سرپرست اسبق تیم ملی ایران به خبرورزشی گفت: به نظر من کی روش بهترین مربی تاریخ تیم ملی بوده و الان هم معتقدم در آینده بهترین و کارسازترین مربی برای ماست.

کی‌روش به نمایندگان وزارت گفت شما اینجا غذا بخورید من باید سر چهارراه غذا بخورم!

به گزارش خبرورزشی، هوشنگ مقدس، سرپرست اسبق تیم ملی ایران و همین‌طور سرپرست کاروان ایران در جام جهانی برزیل، حرف‌های ناگفته زیادی درباره کارلوس کی‌روش و دوران حضور او در تیم ملی دارد. او در گفتگو با خبرورزشی بخشی از این خاطرات را بازگو می‌کند.

دستمزد کی‌روش
کارلوس هیچ‌گاه درخواستی برای خودش نداشت. با وجود اینکه در ۴ سال اول قرارداد ذکر شده بود هر سه ماه ۳۷۵ هزار دلار به این مربی بدهیم ولی همیشه در پرداخت‌ها تأخیر داشتیم. گاهی اوقات ۹ ماه به او حقوق نمی‌دادیم، با این حال همیشه می‌گفت پول جیبی و پاداش بازیکنان را به موقع بدهید تا راضی باشند، چون آن‌ها هستند که در زمین می‌جنگند.

به من گفت وزنت را کم کن
کارلوس یک مدیر به تمام معنا بود و با هیچ‌کس شوخی نداشت. دقیقاً یادم هست. اولین سفری که همراه با تیم به خارج از ایران داشتم، به من گفت اگر می‌خواهی سر یک میز با ما بنشینی، باید ۴ تا ۵ کیلو وزنت را کم کنی تا همسفر و هم‌میز ما باشی! اتفاقاً از این حرفش خوشحال شدم. تا سفر بعدی که یک ماه زمان بود، پنج کیلو کم کردم و حتی در اردو زیر نظر بدنساز تیم تمرین داشتم تا به فرم ایده‌آل کی‌روش برسم. حالا ببینید او روی آمادگی بازیکنان چه اصراری داشت.

به مدیران وزارت ورزش گفت...
کی‌روش اصلاً با کسی شوخی نداشت. در جام جهانی ۲۰۱۴ و قبل از اولین بازی ما در شهر بلوهوریزینته با هم به سالن غذاخوری تیم رفتیم و دیدیم دو نفر دارند غذا می‌کشند. به من گفت این‌ها که هستند و از کجا آمده‌اند؟ گفتم دو نفر از مسئولان رده بالای وزارت ورزش هستند. گفت هرچه من می‌گویم برای‌شان ترجمه کن. گفت بگو اگر شما می‌خواهید در سالنی که فقط برای تیم ملی و همراهان است، غذا بخورید من و هوشنگ مقدس باید بیرون از هتل و سر چهارراه غذا بخوریم! آن دو نفر بعد از شنیدن صحبت کی‌روش از سالن رفتند. حتی کفاشیان گفت با کی‌روش حرف بزن قبول کند آن‌ها بیایند ولی گفتم قبول نمی‌کند. می‌گوید بچه‌ها راحت نیستند کسی بیاید.

مثل کی‌روش نخواهیم دید
اگر از من بپرسید می‌گویم فوتبال ایران تا به‌حال مربی دلسوزی مثل او به خود ندیده و نخواهد دید. به نظر من او بهترین مربی تاریخ تیم ملی بوده و الان هم معتقدم در آینده بهترین و کارسازترین مربی برای ماست.

مسئول فدراسیون به کی‌روش توهین کرد
با شناختی که من از اخلاق و رفتار کی‌روش دارم، او اهل شکایت نیست. باید از مدیران سابق فدراسیون بپرسید چه برخورد بدی با کی‌روش داشتند که مجبور شد از ایران به فیفا شکایت کند. تا آنجایی که من اطلاع دارم، زمانی که کارلوس برای احقاق حقوق خود به فدراسیون ایمیل می‌فرستد، یکی از مدیران سابق فدراسیون طی دو یا سه ایمیل به ایشان جواب درستی نمی‌داد و با جملاتش به کارلوس توهین می‌کرد. این موضوع هم برای کارلوس قابل قبول نبود و به فیفا پناه برد.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =

به یاد دیگو مارادونا

آخرین عناوین

ویدیو

پربازدیدترین