آرین روبن به فوتبال برگشت! البته ستاره هلندی پیشین بایرن اولین بازیکنی نیست که بعد از بازنشستگی تصمیم می‌گیرید دوباره فوتبال بازی کند.

به گزارش خبرورزشی، آرین روبن بعد از اینکه مدتی را خداحافظی کرده بود دلش برای فوتبال تنگ شد و با پیراهن باشگاه اولش یعنی خرونینخن مجدداً به مستطیل سبز برگشت. حالا روبن با شکستن عهدش می‌خواهد اتفاقی دراماتیک را رقم بزند و با خرونینخن، همان تیمی که از طریق آن به دنیای حرفه‌ای معرفی شده بود از فوتبال خداحافظی کند. در تاریخ کم نبودند بازیکنانی که تصمیم خداحافظی خود را به دلایل مختلف شکستند و مجدداً وارد زمین فوتبال شدند.

پل اسکولز
در سال ۲۰۱۲ از دنیای فوتبال خداحافظی کرد و کفش‌هایش را آویخت. دوری اسکولز از فوتبال ۶ ماه بیشتر طول نکشید و به خواست سرالکس فرگوسن و هواداران در تیم حاضر شد تا به یونایتد کمک کند قهرمان جزیره شود. بحران مصدومیت‌ها در میانه میدان اسکولز را به فکر بازگشت به میادین انداخت. او که فصل قبلش با یونایتد نایب‌قهرمان شده بود، توانست در بازگشتش با شیاطین سرخ به قهرمانی لیگ برتر برسد و باشکوه هر چه بهتر خداحافظی کند.

یوهان کرویف
اسطوره فقید بارسلونا در شرایطی تصمیم به خداحافظی گرفت که ۳۱ سال بیشتر نداشت. اما او در همان سال ۱۹۷۸ به فوتبال برگشت و با تیم لس‌آنجلس آزتکس کارش را شروع کرد. یوهان سپس به فوتبال هلند برگشت و با آژاکس و فاینورد دوران موفقی را پشت‌سر گذاشت. در نهایت یوهان سال ۱۹۸۴ مجدداً برای همیشه از دنیای فوتبال خداحافظی کرد. او در این ۶ سال توانست پول خوبی هم از کنار فوتبال به حسابش واریز کند.

ینس لمن
بعد از اینکه فوتبال آلمان و باشگاه دورتموند را ترک کرد به فکر خداحافظی افتاد. اما یک ماجراجویی جدید باعث شد به فوتبال برگردد و شانسش را یکبار دیگر امتحان کند. او با آرسنال به لیگ برتر آمد و گلر دوم مانوئل آلمونیا شد. او در شرایطی که ۴۲ سال داشت بعد از مصدومیت آلمونیا مقابل بلکپول بازی کرد و توانست رفته رفته سنگربان اصلی توپچی‌های لندن شود.

کارلوس روآ
دروازه‌بان تیم ملی آرژانتین در جام جهانی‌ ۹۸ برای فوتبال‌دوستان چهره‌ای نام آشناست. او که در لالیگا هم سابقه قهرمانی سوپرجام و نایب‌قهرمانی جام‌حذفی را همراه با مایورکا داشت، پس از اینکه سال ۹۹ در جام یوفا نایب‌قهرمان شدند یک تصمیم عجیب گرفت. او به خاطر یک پیشگویی که سال ۲۰۰۰ را پایان دنیا اعلام کرده بود از دنیای فوتبال خداحافظی کرد. جالب اینکه مدتی بعد از ورود به سال ۲۰۰۰ و اینکه دنیا نابود نشده است او هم تصمیم گرفت دوباره به فوتبال برگردد و با همان تیم مایورکا کارش را ادامه دهد. هرچند همه افتخارات فردی و تیمی او در همان سال ۹۹ پایان یافت و قرن جدید برایش خوش‌یمن نبود.

روژه میلا
آنهایی که جام جهانی‌ ۱۹۹۰ ایتالیا را به خاطر دارند روژه میلا را خوب می‌شناسند. بازیکن تیم ملی کامرون با درخشش در آن تورنمنت و شادی منحصر به‌ فرد بعد از گل‌هایش حسابی جلب توجه کرد. جالب اینجاست او یک سال قبل از جام جهانی‌ در توجیه اینکه آمادگی بدنی خوبی ندارد بی‌خیال فوتبال شد و به جزیره‌ای در اقیانوس هند رفت تا استراحت کند. این تصمیم البته توسط پل بیا، رئیس جمهور وقت کامرون برگشت و میلا در ۳۸ سالگی موفق شد با بازگشت به فوتبال خاطره‌ای خوش از خود به جا بگذارد.

مارک اوورمارس
سال ۲۰۰۴ بود که مارک اوورمارس بعد از درخشش در تیم‌های آژاکس، آرسنال و بارسلونا تصمیم گرفت برای همیشه از مستطیل سبز وداع کند. بازی کردن برای تقدیر از یاپ استام باعث شد او یکبار دیگر برای حضور در فوتبال وسوسه شود. او اگرچه آماده بود اما اعتقاد داشت دوران خوبش برای گذشته است نه حالا. هرچند مدتی بعد اورمارس با تیم ایگلس که آنجا فوتبالش را شروع کرده بود به میادین بازگشت و ۲۴ بازی هم انجام داد تا با خاطره‌ای دراماتیک فوتبال را ترک کند. درست مثل کاری که روبن امروز می‌خواهد در تیم اولش انجام دهد.

برچسب‌ها

برگزیده‌ها

خبرویژه

پربازدیدترین

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 3 =
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __

پربازدیدترین

Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __

آخرین خبر

Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __