سایت نشریه FourFourTwo بهترین، زیباترین و هیجان‌انگیزترین بازی‌های دهه اخیر فوتبال جهان را معرفی کرده است.

هیجان‌انگیزترین بازی‌های یک دهه اخیر/ کام‌بک، کری‌خوانی، گلباران و تحقیر

خبرورزشی - وقتی به‌عنوان یک مخاطب یا تماشاگر پای تلویزیون می‌نشینید یا به ورزشگاه می‌روید، انتظار دارید مسابقه فوتبال هیجان‌انگیز و پرگل باشد. به‌عنوان یک هوادار هم دوست دارید هر اتفاقی می‌افتد در نهایت تیم شما سربلند از میدان بیرون بیاید. به جرأت می‌توان گفت هیچ ورزشی هیجانِ فوتبال را ندارد و هر هفته می‌توان انتظار داشت یک بازی زیبا و پرهیجان ببینیم. مرور فوتبال‌های خاطره‌انگیز در یک دهه اخیر این ادعا را ثابت می‌کند. سایت نشریه FourFourTwo بهترین و زیباترین بازی‌های دهه اخیر را مرور کرده است. از این لیست ۵۰ تایی، ۱۰ بازی برتر را معرفی خواهیم کرد. لیست پنجاه‌تایی FourFourTwo از بهترین بازی‌های دهه اخیر فوتبال جهان را اینجــا می‌توانید مشاهده کنید.

۱۰. چلسی ۲ - تاتنهام ۲ (لیگ برتر انگلیس فصل ۲۰۱۶-۲۰۱۵)

ادن آزار همیشه برای هواداران لسترسیتی یک چهره محبوب خواهد بود. گل دقایق پایانی ستاره بلژیکی در دیدار چلسی و تاتنهام باعث شد تا شاگردان رانیری وقتی در خانه جیمی واردی بودند، جشن قهرمانی بگیرند. تاتنهامی‌ها می‌دانستند که فقط پیروزی می‌تواند به قهرمانی امیدوار نگه‌شان دارد. نیمه اول را هم با ۲ گل بردند، اما چلسی چیزی برای از دست دادن نداشت و در نیمه دومی پربرخورد بازی را به تساوی کشاند. نکته عجیب این بازی ۱۲ اخطاری بود که کلاتنبرگ به بازیکنان دو تیم داد. فقط ۹ اخطار سهم تاتنهامی‌ها بود.

چلسی ۲ - تاتنهام ۲ (لیگ برتر انگلیس فصل ۲۰۱۶-۲۰۱۵)

۹. نیوکاسل ۴ - آرسنال ۴ (لیگ برتر انگلیس فصل ۲۰۱۱-۲۰۱۰)

هفت مسابقه متوالی شکست‌ناپذیری هواداران آرسنال را به حضور در کورس قهرمانی امیدوار کرده بود. برخلاف آنها، نیوکاسل ۳ بازی بدون پیروزی را پشت‌سر می‌گذاشت و در خطر سقوط بود. نیمه اول یک‌طرفه بود و بعد از ۱۰ دقیقه آرسنال ۳ گل زد و چهارمی را هم فان‌پرسی دقیقه ۲۶ به ثمر رساند، اما کارت قرمز دیابی در نیمه دوم ورق را برگرداند. ۲ گل از بارتون، یک گل از بست و در نهایت یک گل زیبا از تیوته فقید شبی رؤیایی برای کلاغ‌ها ساخت.

نیوکاسل ۴ - آرسنال ۴ (لیگ برتر انگلیس فصل ۲۰۱۱-۲۰۱۰)

۸. بارسلونا یک - اینترمیلان صفر (لیگ قهرمانان اروپا فصل ۲۰۱۰-۲۰۰۹)

معروف‌ترین بازی در روزهایی که قهرمانی‌های سریالی ژوزه مورینیو رقم خورد، با شکست او به پایان رسید. در واقع باخت یک بر صفر در نوکمپ مقابل بارسلونا، یک پیروزی شخصی و تاکتیکی برای آقای‌خاص بود که می‌خواست خودش را جلوی بارسلونا نشان دهد. اینتر بازی رفت را ۳ بر یک برد و در بازی برگشت با اخراج دقیقه ۲۸ تیاگو موتا کار دشوار شد. عملکرد دفاعی خسته‌کننده تیم مورینیو مقابل تیم تهاجمی گواردیولا موفقیت‌آمیز بود. سیستم ۰-۵-۴ که شکل گرفت و تقریباً هیچ فرصتی به بارسلونا ندادند. اینتر بعد از اینکه یکی از بهترین نمایش‌های دفاعی تاریخ لیگ قهرمانان را به نمایش گذاشت، شایسته رسیدن به فینال بود.

