رومن آبراموویچ مالک روس چلسی جتی دارد که 66 میلیون پوند می‌ارزد، در حالی که برای جذب فرناندو تورس 50 میلیون پوند هزینه کرده بود!

عکس| زندگی لاکچری مالک چلسی روی هوا!

به گزارش خبرورزشی، این روزها با خبر آمدن محمد بن‌سلمان به فوتبال انگلیس، رسانه‌ها روی زندگی خصوصی و دارایی‌های مالکان لیگ برتری زوم کرده‌اند. از عمارت مجلل شاهزاده سعودی گرفته تا کشتی لاکچری جو لویی مالک تاتنهام همه زیر ذره‌بین پاپاراتزی‌ها قرار گرفته است. ثروتی که آن‌قدر زیاد است حتی سوپراستارهای فوتبال و سینما هم قدرت نزدیک شدن به آن را ندارند. سوژه جدید رسانه‌های انگلیس از لندن می‌آید...

مالک روس چلسی زیر ذره‌بین
رومن آبراموویچ این روزها در تیررس رسانه‌های انگلیس قرار گرفته است. مالک روس باشگاه چلسی که بخش اعظمی از ثروتش را مدیون قاطی شدن در شرکت‌های نفتی کشورش است، تا قبل از ورود به فوتبال و خریداری باشگاه چلسی یک ثروتمند گمنام بود. او در ازای خرج کردن برای فوتبال و گسترش بیزنسش توانست صاحب شهرت جهانی هم بشود. این شهرت به حدی رسید که حالا جزئیات جت شخصی رومن هم بین کاربران فضای مجازی دست به دست می‌شود.

بوئینگ ۷۶۷
برای اینکه مالک روس باشگاه چلسی بتواند به راحتی و در آسایش کامل به نقاط مختلف جابه‌جا شود شخصاً دست به کار شده و هواپیمای اختصاصی برای خودش خریداری کرده است. هواپیمایی که مثل جت سایر فوتبالیست‌های مطرح، کوچک و جمع و جور نیست. این جت از نوع بوئینگ ۷۶۷ است و رومن را هرجا که‌ اجازه دهد با امنیت به مقصد می‌رساند.

۶۶ میلیون پوند ناقابل
وقتی عضو شرکت‌های بزرگ نفتی باشی و مالک یکی از بزرگترین باشگاه‌های پایتخت انگلیس، طبیعی است که برای جت شخصی‌ات هزینه کنی. هزینه‌ای که الان برای این هواپیما برآورد شده ۶۶ میلیون پوند است. این درحالی است که آبراموویچ برای جذب فرناندو تورس از لیورپول ۵۰ میلیون پوند هزینه کرده بود!

طراحی لاکچری
هواپیمای آبراموویچ یک هواپیمای معمولی نیست. داخل آن به زیباترین شکل ممکن طراحی شده است. این هواپیما به شکلی طلایی طراحی شده، دارای اتاق خواب دو تخته، اتاق کار و سالن پذیرایی است. سالی که ظریف ۳۰ مهمان را می‌تواند در خود جای دهد. این هواپیما در حالت عادی در فرودگاه استنستد لندن نگهداری می‌شود.

عکس| زندگی لاکچری هوایی مالک چلسی؛ جت فول‌آپشن رومن آبراموویچ

ضدبالستیک
طبیعی است وقتی اهل روسیه باشی ناخودآگاه تدابیر امنیتی و دفاعی را حتی روی هواپیمای شخصی‌ات هم پیاده می‌کنی. رومن آبراموویچ فقط 1.5 میلیون پوند برای سیستم امنیتی و دفاعی هواپیمای خود هزینه کرده است. هواپیمای رومن ضدسیستم بالستیک است و‌ از هر لحاظ به این مالک روس در پرواز امنیت خاطر می‌دهد. جالب است سیستم امنیتی هواپیمای او با سیستم امنیتی نیروی هوایی برابری می‌کند.

صاحب 2 هواپیمای دیگر
اگر فکر می‌کنید این تنها هواپیمای رومن است سخت در اشتباهید. او دو بوئینگ ۷۶۷ دیگر هم دارد. یکی ۵۵ و دیگری ۶۰ میلیون پوند قیمت دارد. با پول فروش سه هواپیمای آبراموویچ در واقع می‌توان گران‌قیمت‌ترین بازیکنان دنیا را به لندن آورد!

مرد ۱۲ میلیارد پوندی
این جزئیات هواپیمای مالکی است که گفته می‌شود ۱۲ میلیارد پوند ثروتش تخمین زده شده است. نام هواپیمای او «باندیت» است. این هواپیما از سال ۲۰۰۴ یعنی یک سال بعد از خرید سهام باشگاه چلسی به نام رومن آبراموویچ زده شد تا در رفت‌وآمد به کشورهای مختلف راحت باشد.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 13 =

به یاد دیگو مارادونا

آخرین عناوین

ویدیو

پربازدیدترین