نظرسنجی

به نظر شما، مهم ترین نقل و انتقال این هفته لیگ برتر ایران کدام بود؟
۰
پنجشنبه ۲۹ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۳:۰۰
۰ |
۰
زمان مطالعه: ۱ دقیقه

سایت کنفدراسیون فوتبال آسیا، نام بازیکن سابق تیم استقلال را در فهرست نسل بعدی ستاره‌های فوتبال قرار داده است.

لژیونر استقلالی در میان ستاره‌های آینده فوتبال آسیا به گزارش خبرورزشی، سایت کنفدراسیون فوتبال آسیا (AFC) در گزارشی به معرفی گروهی از فوتبالیست‌های بااستعداد و جوان منطقه آسیای مرکزی پرداخته است که پتانسیل تبدیل شدن به ستاره‌های نسل آینده فوتبال این قاره را دارند. اللهیار صیادمنش بازیکن سابق تیم فوتبال استقلال هم یکی از این بازیکنان است.
AFC درباره مهاجم ایرانی ۱۸ ساله تیم فوتبال فنرباغچه ترکیه نوشته است: آسیای مرکزی هموازه منطقه‌ای با سوابق پرافتخار فوتبالی بوده است و با حضور چندین بازیکن جوان با استعداد که در سال‌های آتی بیشتر به چشم خواهند آمد، دورنمای آینده این منطقه هم روشن است. اللهیار صیادمنش یکی از هفت بازیکن بااستعداد منطقه آسیای مرکزی است که به نظر می‌رسد حرفه‌ای طولانی و موفق پیش رو داشته باشند. این بازیکن که توانایی بازی در پست‌های مختلف را دارد، جوانترین گلزن تاریخ تیم ملی ایران است. صیادمنش تنها ۱۷ سال داشت که اولین گل ملی خود را در بازی مقابل سوریه زد، دستاوردی که تنها یک ماه پس از منعقد شدن قرارداد او با تیم فنرباغچه حاصل شد.
در ادامه گزارش سایت کنفدراسیون فوتبال آسیا می‌خوانید: این انتقال فرصتی در اختیار بازیکن جوان قرار داد تا در بازی‌های دوستانه تیمش در ماه جولای مقابل تیم‌های بایرن مونیخ و رئال مادرید به میدان برود. او سپس به تیم استانبول‌اسپور ترکیه قرض داده شد. صیادمنش در رقابت‌های زیر ۲۳ سال آسیا که ماه ژانویه سال گذشته در تایلند برگزار شد، گوشه‌هایی از پتانسیل فوق‌العاده خود را به نمایش گذاشت و اینگونه بود که زمینه بازگشت او به فنرباغچه در نیمه دوم فصل سوپرلیگ ترکیه فراهم شد.
 
لژیونر استقلالی در میان ستاره‌های آینده فوتبال آسیا
گولژیگیت آلیکولوف بال ۱۹ ساله تیم کایرات قزاقستان، اوستون اورنوف هافبک ۱۹ ساله ازبک تیم اوفای روسیه و هموطن ۱۷ ساله او جسور جالولیدینوف در تیم بنیادکار، بکناز آلمازبکوف مهاجم قزاق ۱۴ ساله تیم گالاتاسرای ترکیه، مخریالدین خاسانوف دروازه‌بان ۱۷ ساله خوجاند تاجیکستان و هموطن ۱۷ ساله او رستم سویروف از تیم ایستیکلول دیگر بازیکنانی هستند که AFC آن‌ها را دارای پتانسیل تبدیل شدن به نسل بعدی ستاره‌های قاره کهن می‌داند.

وب‌گردی و دیدنی‌های ورزش

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرسنجی

به نظر شما، مهم ترین نقل و انتقال این هفته لیگ برتر ایران کدام بود؟

پربازدید امروز

آخرین خبرها

منهای ورزش

بازرگانی