بارسلونا یک - اینترمیلان صفر (لیگ قهرمانان اروپا فصل ۲۰۱۰-۲۰۰۹)

۷. بارسلونا ۲ - چلسی ۲ (لیگ قهرمانان اروپا فصل ۲۰۱۲-۲۰۱۱)

چلسی که با برد یک بر صفر در استمفوردبریج به نوکمپ آمده بود، با یک نمایش غافلگیرکننده مانع از راهیابی بارسلونا به فینال شد. طلسم دروازه چلسی را بوسکتس شکست. پس از این گل، تری اخراج شد و اینیستا هم دقایقی بعد گل دوم را زد، اما گل رامیرس در ثانیه‌های پایانی نیمه اول کار را خراب کرد. بارسلونا به یک گل احتیاج داشت و نیمه دوم کاملاً بر بازی مسلط بود، اما مسی پنالتی خراب کرد و سانچس و بوسکتس موقعیت‌های خوب‌شان را از دست دادند تا در نهایت گل تورس در یک ضدحمله کار بارسلونا را تمام کند.

بارسلونا ۲ - چلسی ۲ (لیگ قهرمانان اروپا فصل ۲۰۱۲-۲۰۱۱)

۶. لیورپول ۴ - دورتموند ۳ (لیگ اروپا فصل ۲۰۱۶-۲۰۱۵)

وقتی در آنفیلد، مخیتاریان و اوبامیانگ قبل از دقیقه ۱۰ موفق شدند ۲ گل به لیورپول بزنند، تیم کلوپ نیاز داشت به تیم سابقش ۳ گل برای صعود کردن، بزند. با توجه به اینکه دورتموند تیمی زهردار در ضدحملات بود، کار سختی به نظر می‌رسید. اوریگی نیمه دوم یک گل زد، اما با گل رویس دوباره امید لیورپولی‌ها کم شد. با این حال با گل‌های کوتینیو، ساخو و لوورن، لیورپول کامبک زد و به نتیجه‌ای که می‌خواست رسید.

لیورپول ۴ - دورتموند ۳ (لیگ اروپا فصل ۲۰۱۶-۲۰۱۵)

۵. رئال‌مادرید ۲ - بارسلونا ۳ (لالیگای اسپانیا فصل ۲۰۱۷-۲۰۱۶)

ال‌کلاسیکوهای یک دهه اخیر همیشه زیبا و هیجان‌انگیز بوده، اما دیدار آوریل ۲۰۱۷ بازی خاصی از آب درآمد. با ۳ امتیاز فاصله در صدر جدول لالیگا بود و رئال‌مادرید یک بازی هم کمتر داشت که می‌توانست با اتکا به آن اولین قهرمانی‌اش از سال ۲۰۱۲ به بعد را جشن بگیرد. با گل کاسمیرو، رئال پیش افتاد، اما مسی کار را به تساوی کشاند. اخراج راموس، بارسلونا را بیشتر به جلو برد و راکیتیچ گل دوم را هم زد. خامس بازی را به تساوی کشاند، اما دقیقه آخر مسی بود که گل دوم و پیروزی‌بخش کاتالان‌ها را با شوت دیدنی پای چپ خودش زد و پیراهنش را درآورد و به هواداران رئال نشان داد. البته در نهایت این رئال بود که با ۳ امتیاز برتری قهرمان فصل شد.

