کارلوس کی‌روش وقتی در فوتبال ایران عزیزتر شد که مارک ویلموتس با یک قرارداد ترکمنچای آمد، کلی پول گرفت و در آخر میراثی جز شکست به جا نگذاشت.

دو نفر عامل جدایی ایران و کی‌روش بودند

به گزارش خبرورزشی، حالا کارلوس چهره عزیزتری شده و خیلی از هواداران فوتبال، قصه می‌خورند که چرا او رفت؟ روند حرکتی تیم ملی با او، روند مثبتی داشت. بعد از صعود به جام جهانی برزیل، در آن جام عملکرد خوبی داشتیم. در مقدماتی جام جهانی روسیه دومین تیم صعود‌کننده بودیم و در خود جام، مراکش را بردیم و نزدیک بود پرتغال را شکست دهیم. به اسپانیا هم به سختی و با گل شانسی باختیم. خیلی‌ها اعتقاد داشتند در این نمودار حرکتی، ایران در جام جهانی قطر می‌تواند به تکامل برسد و از گروه خود صعود کند. در واقع این پیش‌بینی کارلوس کی‌روش بود. او بعد از روسیه گفته بود: «می‌توانیم در قطر از گروه خود بالا برویم...»

کارلوس، اما آن زمان حدس نمی‌زد بعد از جام ملت‌های امارات عمر حضورش در تیم ملی تمام خواهد شد. هنوز درباره ماجرای جنجالی جدایی او بحث زیاد است. یک بار کارلوس با خبرورزشی مصاحبه‌ای اختصاصی کرد و دست به افشاگری زد. او گفت تاج مقابل مسئولان سفارت ایران در امارات پیشنهاد داد قراردادش را تمدید کند و به کلمبیا نرود. تاج در آن جلسه به کی‌روش گفته بود در ایران مردم و بازیکنان او را می‌‎خواهند و تیم ملی به حضورش نیاز دارد. بعد از این جلسه، اما همه چیز به شکل عجیبی پیش رفت و بعد‌ها تاج حتی برای بازی نیمه‌نهایی مقابل ژاپن به ورزشگاه نرفت. موضوعی که در همان مصاحبه باعث گلایه کارلوس شده بود که «من می‌دانم چرا ایشان به ورزشگاه نیامد! چطور می‌شود رئیس فدراسیون در چنین بازی مهمی کنار تیم ملی کشورش نباشد؟!»

همان زمان اختلاف کارلوس و وزیر ورزش و جوانان هم اوج گرفته بود. کم و بیش خبر‌هایی به گوش می‌رسید که سلطانی‌فر دیگر راغب به حفظ کی‌روش نیست. چیزی که البته کسی رسمی درباره‌اش صحبت نکرده و نمی‌کند. دیروز یکی از مسئولان رده بالای فدراسیون فوتبال دست به افشاگری در این زمینه زد و گفت: «از وزارت ورزش با تاج صحبت کردند که یا ما را انتخاب کن، یا کی‌روش را. وگرنه ابتدا بحث اصلی ما حفظ کی‌روش بود. بعد از اینکه وزارتخانه متوجه شد تاج با کارلوس در خارج از ایران مذاکره داشته، این بحث به وجود آمد.»

دیروز از محمود اسلامیان عضو هیئت‌رئیسه فدراسیون فوتبال هم در این باره سؤال کردیم و او پاسخ داد: «متأسفانه دو نفر بودند که نمی‌خواستند کی‌روش در تیم ملی بماند وگرنه ماندن او به نفع فوتبال‌مان بود. کدام رئیس فدراسیونی دوست دارد کی‌روش را از دست بدهد؟»

او فقط کد می‌دهد و اسمی نمی‌آورد. شاید خیلی‌ها متوجه شوند این دو نفر چه کسانی بوده‌اند ولی هرچه بود، در نهایت فوتبال ایران آسیب جدی دید و حالا حتی شانس رسیدن به جام جهانی را تا حدودی از دست داده‌ایم.

بیشتر بخوانید: کی‌روش: بعد از کرونا، به ایران می‌آیم

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =

به یاد دیگو مارادونا

آخرین عناوین

ویدیو

پربازدیدترین