نظرسنجی

پیش‌بینی شما از رأی AFC؟
نظرات: ۰
زمان مطالعه: ۱ دقیقه

هافبک تیم ملی برزیل درباره مصاف سال گذشته سلسائو و تیم ملی فوتبال آرژانتین در مرحله نیمه نهایی رقابت‌های کوپا آمه‌ریکا اعتراف جالبی کرد.

به گزارش خبرورزشی، فیلیپو ملو، هافبک تیم فوتبال برزیل اعتراف کرد که تابستان سال گذشته زمانی که تیم ملی کشورش در مرحله نیمه نهایی رقابت‌های کوپا آمه‌ریکا با آرژانتین روبه‌رو شد، هر یک از بازیکنان سلسائو سهمیه داشتند که یک بار لیونل مسی کاپیتان را بزنند تا ریتم بازی فوق‌ستاره آلبی‌سلستی برهم بخورد.

هافبک سابق تیم‌های فوتبال یوونتوس، گالاتاسرای و اینتر که به خاطر رویکرد خشن و کارنامه پر از کارت زرد و قرمزش شناخته شده است، به نشریه کلارین آرژانتین گفت: مسی بازیکنی بی‌نظیر است. زمانی که در تیم ملی برزیل مقابل او قرار گرفتیم، به یکدیگر گفتم که هر کدام‌مان باید به نوبت او را یک بار بزنیم. در واقع باید از سیستم چرخشی برای خطا کردن روی مسی استفاده می‌کردیم. اگر این کار را نمی‌کردیم، مهار او بسیار سخت می‌شد. طوری او را نمی‌زدیم که آسیب ببیند فقط ریتم بازی‌اش را برهم می‌زدیم و به نوعی او را به شیوه‌ای تاکتیکی آزار می‌دادیم. مسی باور نکردنی است. او به مراتب بهتر از کریستیانو رونالدو است. کریستیانو می‌تواند در یک بازی ۵ گل هم برای شما بزند، اما مسی نه تنها خودش می‌تواند ۵ گل بزند بلکه کاری می‌کند که تیمش هم گل بزند. مسی به نظر من بازیکن کامل‌تری است.

ملو سپس درباره تجارب دوران بازیگری‌اش در کشور‌های مختلف و اینکه رویکرد داوران نسبت به شیوه بازی فیریکی و بعضاً خشن او چگونه بوده است هم اظهار داشت: داوران هرجایی می‌توانند توبیخ‌تان کنند، اما آن‌ها با هم فرق دارند. در انگلیس اگر شما بازیکنی را بزنید، هواداران می‌گویند «اوه»، اما داور نظرش را تغییر نمی‌دهد. در اسپانیا، اما وقتی چنین اتفاقی رخ می‌دهد داور اخراج‌تان می‌کند. در برزیل برخی داوران ممکن است از کنار صحنه بگذرند و برخی دیگر شما را اخراج کنند. به همین دلیل من جام لیبرتادورس را بیشتر دوست دارم. داوران برزیلی آنجا سختگیری می‌کنند، اما داوران آرژانتینی الزاماً با هر خطایی شما را اخراج نمی‌کنند.

ملوی ۳۶ ساله که ۲۲ بازی ملی برای برزیلی انجام داده است، اکنون در تیم پالمیراس برزیل بازی می‌کند.

وب‌گردی و دیدنی‌های ورزش

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرسنجی

پیش‌بینی شما از رأی AFC؟

پربازدید امروز

آخرین خبرها

منهای ورزش

بازرگانی