قصه بازنشستگی محمد‌رضا داورزنی، رئیس فدراسیون والیبال وارد فاز جدیدی شده است.

اصرار برای جدایی داورزنی خبرورزشی/ مهری رنجبر؛  این بار سازمان اداری استخدامی کشور در تازه‌ترین تأکید به وزارت ورزش با مخالفت تصمیم مسعود سلطانی‌فر وزیر ورزش خواسته تا بازنشستگی رئیس فدراسیون والیبال اعلام شود.

هرچند داستان بازنشستگی او تازگی ندارد. محمدرضا داورزنی که ۲۹ آبان سال قبل با ۲۶ رأی اعضای مجمع دوباره به فدراسیون والیبال برگشته، برای سومین بار حرف بازنشستگی اش مطرح شده است. اولین بار اردیبهشت‌ماه بود که سازمان بازرسی کل کشور قضیه بازنشستگی او را مطرح کرد. همان موقع خودش گفته: «قانون خدمات کشوری درباره سنوات خدمت و سن افراد برای بازنشستگی، ۳۰ سال خدمت و ۶۰ سال سن را عنوان کرده است. در این قانون اعلام نشده ۳۰ سال خدمت یا ۶۰ سال سن.

اگر فردی ۳۰ سال خدمت داشته باشد، اما به سن ۶۰ سالگی نرسیده باشد، دستگاه مربوطه می‌تواند دو تصمیم را در موردش اتخاذ کند؛ او را حفظ کند یا اینکه بازنشسته اش کند. البته این را بگویم که در مورد مشاغل تخصصی با مدرک کارشناسی ارشد به بالا ۳۵ سال خدمت و ۶۵ سالگی ملاک است.» هر چند داورزنی هنوز تا ۶۰ سالگی ۲ سال دارد. همان موقع ژاله فرامرزیان، معاونت نیروی انسانی وزارت ورزش هم با رد بازنشستگی داورزنی گفته: «من در مورد قانون صحبت می‌کنم که براساس آن آقای داورزنی بازنشسته به حساب نمی‌آید و مشکل قانونی ندارد. گذشته از همه اینها، وی از مدیران توانمند حوزه ورزش است و تجربه و مدیریت او می‌تواند کماکان کمک حال دستگاه باشد. داورزنی سال‌ها در ورزش مدیریت داشته و خدمات قابل توجهی هم ارائه کرده است. وزارت ورزش در هر شرایطی تابع قانون است و آن را در مورد همه اجرا می‌کند.» رئیس فدراسیون والیبال همان موقع هم گفته بود نامه‌ای برای بازنشستگی اش نگرفته است.

البته همه حرف‌ها هم درست بود، چراکه وزیر ورزش در لیست بازنشستگان وزارت ورزش که سازمان اداری و استخدامی کشور برای وزیر فرستاده بود اسم داورزنی هم بود، اما سلطانی‌فر تنها با بازنشستگی ناصر پورعلیفرد و جعفری رؤسای فدراسیون‌های پرورش اندام و روستایی عشایری موافقت کرد تا داورزنی که به قول خودش به حکم وظیفه به والیبال برگشته بود، در آن کارهایش را انجام دهد، اما دوباره دو ماه بعد از اینکه حرف و حدیث‌ها در این مورد خوابید، دوباره سازمان اداری و استخدامی بر رفتن داورزنی تأکید دارد.

رئیس فدراسیون والیبال آخرین بار ۲۵ روز پیش درباره بازنشستگی اش گفته: «موضوع بازنشستگی به وزارت ورزش برمی‌گردد. قوانینی هست که به وزیر این اجازه را می‌دهد که نیرویی را تا ۶۵ سالگی حفظ کند. حالا من ۵۹ سال دارم. درست است که نزدیک به ۳۹ سال سابقه خدمت دارم، اما همان قانون به وزیر این اجازه را می‌دهد. موضوع سن تا ۶۵ سالگی همچنان وجود دارد. این از اختیارات وزیر است. همان وزیر به من گفته که به والیبال بروم. من هم در حال انجام کار هستم.

قرار نیست من تا ابد رئیس فدراسیون والیبال باشم. به لحاظ مقررات بین‌المللی عضو هیئت‌رئیسه فدراسیون جهانی هستم. اگر فدراسیون ایران نباشد تا ۷۲ سالگی می‌توانم در کنفدراسیون آسیایی و هیئت‌رئیسه جهانی حضور داشته باشم و الا نه اینجا ارث پدری ماست و نه قرار است مادام‌العمر در آن حضور داشته باشیم. توفیق داشتم ۳۸، ۳۹ سال در خدمت مردم باشم. هر جا قانون اجازه ندهد کار دیگری انجام خواهم داد. الزاماً نباید رئیس باشم. فکر و ایده داریم و می‌توانیم کار انجام دهیم. موضوع بازنشستگی در اختیار من نیست که بخواهم برخلاف قوانین کشور تصمیم بگیرم»

هر چند مهدی علی‌نژاد معاونت امور توسعه و ورزش قهرمانی، وزیر و علیرضا خسروی مدیرکل امور مشترک فدراسیون‌ها دیروز هیچ جوابی به تماس‌های ما در این‌باره ندادند، اما محمد‌رضا داورزنی رئیس فدراسیون والیبال دیروز از نامه سازمان اداری و استخدامی کشور برای بازنشستگی اش بی‌خبر بود: «من خبری از نامه ندارم.» باید دید وزارت ورزش امروز چه واکنشی درباره این نامه نشان می‌دهد.

برچسب‌ها

برگزیده‌ها

خبرویژه

پربازدیدترین

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 1 =
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __

پربازدیدترین

Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __

آخرین عناوین

Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __