسپولیس از این تعطیلات ضرر بیشتری کرده است.
هر زمان که احساس بر منطق غلبه کرده و حرف‌های احساسی زده شده دچار مشکل شدیم. باید یاد بگیریم که منطق جای احساس را بگیرد و هر زمان که این اتفاق رخ بدهد پیشرفت صورت خواهد گرفت. پرسپولیس ۵ بازی با تیم‌های بالای جدول انجام داد و فقط یک مساوی به دست آورد و چهار بازی دیگر را برد. شرایط به گونه‌ای بود که ما رقبای خودمان را شکست دادیم و روند خوبی داشتیم. به نظر من آنقدری که پرسپولیس از تعطیلی لیگ ضرر کرد هیچ تیم دیگری از این تعطیلات ضربه نخورد.

این روز‌ها شایعه لغو بازی‌های لیگ برتر به دلیل ویروس کرونا مطرح شده و در این بین برخی‌ها معتقدند که اگر لیگ برگزار نشود باید پرسپولیس قهرمان معرفی شود.
در ابتدا امیدوارم که این ویروس ریشه‌کن شود تا بازی‌ها ادامه داشته باشد تا بتوانیم بازهم قهرمان شویم، اما اگر یک درصد بازی‌ها برگزار نشود هر قانونی که قرار باشد لحاظ گردد قهرمانی پرسپولیس را تایید و تاکید خواهد کرد. البته ما دوست نداریم بدون بازی قهرمان شویم، اما ۱۰ امتیاز اختلاف نسبت به تیم‌های پایین‌تر از خودمان داریم و این موضوع خیلی چیز‌ها را ثابت می‌کند.

برچسب‌ها

نظرسنجی

به نظر شما بهترین بازیکن تیم ملی در بازی‌های تدارکاتی چه کسی است؟

برگزیده‌ها

خبرویژه

پربازدیدترین

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __

نظرسنجی

به نظر شما بهترین بازیکن تیم ملی در بازی‌های تدارکاتی چه کسی است؟
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __

پربازدیدترین

Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __

آخرین خبرهای ورزشی

Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __