نظرسنجی

پیش‌بینی شما از رأی AFC؟
نظرات: ۰
پنجشنبه ۲۹ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۲:۲۶
۰
زمان مطالعه: ۱ دقیقه

مدیر عامل باشگاه نساجی بدهی این باشگاه را نزدیک به ۱۵ میلیارد تومان تحمین زده است. او البته امیدوار است باشگاه با رفتن به سمت و سوی بازیکن سازی و فروش آن‌ها علاوه بر کاهش هزینه‌ها به مرحله درآمدزایی هم برسد.

به گزارش خبرورزشی، علی امیری در مصاحبه با خبرنگار باشگاه نساجی به این نکته هم اشاره کرد که باشگاه در تعطیلات زمستانی برنامه‌ای برای تغییر سرمربی نداشت. به اتفاق این مصاحبه را می‌خوانیم:

آقای امیری چه شد که دوباره به نساجی برگشتید؟
از روزی که به نساجی آمدم و تصدی مدیرعاملی این باشگاه بزرگ به بنده واگذار شد، هر اقدامی که انجام دادم در راستای حفظ منافع نساجی بود ولاغیر، الحمدلله از بنیه خوب مالی برخوردارم و دلیل حضورم در فوتبال همان عشق و علاقه شخصی است. خدا را شاکرم در بازه‌ای یکساله به همت همگانی توانستیم نساجی را به لیگ برتر برسانیم؛ بنده سال‌ها در باشگاه استقلال معاون بودم و آشنایی کافی با حوزه مدیریت دارم، دلیل رفتنم از نساجی در سال گذشته، صرفاً یک تصمیم مدیریتی بود که هدف از آن، موفقیت نساجی بود. الحمدلله با در اختیار گرفتن سهام کامل باشگاه توسط مهندس حدادیان، به‌واسطه اعتماد کاملی که به ایشان داشتم، همچنین دوسویه بودن این اعتماد، توانستم باری دیگر افتخار حضور در نساجی را داشته باشم.

از برنامه‌هاتون بگید؟ آیا اهداف مشخص و مدونی برای نساجی دارید؟
درحال حاضر نساجی برای ثبات یافتن، نیاز به مُسَکن دارد و فارغ از هر برنامه‌ای ابتدا باید به‌دنبال تسویه بدهی‌های مشخص می‌رفتیم، طبیعتاً وجود این بدهی‌ها باشگاه را از نفس می‌اندازد و تصمیم‌گیری‌ها و برنامه‌ریزی‌ها را سخت می‌کند. الحمدلله تاکنون با پشتیبانی شرکت هواپیمایی وارش و شخص مهندس حدادیان توانستیم بخش قابل توجهی از بدهی‌ها را تسویه کنیم؛ قطعاً اگر این بدهی‌ها نادیده گرفته می‌شد، سرنوشت تیم‌های بزرگی، چون ابومسلم و استقلال اهواز در انتظار نساجی بود. انشاالله با پایان یافتن فصل، برنامه‌ریزی‌های مشخصی با تصمیمات هیأت مدیره برای ایجاد ساختار اساسی برای باشگاه خواهیم داشت.

در مورد بازگشت تمرینات از فصل آینده به قائمشهر توضیح دهید. آیا چنین برنامه‌ای دارید؟ اگر دارید چطور بستر‌ها را می‌خواهید فراهم کنید؟
وقتی در آخرین سال نساجی در لیگ یک تصمیم گرفتیم تمرینات تیم را در تهران برگزار کنیم، دنبال یک هدف بودیم و الحمدلله با صعود به لیگ برتر به آن هدف‌مان رسیدیم، با توجه به اینکه نساجی تیم پرهواداری است و گاهاً رکورد‌های حضور ۵ هزار نفره تماشاگران بر سر تمرینات را هم دارد لذا در آن مقطع تصمیم باشگاه بر این شد تا تیم در آرامش مطلق به تمرین بپردازد، الحق و الانصاف قصد هیچ‌گونه بی‌احترامی را نداشتیم و از سویی دیگر، چون می‌خواستیم به سطح حرفه‌ای‌گری نزدیک‌تر شویم، بستر‌های موجود در مازندران کافی نبود تا بتوانیم به حرفه‌ای شدن فکر کنیم.
وقتی نساجی به لیگ برتر رسید، همان‌طور که شاهد بودیم ورزشگاه شهید وطنی هم تا حدود زیادی تجهیز و تکمیل‌تر شد، الان سؤال من این است به‌نظر شما به لحاظ امکانات و ساختار تمرین یک تیم لیگ برتری، چه تغییراتی ایجاد شد؟ باشگاه ما یک باشگاه خصوصی است که از جیب شخصی هزینه می‌کند، ما نیاز داریم تا دولت برای فراهم کردن امکانات تمرینی، ما را یاری کند. قطعاً ما هم پیگیر هستیم تا فصل آینده بتوانیم تمرینات را مجدداً در مازندران برگزار کنیم.

در مورد خرید‌های نیم‌فصل عده‌ای اعتقاد دارند چندان موفق نبود نساجی و نتوانست نقاط ضعف را پوشش دهد. در این مورد توضیح دهید.
جذب بازیکن در نیم‌فصل سخت است و تیم‌ها بازیکنان خوب‌شان را حاضر نیستند آزاد کنند، اما با این شرایط ما هر آنچه که نظر کادر فنی بود را توانستیم محقق کنیم و باشگاه وظیفه خودش را به‌خوبی انجام داد.

