۰ نفر
سه‌شنبه ۵ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۴:۰۴

ایده برگزاری ادامه مسابقات لیگ برتر در ۹ روز که چندی پیش به شوخی از سوی گری نویل مطرح شده بود حالا توسط نشریه دیلی میل مورد بررسی جدی قرار گرفته است.

به گزارش خبرورزشی، هیچ نشانی از زمان پایان یافتن بحران کرونا وجود ندارد و به ناچار این مسئله باعث بروز مشکلات بزرگی در لیگ برتر شده است. از طرف دیگر مسابقات لیگ برتر نیز تا تاریخ ۳۰ آوریل به تعویق افتاده است.
هفته گذشته، اما گری نویل به شوخی پیشنهاد جالبی را مطرح کرد: باشگاه‌ها و فوتبالیست‌ها می‌توانند برای مدت ۹ روز ادامه مسابقات لیگ برتر را برگزار کنند. این یک جشنواره فوتبال خواهد بود و همه چیز بعد از ۹ روز به پایان خواهد رسید. این می‌تواند یک ایده جالب باشد و البته باعث شود که شادی به مردم برگردد.

چنین ایده‌ای به لیورپول فرصت خواهد داد که به مقام قهرمانی دست پیدا کند. همچنین تیم‌های منچستریونایتد، چلسی، ولورهمپتون و شفیلد نیز می‌توانند برای کسب مقام چهارمی بجنگند. با توجه به محدودیت‌های زمانی به خاطر شیوع ویروس کرونا، این می‌تواند سریع‌ترین راه حل باشد و شما می‌توانید حداقل آن را امتحان کنید. اما آیا انجام ادامه مسابقات در ۹ روز امکان پذیر است؟ معنی آن برای هواداران چیست؟ باشگاه‌ها چطور با آن کنار می‌آیند؟ دیلی میل حالا در گزارشی به بررسی این موضوع پرداخته که اگر ایده گری نویل پیاده شود چه اتفاقاتی رخ خواهد داد؛ گزارشی در این جا آن را می‌خوانیم.

هر تیم چقدر باید فوتبال بازی کند؟
خوب؛ ممکن است در ابتدا ساده به نظر برسد. برگزاری مسابقات در ۹ روز برای تیم‌هایی که اکثرشان ۹ بازی باقیمانده دارند. این نشان می‌دهد که شما باید بر اساس ایده گری نویل از بازیکنان بخواهید که هر روز در یک بازی به میدان بروند. با این وجود این واقعیت را باید در نظر داشت که پیش از تعلیق لیگ دو دیدار منچسترسیتی، آرسنال و استون ویلا، شفیلد به تعویق افتاد؛ موضوعی که باعث می‌شود این دو دیدار نیز در انجام آن ۹ بازی تداخل ایجاد کند. این بدان معناست که چهار تیم باید راهی پیدا کنند تا یک مسابقه اضافه‌تر انجام دهند. انجام چنین کاری در ابتدای امر ساده به نظر می‌رسد، اما بعد‌ها می‌تواند برای این تیم‌ها غیر منصفانه باشد.

انجام چنین ایده‌ای باعث ایجاد مشکلات بدنی برای بازیکنان می‌شود؟
خب، بله! اگر چه که قابل کنترل است. بازیکنان این روز‌ها به طور متوسط در هر بازی ۱۱ کیلومتر می‌دوند. این بدان معنا خواهد بود که آن‌ها باید در ۹ روز ۹۹ کیلومتر دوندگی داشته باشند؛ یا در مورد آرسنال، منچستر سیتی، استون ویلا و شفیلد ۱۱۰ کیلومتر. این در حالی است که یک دونده ژاپنی با ثبت زمان ۶ ساعت و ۹ دقیقه و ۱۴ ثانیه رکورد جهانی دو ماراتن برای مسافت ۱۰۰ کیلومتر را در اختیار دارد. انجام ۹ بازی در ۹ روز نمی‌تواند برای بازیکنان حرفه‌ای حاضر در لیگ برتر خیلی دشوار باشد، اما قطعاً در روز نهم بدن‌های آن‌ها خسته خواهد شد و کیفیت فوتبال نیز پایین می‌آید.

