در حالی که خیلی‌ها منتظر بازی حساس استقلال با تراکتور بودند و فکر می‌کردند این بازی با توجه به حساسیت و البته شیوه بازی این دو تیم یک دیدار تماشایی خواهد بود، اما آن گونه که باید و شاید جذاب از کار درنیامد.

خبرورزشی/محمدرضا شکوهی؛ مهم‌ترین و حساس‌ترین بازی هفته بدون اینکه گلی در بر داشته باشد، به پایان رسید تا با توجه به نتایجی که دیگر تیم‌های دارای شانس سهمیه در این هفته به دست آوردند، همچنان این منطقه از جدول دست نخورده باقی بماند.

نیمه نخست کاملاً کم‌موقعیت و کم‌خطر
در حالی که خیلی‌ها منتظر بازی حساس استقلال با تراکتور بودند و فکر می‌کردند این بازی با توجه به حساسیت و البته شیوه بازی این دو تیم یک دیدار تماشایی خواهد بود، اما آن گونه که باید و شاید این بازی به خصوص در نیمه اول جذاب از کار درنیامد و هر کدام از این تیم‌ها تنها یکی، دو بار آن هم به طور نصفه و نیمه توانستند روی دروازه دیگری خطر‌هایی را ایجاد کنند. به طور کلی در رابطه با این بازی و به خصوص نیمه اول آن می‌توان گفت بیشتر توپ در میانه میدان در چرخش بود و هیچ یک از این دو تیم پر قدرت، توانایی ایجاد موقعیت خطرناک روی دروازه یکدیگر را نداشتند و در مجموع شاهد یک بازی سنگین، پر از درگیری‌های فیزیکی در میانه میدان و البته بدون نشانه‌هایی از تنوع تاکتیکی بودیم.

شیوه بازی هر دو تیم
از همان شروع این دیدار با دو شیوه و استراتژی متفاوت از سوی این دو تیم روبه‌رو بودیم. استقلال میزبان سعی داشت با انتقال سریع توپ به خط حمله به بازی سرعت دهد و از اصل غافلگیری مقابل تراکتور استفاده کند و در سوی مقابل هم تیم مهمان قصد داشت با حفظ توپ و در اختیار گرفتن مالکیت بیشتر توپ به ایجاد موقعیت در زمین اقدام کند، در این زمینه اوج عملکرد تراکتور را هم می‌توان بین دقایق ۳۰ تا ۴۰ دید که در این لحظات آن‌ها اصرار عجیبی به مالکیت و سپس چرخش توپ و به خصوص در نیمه زمین استقلال داشتند و البته جالب اینجا بود که آبی‌ها نیز در این شرایط هیچ اصراری به بازپس گیری توپ و پرس حریف از خود نشان ندادند تا یکی از دلایل کم‌موقعیت بودن این بازی همین عملکرد دو تیم و استراتژی که برای این بازی در نظر گرفته بودند، به حساب بیاید.

۱۵ دقیقه پایانی زمان تغییر چهره استقلال
تقریباً می‌توان با قاطعیت گفت استقلال تا دقیقه ۷۵ تیم محتاط‌تری بود که البته موقعیت‌های بیشتری نسبت به حریفش ایجاد کرده بود، اما نکته این ایجاد موقعیت‌ها در این بود که آبی‌ها بیشتر این اتفاق را با شیوه انتقال سریع توپ رقم می‌زدند، اما از دقیقه ۷۵ به بعد این تیم به یک‌باره چهره عوض کرد و به معنای واقعی کلمه تیم دیگری شد و توانست چندین بار موقعیت‌های خوبی را ایجاد کند که البته این ایجاد موقعیت‌ها با تغییر روش بازی آن‌ها حاصل شده بود؛ نکته‌ای که در ادامه لیگ می‌تواند برای مجیدی و همکارانش باعث ایجاد تغییرات مثبت شود چراکه اگر این تیم زمان بیشتری را به اجرای این شیوه از بازی اختصاص دهد، می‌توان نسبت به تهاجمی‌تر بازی کردن استقلال امیدوار بود.

کار دشوار برای معرفی بهترین بازیکن زمین
انصافاً برای انتخاب بهترین بازیکن زمین کار دشواری پیش‌رو داریم چراکه تقریباً با قاطعیت می‌توان گفت تمام بازیکنان داخل زمین و حتی تعویضی‌هایی هم که به میدان آمدند حدوداً همگی در یک سطح حاضر شدند و در این میان فقط می‌توان گفت از استقلال قایدی کمی بهتر از دیگر بازیکنان تیمش ظاهر شد و در تیم حریف نیز این اتفاق برای میثم تیموری و محمدرضا خانزاده افتاد و این دو مدافع تراکتور کمی نسبت به دیگر هم‌تیمی‌های خود چهره بهتری از خود نشان دادند. در مجموع باید گفت این بازی چهره شاخص خاصی در دل خود نداشت تقریباً همگی بازیکنان در یک سطح ظاهر شدند.

برچسب‌ها

برگزیده‌ها

خبرویژه

پربازدیدترین

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 7 =
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __

پربازدیدترین

Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __

آخرین عناوین

Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __