اگر قرار باشد ما مربی ایرانی ۱۰، ۱۱ میلیاردی داشته باشیم چرا به سمت استخدام امثال کی‌روش، برانکو، استراماچونی و... نرویم؟ آیا آن‌ها سطح فوتبال‌مان را بالا نمی‌برند؟

چطور می‌گویند کی‌روش و برانکو گران بودند؟!

به گزارش خبرورزشی، در همین لیگ برتر مربیان ایرانی ۱۰ و ۱۱ میلیاردی داریم. یعنی در یک مورد قرارداد یک مربی با آپشن و پاداش و... ۱۰ میلیارد می‌شود و در یک فقره دیگر قرارداد یک مربی با پول رضایتنامه‌اش ۱۱ میلیارد تومان!

آخرین قرارداد برانکو با پرسپولیس حدود ۸۵۰ هزار دلار بود و قرارداد کی‌روش هم در جام جهانی 1/4 میلیون دلار که البته شاید با پاداش و... کمی بیشتر می‌شد؛ فقط توجه کنید که آن زمان دلار هم زیر ۱۰ هزار تومان بود نه مثل این روز‌ها که بالای ۱۷ هزار تومان است!

حالا سؤال اینجاست که اگر قرار باشد ما مربی ایرانی ۱۰، ۱۱ میلیاردی داشته باشیم چرا به سمت استخدام امثال کی‌روش، برانکو، استراماچونی و... نرویم؟ آیا آن‌ها سطح فوتبال‌مان را بالا نمی‌برند؟ البته همه مربیان ایرانی هم بد نیستند، اما با خود آن‌ها صحبت کنی همدیگر را قبول ندارند و در نهایت می‌توان گفت ما در خوشبینانه‌ترین حالت فقط ۳، ۴ مربی درجه یک داریم و البته ۱۶ تیم لیگ برتری و ۱۸ تیم دسته اولی!

هیچ‌کس با قرارداد‌های بالای مربیان مخالف نیست، ولی به هر حال ارقامی که می‌شنویم زیادی بالاست و بعضاً در باور نمی‌گنجد که یک مربی ایرانی که به دلار هم حقوق نمی‌گیرد برای یک باشگاه (با آن همه مشکل مالی که خودشان می‌گویند) ۱۰، ۱۱ میلیارد تومان آب بخورد. خروجی کار هم که چیز چندان جالبی نیست. کی‌روش حداقل ۸ سال نمودار رو به رشدی داشت، برانکو کلی جام گرفت و تیم استراماچونی فوتبال زیبایی بازی می‌کرد، اما تیم‌های اکثر مربیان ایرانی...

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 11 =

به یاد دیگو مارادونا

آخرین عناوین

ویدیو

پربازدیدترین