رئال‌مادرید ۲ - بارسلونا ۳ (لالیگای اسپانیا فصل ۲۰۱۷-۲۰۱۶)

۴. بارسلونا ۶ - پاری‌سن‌ژرمن یک (لیگ قهرمانان اروپا فصل ۲۰۱۷-۲۰۱۶)

یک نمایش خاص در دهه گذشته. پاری‌سن‌ژرمن که با تسلط بر رقابت‌های داخلی در پی قهرمانی لیگ قهرمانان بود، بازی رفت را با ۴ گل از بارسلونا برد و امید زیادی برای صعود داشت. سوارس و کورزاوا (گل‌به‌خودی) و مسی (پنالتی) امیدهای بارسا را زنده کردند، تا اینکه کاوانی کار را خراب کرد، اما از دقیقه ۸۸ تا ۵+۹۰ در عرض چند دقیقه همه‌چیز عوض شد. بارسا باید به گل ششم می‌رسید و بعد از گل‌های نیمار، روبرتو آن گل را زد. اگرچه هنوز هم بسیاری می‌گویند داور باعث شده آن پیروزی بزرگ و کام‌بک تاریخی برای بارسا ثبت شود.

بارسلونا ۶ - پاری‌سن‌ژرمن یک (لیگ قهرمانان اروپا فصل ۲۰۱۷-۲۰۱۶)

۳. بارسلونا ۵ - رئال‌مادرید صفر (لالیگای اسپانیا فصل ۲۰۱۱-۲۰۱۰)

کاتالان‌ها با پپ گواردیولا در اوج بودند و هواداران‌شان آن شبِ نوامبر سال ۲۰۱۰ روی ابرها سیر می‌کردند. آن‌ها یک فصل دیگر رؤیای رئالِ مورینیو برای قهرمانی لالیگا را خراب کردند. ترکیبی با آلونسو به‌عنوان هافبک دفاعی و اوزیل به‌عنوان هافبک خلاق هیچ حرفی برای گفتن مقابل بارسا نداشت. ژاوی چراغ اول را روشن کرد، پدرو دومی را هم زد، سپس نوبت ویا رسید که ۲ گل بزند. گل پنجم بارسلونا را خفرن زد، بازیکنی فراموش‌شده که این روزها در کرواسی فوتبال بازی می‌کند. وین رونی ستاره پیشین منچستریونایتد بعدها درباره این بازی گفت بهترین نمایشی است که در فوتبال دیده و ایستاده بارسلونا را تشویق می‌کرده. بعد از این بازی بارسایی‌ها به نشانه ۵ گل زده یک دست‌شان را نشان می‌دادند.

بارسلونا ۵ - رئال‌مادرید صفر (لالیگای اسپانیا فصل ۲۰۱۱-۲۰۱۰)

۲. منچسترسیتی ۳ - کوئینزپارک‌رنجرز ۲ (لیگ برتر انگلیس فصل ۲۰۱۲-۲۰۱۱)

در آخرین روز لیگ برتر انگلیس، شاگردان مانچینی فقط باید از حریف در معرض سقوط‌شان ۳ امتیاز می‌گرفتند. سیتی با گل زابالتا پیش افتاد، اما گل‌های سیسه و مکی کار را دشوار کرد. منچستریونایتد پیروز بازی همزمان مقابل ساندرلند بود و می‌توانست جام را از چنگ سیتی دربیاورد. منچسترسیتی ۲ گل نیاز داشت که اولی را ژکو دقیقه ۲+۹۰ زد و ۲ دقیقه بعد هم آگوئرو ورزشگاه را منفجر کرد. یکی از خاطره‌انگیزترین لحظات فوتبال که در ورزشگاه اتحاد همه از خود بی‌خود شده بودند. این اولین قهرمانی منچسترسیتی در لیگ بعد از ۴۴ سال بود.

منچسترسیتی ۳ - کوئینزپارک‌رنجرز ۲ (لیگ برتر انگلیس فصل ۲۰۱۲-۲۰۱۱)

۱. برزیل یک - آلمان ۷ (جام جهانی ۲۰۱۴)

