۰ نفر
شنبه ۳ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۳:۱۹

استقلال، این‌بار یک تصمیم خوب گرفته و می‌خواهد از فصل پیش‌رو تیم امید خود را در بازی لیگ برتر امید‌های کشور شرکت دهد.

به گزارش خبرورزشی، سال‌های سال است تیم‌های امید استقلال و پرسپولیس بازیکن شاخص و تاپ به تیم بزرگ خود معرفی نکرده‌اند! به دلیل اینکه توجه به تیم‌های پایه کم شده است و سیاست نتیجه گیری آنی موجب شده هر دو باشگاه به‌دنبال ستاره تیم‌های دیگر باشند. در حالی که در گذشته هر دو تیم از امید خود بازیکنان شاخص جذب می‌کردند. نمونه اش در برهه‌ای که مجتبی جباری، آندو، طالب‌لو و... در تیم امید استقلال بازی می‌کردند.

استقلال، اما این‌بار یک تصمیم خوب گرفته است و می‌خواهد از فصل پیش‌رو تیم امید خود را در بازی لیگ برتر امید‌های کشور شرکت دهد. تا جایی که ذهن یاری می‌کند تیم‌های امید باشگاه‌های تهرانی در لیگ برتر امید‌های تهران حاضر بوده‌اند و طبیعی است سطح کیفی این بازی‌ها پایین‌تر از مسابقات لیگ برتر امید‌های کشور باشد که در آن تیم‌های شاخصی نظیر فولاد، سپاهان، ملوان، ذوب‌آهن و... حضور دارند.

این تصمیم بدون شک موجب می‌شود امید استقلال تیم قوی‌تری را روانه بازی‌ها کند و در این‌صورت می‌تواند در مسیر بازیکن‌سازی برای تیم استقلال گام‌های مؤثرتری بردارد. در فوتبال حرفه‌ای سال‌های سال است یک روز پیش از رویارویی دو تیم اصلی دو تیم امید با هم بازی می‌کنند. این دیدار در برخی لیگ‌ها حتی در سطح جوانان هم برگزار می‌شود، اما در ایران تیم‌های لیگ برتری برای اینکه مانع از افزایش هزینه‌های خود شوند تیم‌های امید خود را در بازی‌های کشور شرکت نمی‌دهند و از آن‌ها می‌خواهند در بازی‌های استانی شرکت کنند. این نگاه بد در حالی وجود دارد حتی الان هم در برخی باشگاه‌ها که هزینه برای فوتبال پایه در مسیر بازیکن‌سازی است و برای باشگاه سود است.

با حضور تیم امید‌های استقلال در لیگ برتر امید‌های کشور در آینده می‌توان شاهد معرفی بازیکنان خوبی از این تیم به استقلال باشیم. به این خاطر که کادر فنی تیم امید باید در فصل پیش‌رو یک تیم در حد و اندازه‌های قهرمانی کشور ببندد نه تیمی در سطح استان تهران. استقلال با این سیاست حتی قادر خواهد بود بازیکنان تیم امید خود را به تیم‌های دیگر بفروشد و از این مسیر درآمدزایی کند. چه خوب این تصمیم برای دیگر تیم‌های تهرانی نظیر پرسپولیس، پیکان، سایپا و... هم الگو شود.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 0 =
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __

آخرین عناوین

Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __

ویدیو

Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __

پربازدیدترین