آیا برای هواداران حاضر در خانه هم می‌تواند یک دو ماراتن باشد؟
باید به خودتان نگاه کنید؛ شما در شرایط فعلی دنیا چیز زیادی برای تماشا نخواهید داشت در حالی که در یک مسابقه فوتبال حدود ۹۰ دقیقه طول می‌کشد و این کمی متفاوت خواهد بود. با این حال اگر فرض کنیم برای هر نیمه اول یک دقیقه زمان تلف شده در نظر گرفته خواهد شد و حدود ۴ دقیقه برای هر نیمه دوم، با احتساب ۱۵ دقیقه بین دو نیمه، یک بازی فوتبال حدود ۱۱۰ دقیقه به طول خواهد انجامید. این یعنی به طور روزانه ۱۰ بازی انجام خواهد شد. یعنی شما می‌توانید در خانه روی مبل تان بشینید و چیزی حدود ۱۸ ساعت فوتبال تماشا کنید. حتی در روز اول که دو مسابقه اضافه‌تر برگزار خواهد شد این عدد به ۲۲ ساعت هم می‌رسد. اگر از خسته شدنتان نیز نگران هستید، ممکن است افرادی که در خانه باشند نیز از این موضوع لذت ببرند.

بازی‌ها کجا برگزار خواهد شد؟
از نظر منطقی برای هر تیم غیرممکن است که به طور روزانه به خانه و خارج از خانه بروند و حتی به این شکل ایده برگزاری رقابت‌ها در ۹ روز هم غیر ممکن خواهد بود؛ بنابراین معقول است که بازی‌ها در مناسب‌ترین منطقه کشور برگزار شود. نشریه دیلی میل پس از تجزیه و تحلیل دقیق منطقه میدلانز را بهترین مکان ممکن برای برگزاری این شکل مسابقات تلقی می‌کند. در آنجا سه ورزشگاه نزدیک به هم وجود دارد؛ کینگ پاور، مولینکس و ویلا پارک. بازیکنان می‌توانند در چند هتل نزدیک به هم مستقر شوند و بعد از آن همه چیز آسان خواهد بود. به این شکل چهار بازی در یک زمین و هر کدام سه بازی در دو زمین دیگر برگزار خواهد شد.

کدام بازی‌ها پوشش داده خواهد شد؟
وای، این سوالی است که همه منتظرش بودیم. این موضوع به صدر افکار و دغدغه‌ها تبدیل می‌شود. حتی خود جیمی کرگر و گری نویل نیز نمی‌توانند ۱۰ بازی مختلف را در یک روز پوشش دهند. از طرف دیگر هواداران هر کدام دوست دارند که بازی‌های تیم‌های محبوب‌شان پوشش داده شود بنابراین می‌توان به این منظور یک پنجم از دیدار هر تیم را پوشش داد، اما با این وجود چنین اقدامی باز هم مشکلاتی را ایجاد خواهد کرد.

رقم خوردن یک اتفاق باورنکردنی؟
فکر کردیم که شما قصد ندارید این سوال را بپرسید؛ روز اول دیدار تاتنهام- منچستریونایتد و دربی مرسی ساید برگزار خواهد شد. این یعنی بازیکنان ۲۲ کیلومتر باید بدوند. بعد از آن لیورپول امیدوار خواهد بود که در روز دوم پس از بازی برابر کریستال‌پالاس قهرمانی خود را قطعی کند؛ روزی که شامل دیدار‌های تاتنهام- وستهام، چلسی- سیتی و البته مسابقه سرنوشت‌ساز منچستر یونایتد- شفیلد نیز خواهد بود. در روز سوم قرمز‌های آنفیلد به مصاف منچسترسیتی خواهد رفت. این در حالی است که روز پنجم رقم زننده دربی شمال لندن خواهد بود و در روز ششم نیز آرسنال با لیورپول روبرو می‌شود. روز آخر لستر میزبان منچستر یونایتد خواهد بود و دو تیم اورتون و بورنموث هم به مصاف یکدیگر می‌روند. به نظر می‌رسد که باور نکردنی است نه؟ گری اگر در این مورد حرفی داری لطفاً به ما زنگ بزن!

برچسب‌ها

برگزیده‌ها

خبرویژه

پربازدیدترین

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 3 =
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __

پربازدیدترین

Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __

آخرین عناوین

Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __
بلیط هواپیما