۰ نفر
یکشنبه ۷ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۶:۲۴

اومبرتو مارینو، دوچرخه‌سوار ایتالیایی برای اینکه آمادگی‌اش را حفظ کند، تبدیل به پیک رستوران شده است.

منهای فوتبال » دوچرخه‌سواریبه گزارش خبرورزشی، دوچرخه‌سوار ایتالیایی باید در این روز‌ها خودش را برای تور دوچرخه‌سواری «جیرو ایتالیا» که یکی از معتبرترین تور‌های جهانی به حساب می‌آید آماده می‌کرد، اما حالا تبدیل شده است به پیک رستوران. دلیل او برای این کار نیاز مالی نبوده بلکه دوچرخه‌سوار حرفه‌ای ایتالیا برای آنکه آمادگی خود را حفظ کند دست به این کار زده است.

اومبرتو مارینو، دوچرخه‌سوار ایتالیایی وقتی تصمیم گرفت که لباس دوچرخه‌سواری را بپوشد و سوار بردوچرخه شروع کند به رساندن پیتزا و پاستا در خانه‌های مردم در حوالی شهر تورین، فکر می‌کرد که این بهترین تصمیم برای حفظ آمادگی اش در دوران قرنطینه در ایتالیاست.

مارینو و تیم ایتالیایی وینی زابوک، انگیزه‌های زیادی دارند که خودشان را در یکی از معتبرترین تور‌های اروپا و جهان نشان دهند.

دوچرخه‌سواران این تیم از اینکه توانستند به یکی از سه تور معتبر دوچرخه‌سواری جهان راه یابند بسیار خوشحالند و اصلاً دوست ندارند این موقعیت طلایی را به راحتی از دست بدهند.

قرارد بود جیرو ایتالیا از ۲۰ اردیبهشت شروع شود، اما به خاطر شیوع ویروس کرونا که به طور ویژه در ایتالیا شرایطی فوق بحرانی را رقم زد و منجر به مرگ بیش از ۲۶۰۰۰ نفر (تا امروز) در این کشور شد، همه رقابت‌های ورزشی از جمله این تور دورچرخه سواری در ایتالیا به تعویق افتاد.

اومبرتو مارینو هم در روز‌های قرنطینه هیچ کاری نداشت جز اینکه در کار‌های خانه به نامزد خود کمک کند، اما ناگهان ایده‌ای به ذهن او خطور کرد و همین باعث شد که حرفه جدیدی را برای خود انتخاب کند. مارینو می‌گوید: «در اینترنت سرچ زدیم و مغازه تغذیه و بستنی فروشی را پیدا کردیم که محصولات خود را به خانه‌های مردم می‌فرستاد و نیاز به پیک داشت. پیش خودم فکر کردم که آیا می‌توانم این کار را انجام دهم و نیاز‌های مردم را به خانه‌هایشان بفرستم؟»

او حتی در این زمینه با شهردار منطقه زندگی خود نیز صحبت کرد و اجازه گرفت که در سطح شهر که کاملاً قرنطینه شده است با دوچرخه خود حرکت کند و ساندویچ و بسته‌های غذایی را که داخل کوله پشتی اش قرار دارند به مردم برساند: «مشتری‌ها وقتی من را می‌بینند شگفت‌زده می‌شوند، مخصوصاً به این خاطر که گاهی تا جایی که ممکن باشد حتی با دوچرخه از پله‌ها هم بالا می‌روم و تا دم در خانه‌شان غذا را می‌رسانم و البته این روش باعث می‌شود که فاصله‌ام با آن‌ها حفظ شود. این کاری که کردم مهمترین دلیلش این است که خواستم برای جامعه‌ام مفید باشم و به مردم کمک کنم و البته در این روز‌های قرنطینه بتوانم آمادگی خودم را حفظ کنم.»

شیوع ویروس کرونا همان بلایی که در ورزش آورده را در سایر جنبه‌های زندگی نیز رقم زده است. جیرو ایتالیا هنوز برنامه جدیدی برای شروع ندارد و برنامه‌ریزی برای برگزاری دو تور مهم دیگر دوچرخه‌سواری جهان یعنی توردوفرانس و ووئلتا اسپانیا نیز انجام نشده است، اما کشور ایتالیا خودش را آماده می‌کند که آنچه که طولانی‌ترین قرنطینه ملی و کشوری در جهان خوانده شده است را از هفته آینده یعنی روز چهاردهم اردیبهشت ماه بشکند و فعالیت‌های عادی را از سر بگیرد.

به این ترتیب مارینو و دیگر دوچرخه‌سواران و ورزشکاران می‌توانند به زودی کار‌هایی که الان انجام می‌دهند را کنار بگذارند و دوباره به پیست دوچرخه‌سواری برگردند و تمرینات خود را از سر بگیرند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 10 =
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __

آخرین عناوین

Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __

ویدیو

Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __

پربازدیدترین