یکی از افراد کلیدی در انتقال سهام نیوکاسل به محمد بن‌سلمان شاهزاده عربستانی، آماندا استیولی همسر مهرداد قدوسی تاجر معروف ایرانی مقیم بریتانیا است.

آماندا استیولی

فوتبال اروپا پر است از ایجنت‌هایی که با بازیکنان و مربیان مختلف در همه سطوح کار می‌کنند. ایجنت‌هایی که با برآورده کردن نیاز باشگاه‌ها، سود خوبی از دو طرف به جیب می‌زنند. با این حال نمی‌توان این را نادیده گرفت که ماجرای ایجنت‌های فوتبال هم به نوعی توسط چند نفر که خیلی بانفوذ هستند اداره می‌شود. این‌بار اما یک چهره جدید وارد دنیای حرفه‌ای ایجنت‌ها شده که هم با افراد ثروتمند رابطه خوبی دارد و هم اینکه با سیاستمداران نشست و برخاست می‌کند.

آماندا استیولی هم نماینده تام‌الاختیار محمد بن‌سلمان در ماجرای خرید سهام نیوکاسل بود و چند سالی برای این انتقال سهام تلاش کرد. استیولی با همراهی همسر ایرانی‌اش مهرداد قدوسی تلاش زیادی کرد تا یکی از مهم‌ترین اتفاقات لیگ برتر و دنیای فوتبال را رقم بزند.

آماندا استیولی پشت خرید نیوکاسل توسط بن‌سلمان

حتماً خبر دارید که بن‌سلمان اخیراً باشگاه نیوکاسل را به مبلغ ۳۰۰ میلیون پوند از مایک اشلی خریداری کرده است. پشت پرده این انتقال خانم آماندا استیولی حضور دارد. کسی که چندین ماه برای فروش نیوکاسل دنبال مشتری بود و دست آخر بن‌سلمان را برای خرید این باشگاه متقاعد کرد. نفوذ او در این انتقال طوری بود که توانست از اشلی برای بن‌سلمان تخفیف بگیرد تا دل دوطرف معامله را به دست‌ آورد اما به راستی او کیست؟

آماندا استیولی - مهرداد قدوسی

مدلی که تاجر شد

آماندای ۴۷ ساله، متولد منطقه یورکشایر است. او از ابتدای نوجوانی به کار مدلینگ روی آورد و به خاطر جذابیتی که داشت موفق شد در تبلیغات تلویزیونی هم ایفای نقش کند. آماندا با هوشی که داشت موفق شد در ۱۶ سالگی پذیرش دانشگاه کمبریج را با معدل بالا بگیرد و راهی یکی از تاپ‌ترین دانشگاه‌های دنیا شود. آشنایی با یک نفر اما مسیر زندگی او را عوض کرد.

آماندا استیولی

دوستی با شاهزاده انگلیس

در همان جوانی آشنایی با شاهزاده آندرو زمینه‌ساز پیشرفت آماندا شد. آماندا که آن زمان هم مستقل بود و رستوران کوچکی را اداره و گسترش می‌داد، توانست از طریق دوستی با شاهزاده آندرو وارد دربار شود و ارتباطات خوبی را با افراد پرنفوذ برقرار کند. ارتباطاتی که به عنوان یک آدم عادی هرگز نمی‌توانست به آن برسد و آندرو این فرصت را به او داد تا خودش را خیلی زود به عنوان تاجر در انگلیس معرفی کند.

رد پیشنهاد ازدواج شاهزاده آندرو

دوستی آندرو و آماندا آنقدر نزدیک شده بود که شاهزاده به او پیشنهاد ازدواج داد. پیشنهادی که توسط آماندا رد شد و دلیلش این بود: «نمی‌خواستم با ورود به دربار استقلالم را از دست بدهم.» با این حال رابطه دوستی این دو نفر به‌هم نخورد. او در این مدت سخت تلاش کرد و با استفاده از روابط به وجود آمده موفق شد بیزنس‌های زیادی را به سرانجام برساند و ثروتش را چندین برابر کند.

ازدواج با تاجر ایرانی

خانم استیولی در مسیر کاری خود به تاجری ایرانی به نام مهرداد قدوسی برخورد کرد که زمینه‌ساز علاقه‌مندی این دو به یکدیگر و سپس ازدواج‌شان شد. ازدواجی که هر دو نفر را در پیشرفت کاری و افزایش ثروت‌شان کمک کرد. هرچند در سال ۲۰۱۳ آماندا با بیماری هانتینگتون دست و پنجه نرم کرد که بازه زمانی سختی را برایش رقم زد اما توانست بهبود پیدا کند.

آماندا استیولی - مهرداد قدوسی

ارتباط با مالک نیوکاسل

مایک اشلی چند وقتی است که به فکر فروش سهامش افتاده بود. اعتراض هواداران و بازخورد منفی گرفتن از هزینه‌هایی که برای باشگاه کرد باعث شد دیگر خیلی به تیم‌داری علاقه‌ای نداشته باشد. او که با آماندا قبلاً هم تجربه بیزنس را داشت، پیشنهاد کرد تا برای باشگاهش مشتری پیدا کند و کومیسیون خوبی هم دریافت کند.

بسته پیشنهادی به بن‌سلمان

آماندا بعد از چند ماه جست‌وجو توانست از طریق ارتباطاتش به بن‌سلمان برسد و شاهزاده سعودی را پای میز مذاکره بکشاند. آماندا می‌دانست که بن‌سلمان در سال ۲۰۱۵ در پروژه خرید منچستریونایتد شکست خورده است. پس چه بهتر که پاکت سهام نیوکاسل را با قیمت خیلی کمتر روی میز شاهزاده سعودی بگذارد. رقمی که توانست از اشلی هم تخفیف بگیرد و خوب متوجه بود ۳۰۰ میلیون پوند برای بن‌سلمان پول زیادی به حساب نمی‌آید و در عوض او را به آرزوی تیم‌داری در جزیره می‌رساند. کاری که در انجام دادنش موفق بود.

ایجنت جدید دنیای فوتبال

آماندا با استفاده از همین هوش اکنون توانسته خودش را به عنوان رابط و ایجنت جدید دنیای فوتبال به همگان معرفی کند. کسی که هم مستقل است، هم در دربار انگلیس نفوذ دارد، هم با همسر مورد علاقه‌اش ازدواج کرد، هم مورد اعتماد شاهزاده سعودی است و از همه مهمتر اینکه خودش را به عنوان ایجنت جدید دنیای فوتبال معرفی کرد که می‌توان روی معاملاتش حساب کرد.

آماندا استیولی - مهرداد قدوسی

برچسب‌ها

برگزیده‌ها

خبرویژه

پربازدیدترین

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 8 =
Topic[id:129, title:چهره‌ها] - __ [] __
Topic[id:129, title:چهره‌ها] - __ [] __
Topic[id:129, title:چهره‌ها] - __ [] __
Topic[id:129, title:چهره‌ها] - __ [] __
Topic[id:129, title:چهره‌ها] - __ [] __

پربازدیدترین

Topic[id:129, title:چهره‌ها] - __ [] __
Topic[id:129, title:چهره‌ها] - __ [] __

آخرین عناوین

Topic[id:129, title:چهره‌ها] - __ [] __
Topic[id:129, title:چهره‌ها] - __ [] __
بلیط هواپیما