برزیلی‌ها جام جهانی ۲۰۱۴ را با شور و احساس آغاز کردند و می‌خواستند یک مرتبه دیگر قهرمان شوند، اما آلمان بی‌رحم شرایط سختی برای‌شان رقم زد که در تاریخ فوتبال نظیر آن مشاهده نشده است. نیمار مصدوم شده بود و تیاگو محروم بود. سزار و لوئیس هم بدترین نمایش عمرشان را نشان دادند. مولر گلی تاکتیکی در دقیقه ۱۱ زد. پس از آن از دقیقه ۲۳ تا ۲۹ مانشافت ۴ گل دیگر زد و همه را شگفت‌زده کرد. کلوزه با گلش صدرنشین گلزنان جام جهانی در تمامی ادوار شد. کروس (۲ گل) و خدیرا هم دیگر گل‌ها را زدند. نیمه دوم شورله هم ۲ گل زد تا به طرز عجیبی برزیل در خانه‌اش تحقیر شود. گل دقیقه آخر اسکار، تلخ‌ترین گل تاریخ فوتبال برزیل بود. ساده بگوییم، این تکان‌دهنده‌ترین نتیجه تاریخ جام جهانی بود.

برزیل یک - آلمان ۷ (جام جهانی ۲۰۱۴)

برچسب‌ها

برگزیده‌ها

خبرویژه

پربازدیدترین

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 8
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • طرفدار منچسترسیتی IR ۱۹:۳۴ - ۱۳۹۹/۱۱/۲۷
  3 1
  پس چرا ۶ تای منچسترسیتی به یونایتد رو نگفتین؟ فرگوسن دست و پاش میلرزید... بین اینا فقط (آلمان _ برزیل) و بارسا پاریس رو قبول دارم.... بارسا پاریس چه بازی بود... تو ۷ دقیقه پاریس رو آتیش زدیم. بعد مدیرای بی فکر بارسا نیمار رو دادن پاریس!!!!
  • مانی IR ۲۲:۴۷ - ۱۳۹۹/۱۱/۲۷
   0 0
   چون منچستر بعد از تراکتور اوله
 • شکارچی تاریکی IR ۱۹:۳۵ - ۱۳۹۹/۱۱/۲۷
  2 0
  تیم ملی آلمان همیشه میدرخشه! برزیلی ها هنوز بعد اون ۷ تای تاریخی خواب ندارن
  • امیرحسین IR ۰۹:۵۷ - ۱۳۹۹/۱۱/۲۸
   0 0
   آره دیدیم مرحله گروهی جلوی کره یا همین چند وقت پیش جلوی اسپانیا
 • محمد صادق DE ۱۹:۵۹ - ۱۳۹۹/۱۱/۲۷
  1 3
  مشخصه کسی که این متنو نوشته بارسایی بوده آخه اون برد ۳بر۲ کجاش تو بهترین بازی ها بود یا بازی با پاریس که داور قشنگ در آورد براش بهترین بازی فینال لیگ قهرمانان ۲۰۱۳ ۲۰۱۴ بود
  • امیرحسین IR ۱۰:۰۰ - ۱۳۹۹/۱۱/۲۸
   2 1
   یک سایت معتبر نوشته ولی ایرانی ها متاسفانه طبق معمول همیشه توهم توطئه دارند بازی ۳-۲خیلی جذاب بود و تو کورس قهرمانی لالیگا بود
 • Miri IR ۲۲:۴۰ - ۱۳۹۹/۱۱/۲۷
  10 3
  کامبک فقطططط 10/10/3 ایمون زائد ❤️❤️❤️
 • امیرحسین IR ۱۰:۰۳ - ۱۳۹۹/۱۱/۲۸
  0 0
  خسته نباشید ولی به نظرم جای چند تا بازی جذاب خالیه مثل سیتی ۶ یوناتد ۱ یا فینال بارسا یونایتد که ۳-۱ شد سال ۲۰۱۱ یا یونایتد ۸ آرسنال ۲ و ....... بازی بارسا و چلسی خیلی سنگین بود پیتر چک تو اون بازی عالی بود

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 11 =
Topic[id:119, title:فوتبال جهان] - __ [] __
Topic[id:119, title:فوتبال جهان] - __ [] __
Topic[id:119, title:فوتبال جهان] - __ [] __
Topic[id:119, title:فوتبال جهان] - __ [] __

پربازدیدترین

Topic[id:119, title:فوتبال جهان] - __ [] __
Topic[id:119, title:فوتبال جهان] - __ [] __

آخرین عناوین

Topic[id:119, title:فوتبال جهان] - __ [] __
Topic[id:119, title:فوتبال جهان] - __ [] __