هافبک تیم فوتبال پرسپولیس به خبرورزشی گفت: احتمال دارد بعد از هر گل زیر چشم‌شان باد کند، اما مصدوم نمی‌شوند! امیدوارم در بازی‌های آینده بچه‌ها آن‌قدر گل بزنند تا شادی گل برای همه ما عادی شود و من هم بتوانم خودم را کنترل کنم.

مصدوم‌شان نمی‌کنم، اما می‌زنم زیر چشم مهاجمان پرسپولیس خبرورزشی/ کاوه علی‌اسماعیلی؛ پیروزی مقابل پیکان برای پرسپولیسی‌ها اتفاق شیرینی به حساب می‌آید زیرا آن‌ها موفق شدند یک گام دیگر به سمت قهرمانی بردارند و حالا خودشان را در مسیری احساس کنند که در انتهای آن، پله‌های منتهی به سکوی قهرمانی است؛ این بار، اما «پوکر قهرمانی». در این دیدار، کمال کامیابی‌نیا یکی از بهترین‌های تیمش بود و توانست عملکرد مؤثری در ترکیب تیم سرخپوش پایتخت ارائه بدهد. به همین بهانه و البته آن شادی گل عجیب در دیدار مقابل پیکان، با کمال دقایقی به صحبت پرداختیم که می‌خوانید.

بازیکنان پرسپولیس از شما ترسیده‌اند!
چطور؟

با مشت کوبیدی پای چشم علی علیپور، عکس آن صحنه هم موجود است، چون عکس اول روزنامه خبرورزشی بود!
خیلی عکس خوبی شده بود. می‌خواستیم به خاطر شرایط کرونا، به بازیکنان نزدیک نشویم و از همان دور، شادی کردیم!

با علی هماهنگ بودی؟
نه همان لحظه از بس خوشحال بودم، سمت علیپور دویدم و به ذهنم رسید که این‌طوری شادی کنم تا خاطره شود.

می‌گفتند مهدی عبدی بعد از هر دو گل از دستت فرار می‌کرد که کتک نخورد!
نه، این‌طور هم نبود. بچه‌ها شوخی می‌کنند. بالاخره بعد از ۴ ماه برد راضی‌کننده‌ای داشتیم و وقتی گل زدیم، خیلی خوشحال بودیم، چون این گل‌ها، باعث بردمان بود. فکر می‌کنم شور و هیجان این برد باعث آن شادی گل شد.

فیلم بازی را دیدی؟
بله آقا یحیی فیلم بازی را در اختیارمان قرار داده بود، چطور؟

به نظر می‌رسید بازی دلچسبی نبود. خودت نظرت چیست؟
بعد از ۴ ماه در یک دیدار رسمی به زمین رفتیم و این موضوع که گفتید طبیعی است. از یک طرف، بازی تماشاگر نداشت و به نوعی، هیجان کمی داشت و از سوی دیگر، فقط برای‌مان ۳ امتیاز مهم بود که گرفتیم. حالا می‌توانیم در هفته‌های بعد بهتر از دیدار با پیکان باشیم و هم در نتیجه گیری خوب باشیم و هم بازی زیبایی ارائه دهیم.

در این بازی، همان کمال همیشگی شدی. تکل می‌زدی، وارد جنگ و دعوا با هافبک‌های حریف می‌شدی، پاس بلند و روی دست می‌دادی و... از خودت راضی هستی؟
بعد از مصدومیتی که داشتم، شرایطم خیلی سخت بود به خصوص که دو بار عمل جراحی را پشت سر گذاشتم، اما این تعطیلات به من کمک کرد تا به شرایط خوبم برگردم. به هر حال هر بار که به زمین می‌روم، اعتماد به نفس گذشته‌ام را به دست می‌آورم. در حال حاضر برایم فقط این موضوع مهم است که بتوانم به روز‌های خوب گذشته برگردم و بیشترین کمک را به پرسپولیس کنم. فقط با این فرمول است که می‌توانیم بازی‌ها را ببریم و قهرمان شویم؛ همه باید به فکر موفقیت پرسپولیس باشیم.

