شهرام محمودی می‌گوید این چه تفکری است که ما را به آسیا معرفی کنید اما پرسپولیس قهرمان اعلام نشود.

لیگ برگزار نشود، پرسپولیس را باید قهرمان اعلام کنند

به گزارش خبرورزشی، شهرام محمودی بازیکن تیم ملی والیبال کشورمان معتقد است بهتر است بازیهای باقی مانده لیگ فوتبال با رعایت نکات بهداشتی برگزار شود تا حرف و حدیثی باقی نماند و همه چیز در زمین فوتبال مشخص شود اما اگر قرار است بازی‌ها به هر دلیلی برگزار نشود باید پرسپولیس به عنوان قهرمان معرفی شود چون 10 امتیاز از دیگر رقبا بالاتر است و باید در این رابطه منطقی تصمیم گرفت.

قرار است بازیهای باقی مانده لیگ برتر برگزار شود. در این رابطه چه نظری دارید؟
مثل اینکه قرار است در اکثر کشورهای دنیا بازیها با رعایت پروتکل‌های بهداشتی برگزار شود و در آلمان هم بازیها شروع شد. اینجا هم قرار است بازیهای فوتبال برگزار شود چون اگر قرار به لغو بازیها بود تا الان اعلام شده بود. یکی دو تا کشور بازیها را تعطیل کردند اما آلمان شروع کرد و لیگ ما هم قرار است ظرف یک ماه تا 40 روز بازیها برگزار و تمام شود و امیدوارم خوب مدیریت شود تا خطری برای بازیکنان، مربیان و عوامل اجرایی نداشته باشد.

شخصا موافق برگزاری لیگ هستید؟
همیشه گفته‌ام که جان انسانها به همه چیز ارجحیت دارد و اگر بتوانند یک جوری برگزار کنند که نکات بهداشتی رعایت شود تا کسی آسیب نبیند بهتر است بازیها برگزار شود تا تکلیف قهرمان مشخص شود. درست است در فوتبال ما درآمدزایی نیست اما در دنیا فوتبال یک تجارت بزرگ است و این 9 هفته برگزار شود بهتر است.

چرا برخی از تیم‌ها به شدت مخالف برگزاری مسابقات هستند؟
باید ببینیم آنها دلیل منطقی دارند یا نه؟ اگر واقعا به خاطر سلامت مردم و بازیکنان است درست است اما با رعایت نکات بهداشتی می‌شود بازیها را برگزار کرد. الان تصمیم به برگزاری بازیها شده و همه کمک کنند تا بازیها به بهترین شکل برگزار شود. یک سری تیم‌ها می‌خواستند قهرمان شوند و احتمال می‌دهند نتوانند قهرمان شوند و یک سری تیم‌ها هم احساس می‌کنند سقوط می‌کنند و به همین دلیل اصرار دارند که بازیها برگزار نشود. به هر حال تصمیمی است که گرفته شده و باید اجرا شود.

اگر به هر دلیلی لیگ برگزار نشود تکلیف تیم قهرمان چه می‌شود؟
الان در فرانسه تیم قهرمان را اعلام کردند چون با بقیه مدعیان فاصله داشت و قاعدتا پرسپولیس با این اختلاف امتیازی که دارد باید قهرمان اعلام شود چون پرسپولیس با رقبا هم بازی کرده و شانس بیشتری دارد. اگر لیگ به هر دلیلی هم برگزار نشود پرسپولیس با این شرایط باید قهرمان شود.

برخی تیم‌ها هم مدعی بودند که آنها به عنوان نماینده ایران به آسیا معرفی شوند اما پرسپولیس به عنوان قهرمان معرفی نشود. در این رابطه چه نظری دارید؟
(خنده طولانی) مگر چنین چیزی می‌شود؟ خوب دیگه، هر کسی به نفع خودش حرف می‌زند و می‌خواهند از آب گل آلود ماهی بگیرند اما واقعا نمی‌دانم این چه تفکری است؟ اگر قرار است بازیها برگزار نشود تصمیم عادلانه بگیرند و منطقی صحبت کنند. این حرفها منطقی نیست و نباید مطرح شود. در والیبال تصمیم گرفتند بازیها تعطیل شود و در آن جلسه باشگاهها تصمیم گرفتند قهرمان فصل قبل به عنوان نماینده ایران به آسیا معرفی شود و همه یعنی مربیان تیم‌ها و نماینده باشگاهها حضور داشتند و چنین تصمیمی گرفتند اما فوتبال با والیبال متفاوت است و به همین تصمیم گیری سخت است.

عده‌ای هم معتقدند سپاهان و تراکتور و استقلال هزینه گزافی کرده‌اند و چون از قهرمانی دور شده‌اند و نمی‌توانند جوابگو هواداران شان باشند با برگزاری لیگ مخالف هستند. در این رابطه صحبت می‌کنید؟
من نمی‌خواهم وارد این مسائل شوم و این تصمیمات به مسولان برمی گردد. الان همه مغازه‌ها باز است و اکثر صنف‌ها کار می‌کنند و باید بیشتر مراقبت کرد چون در ورزش برخورد فیزیکی و تماس‌ها بیشتر است اما تصمیم عاقلانه‌ای بگیرند تا به نفع فوتبال باشد.

پس شما معتقدید لیگ برگزار شود تا هیچ حرف و حدیثی باقی نماند؟
بله، حالا آمد و لیگ برگزار شد و یک در میلیون پرسپولیس قهرمان نشد آن موقع پرسپولیسی‌ها بگویند اگر برگزار نمی‌شد بهتر بود؟ این تصمیمی است که مدیران ارشد می‌گیرند. یک تیمی یک سال زحمت کشیده و به اینجا رسیده و با یک تصمیم غلط زحمات تیم هدر می‌رود. والیبال برگزار نشد و در مورد پول بازیکنان هم حرفی نزدند و بعضی از باشگاهها گفته‌اند که پول بازیکنان را نمی‌دهیم و 30- 40 درصد قراردادها را کم می‌کنیم. البته چند تا باشگاه هم پول بازیکنان را دادند و بقیه الان باید دنبال شکایت باشند و در نهایت هم جوسازی می‌کنند که فلان بازیکن پولی است و نمی‌گویند حقش بوده است چون بازیکن 7-8 ماه تمرین کرده و در اختیار باشگاه بوده و الان به خاطر 20-30 روز که بازیها تمام می‌شد این حرفها را می‌زنند. در آخر هم همه این اتفاقات دودش به چشم بازیکن می‌رود. به نظر من بازیهای فوتبال برگزار شود و همه چیز در زمین بازی مشخص شود. وقتی اکثر لیگ‌های دنیا قرار است برگزار شود و بعضی از کشورها هم شروع کرده‌اند بهتر است ما هم بازیها را برگزار کنیم.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 16 =

به یاد دیگو مارادونا

آخرین عناوین

ویدیو

پربازدیدترین