چه شد پس از مهاجری سراغ فکری رفتید؟
ضمن تشکر از زحماتی که آقای مهاجری و کادرفنی‌شان برای نساجی کشیدند و دلسوزانه در کنار تیم در سخت‌ترین شرایطی که اول فصل به‌وجود آمده بود، در کنار تیم ماندند؛ ما هم حقیقتاً قصد تغییر سرمربی نداشتیم، وقتی که آقای مهاجری به‌دلیل بیماری استعفا داد، کار برای ما سخت شد، ولی خدا را شکر با موافقت باشگاه خوشه‌طلایی ساوه توانستیم با آقای فکری مذاکره کنیم و با او قرارداد ببندیم. آقای فکری هم مازندرانی است و هم به‌دلیل اینکه چه در دوران بازیگری و چه در آغاز دوران مربی‌گری در تیم نساجی حضور داشت و اینکه در سال‌های اخیر نیز توانسته موفق باشد، به‌نظر ما، مالک محترم و اعضای هیأت مدیره گزینه مناسبی برای هدایت نساجی بود.

چه صحبتی با هواداران دارید؟
در وصف خوبی‌های هواداران نساجی هر چه بگوییم کم است، آن‌ها همیشه نشان داده‌اند، بهترین‌های ایران هستند و ما هم در مقابل این همه لطف و محبت آن‌ها شرمنده‌ایم.

آیا هواداران نساجی می‌توانند امیدوار باشند که از فصل آینده تیم‌شان دیگر دغدغه سقوط نداشته باشه و هدفی بزرگ‌تر را دنبال کنند؟
سیاست مجموعه باشگاه نساجی همین‌طور است و قصد داریم در سال آینده تیمی را ببندیم که باعث غرور همه مازندرانی‌ها باشد و به‌عنوان تنها نماینده شمال کشور در لیگ برتر، بتواند از آبروی فوتبال این خطه دفاع کند.

چه زمانی یک ساختار منسجم اداری مستقر در قائمشهر ایجاد می‌شود؟ آیا اصلاً چنین برنامه‌ای دارید که ساختمان اداری باشگاه بار دیگر به قائمشهر برگردد یا تنها تمرینات برمی‌گردد؟
قطعاً اگر شرایطی پیش آمد که تمرینات به مازندران منتقل شد و تمام تلاش ما هم این است که این اتفاق بیفتد، اقدامات اساسی برای دایر کردن دفتر در مازندران را انجام خواهیم داد.

با وجود تمام مشکلاتی که فوتبال ایران در راه درآمدزایی دارد، اما همچنان راه‌هایی وجود دارد که تیم‌های پرهواداری مانند نساجی بتوانند درآمد خوبی داشته باشند، آیا فکری برای استفاده از این راه‌ها کردید؟ آیا برنامه‌ای برای استفاده و بهره‌وری بهتر و بیشتر از خرید و فروش و استفاده بازیکنان پرورش‌یافته از نساجی دارید؟
بدون شک نساجی برای ادامه حیات و حضورش تا سال‌های سال در سطح اول فوتبال باید به این سمت و سو رود که تا جای ممکن از بازیکنان آکادمی استفاده کند و هزینه‌های گزاف برای خرید بازیکن نپردازد؛ و از آن سو همین بازیکنان تولیدی خودمان را باید به تیم‌های دیگر بفروشیم تا بتوانیم به ایجاد درآمد پایدار برسیم. ضمن اینکه طرح‌های مختلف درآمدی برای باشگاه نساجی وجود دارد که در زمان مناسب پیگیری‌های لازم انجام خواهد شد.

برنامه‌های‌تان در بخش پایه برای سال بعد را تشریح می‌کنید؟ آیا قرار است مثل سال‌های گذشته در روز‌های آخر این تیم‌ها راهی مسابقات شوند یا باشگاه برنامه‌های دیگری دارد؟
باید تلاش کنیم تا مجوز آکادمی را بگیریم، ایجاد آکادمی نیاز به تمرکز تیم‌های پایه در یک کمپ تمرینی دارد. بازیکنان پایه سرمایه‌های باشگاه محسوب می‌شوند و هر کاری که در حد توان ما باشد برای آن‌ها انجام می‌دهیم. باید هر سال بهتر و کامل‌تر از پارسال باشیم و هدف ما هم این است که در سال آینده بتوانیم هم قدرتمند در لیگ‌های پایه ظاهر شویم و هم بتوانیم بازیکنان زیادی را وارد تیم بزرگسالان کنیم.

باشگاه نساجی چقدر بدهی دارد و باشگاه چه راهکاری‌هایی برای این بدهی‌ها اندیشیده است که مثل اول فصل دچار مشکلات عدم صدور کارت بازیکنان نشویم؟
عدم صدور کارت بسته به تسویه بدهی‌های مشخص‌شده از سوی فدراسیون است که ما الحمدلله آن را پرداخت کرده‌ایم، آمار دقیقی از میزان بدهی‌ها نداریم، ولی طبق شواهد و تحقیقاتی که انجام دادیم شاید بیش از ۱۵ میلیارد تومان بدهی داشته باشیم.

وب‌گردی و دیدنی‌های ورزش

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرسنجی

پیش‌بینی شما از رأی AFC؟

پربازدید امروز

آخرین خبرها

منهای ورزش

بازرگانی