جدول و شرایط می‌گوید قدم‌های پرسپولیس به سمت قهرمانی تندتر شده و تقریباً کار تمام است.
نه من این‌طور فکر نمی‌کنم. هنوز ۸ بازی باقی‌مانده و به هر کدام از این دیدار‌ها مثل یک فینا نگاه می‌کنیم. با این روند باید ۴ برد دیگر به دست بیاوریم و قهرمانی را قطعی کنیم. ان‌شا‌ءا... به شکلی پیش برویم که بازیکنان جوان تیم هم شانس بازی پیدا کنند.

خوب شد به این موضوع اشاره کردی. مهدی عبدی ۲ گل زد و عملکرد خوبی هم داشت. فکر می‌کنی این بازیکن بتواند به پیشرفت‌های فنی خود ادامه دهد؟
بازی کردن در پرسپولیس واقعاً سخت است، چون همه مشغول نگاه کردن و آنالیز فنی بازیکنان هستند. یک فوتبالیست در پرسپولیس باید همه مسائل را رعایت کند و زندگی حرفه‌ای داشته باشد. مهدی نشان داد پتانسیل موفقیت در آینده را نشان داده و امیدوارم به دور از غرور، به راهش ادامه دهد و به تیم کمک کند. بدون تردید، آینده درخشانی در انتظار اوست. ما در تیم‌مان غیر از مهدی، چند جوان دیگر مثل امیر روستایی، سعید حسین‌پور، احسان حسینی و... را هم داریم که می‌توانند در آینده حرف‌های زیادی برای گفتن داشته باشند.

مصدوم‌شان نمی‌کنم، اما می‌زنم زیر چشم مهاجمان پرسپولیس

از سیستم یحیی گل‌محمدی در دیدار با پیکان هم انتقاد‌هایی صورت گرفت و گفتند تمام تمرکزش روی بازی مستقیم است. تاکتیکی که جلوی الشارجه امارات و الدحیل قطر جواب نداد و برابر پیکان هم ضعف‌هایی داشت. این نقد‌ها را می‌پذیری؟
هر بازی شرایط خاص خودش را دارد و کادر فنی هم زحمات خودش را می‌کشد. درست است که بعد از ۴ ماه مقابل پیکان بازی کردیم و افت بدنی برای بازیکنان دو تیم طبیعی بود، اما یک مشکل دیگر هم داشتیم. وضعیت چمن اصلاً خوب نبود. شاید در تصاویر، وضعیت خوبی داشت ولی در زمین، اصلاً جالب نبود. توپ روی چمن به خوبی حرکت نمی‌کرد و مدام این طرف و آن طرف می‌پرید به همین خاطر ما را خسته می‌کرد، تمرکزمان به‌هم می‌ریخت و در یک کلام، چمن ورزشگاه شهدای شهرقدس جان‌مان را گرفت. در مورد این انتقادات باید بگویم همه بازی‌ها را نمی‌توان شبیه هم انجام داد. هر بازی، شرایط خودش را دارد. یک بار ممکن است از عرض و عمق استفاده کنیم و در دیدار دیگر، ارسال داشته باشیم. در آن زمین، نمی‌توانستیم فقط روی چمن بازی را دنبال کنیم و نیاز به استفاده از بازی مستقیم بود.

اتفاقاً می‌خواستیم در مورد موفقیت‌های یحیی هم بپرسیم. عملکردش بد نبوده، نظر شما چیست؟
کادر فنی برای آنالیز این مسائل وقت می‌گذارد و نتیجه را هم در بازی‌ها می‌بینید. مربیان ما حتی روی یک ارسال، یک ضربه کاشته یا یک تاکتیک خاص هم برنامه‌ریزی دارند. امیدوارم با همین روند کار را پیش ببریم و غیر از لیگ، در جام‌حذفی قهرمان شویم و سپس با روحیه‌ای بالا به لیگ قهرمانان برگردیم و تأثیرگذار باشیم.
*برخی می‌گویند ۳ امتیاز بازی با شاهین بوشهر در جیب پرسپولیس است. شما چنین ادعایی را قبول داری؟
نه این‌طور نیست. من این مسائل را قبول ندارم، چون فوتبال با حرف و ادعا پیش نمی‌رود. قابل پیش‌بینی نیست. به همین خاطر ما اتفاقات بازی با پیکان را فراموش کردیم و تمرکزمان روی گرفتن ۳ امتیاز از بازی با شاهین است. اصلاً فکر نمی‌کنیم که در آن دیدار، تیمی هستیم که از پیش برنده بوده و ۳ امتیاز در جیبش است. ان‌شا‌ءا... در زمین باید این امتیازات را کسب کنیم.

طی روز‌های گذشته یک اتفاق جنجالی هم رخ داد و بیانیه‌ای مشترک از سوی بازیکنان پرسپولیس منتشر شد. موضوع چه بود؟
من فکر می‌کنم در این سال‌ها همه بازیکنان و کادر فنی از هم حمایت کردند و مدیریت باشگاه همچنین رفتاری داشت، اما یک‌سری معوقات از سال‌های قبل باقی مانده که باید تا به حال تسویه می‌شد. می‌دانم مدیران باشگاه زحمت می‌کشند، اما عدم پرداخت پول باعث شد تمرکز بازیکنان از دست برود. همه ما درک می‌کنیم که مشکلات مالی برای پرسپولیس همیشه وجود دارد، اما آن‌ها هم باید درک کنند که بازیکنان هم مشکلات خاص خودشان را دارند.

این‌طور به نظر می‌رسید که پست علیه هیئت‌مدیره و مهدی رسول‌پناه است. واقعاً شما علیه مدیریت باشگاه موضع دارید؟
بازیکنان دوست دارند مشکلات‌شان را از هر طریقی به گوش هیئت‌مدیره و مدیریت برسانند و این هم یکی از راه‌ها بود. حتی کارمندان باشگاه دو، سه ماه است حقوق نگرفته‌اند. باید در کنار اختلاف نظر‌هایی که در باشگاه می‌بینیم و مشکلات را حل کنیم. امیدوارم کادرمدیریتی، مربیان و بازیکنان به جمع‌بندی برسند و مشکلات را حل کنند. اگر این اتفاق رخ دهد، پرسپولیس بالا می‌ماند و برای سال‌های بعد هم برای قهرمانی می‌جنگد. فقط به این شرط است که هواداری نگران تیم نمی‌شود و قهرمانی‌ها ادامه پیدا می‌کند.

رک و روراست بگو؛ آیا هنوز هم آن اتحادی که داخل تیم بود و منجر به کسب ۳ قهرمانی در ۳ فصل شد، وجود دارد یا باید شایعات در مورد اختلاف شدید بین بازیکنان را باور کرد؟
در این مورد شک و تردید نکنید. بازیکنان ما داخل و بیرون زمین برای یکدیگر جان می‌دهند. کادر فنی هم واقعاً دل می‌سوزانند. در همین تعطیلات، طوری از هم حمایت کردیم و در کنار هم تمرینات را پیش بردیم که مشخص بود همه به دنبال بالا بردن کیفیت تیم و موفقیت‌های بیشتر بودیم. کسی را ندیدم که دلش با تیم نباشد. می‌خواهم این را هم بگویم که باید از یحیی گل‌محمدی حمایت شود، چون او جانشین بسیار خوبی برای برانکو بود و می‌تواند پنج، شش سال در پرسپولیس بماند و موفقیت‌های بیشتری به دست بیاورد.

در پایان این مصاحبه می‌خواستیم از شما قول بگیریم که بازیکنان گلزن تیم را مصدوم نکنی؛ این قول را به هواداران پرسپولیس می‌دهی؟!
احتمال دارد بعد از هر گل زیر چشم‌شان باد کند، اما مصدوم نمی‌شوند! امیدوارم در بازی‌های آینده بچه‌ها آن‌قدر گل بزنند تا شادی گل برای همه ما عادی شود و من هم بتوانم خودم را کنترل کنم!

برچسب‌ها

برگزیده‌ها

خبرویژه

پربازدیدترین

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 0 =
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __

پربازدیدترین

Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __

آخرین خبر

Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __