مربی پرسپولیس در مورد شرایط تاکتیکی این تیم توضیحاتی ارائه داد.

به گزارش خبرورزشی، حمید مطهری در گفتگو با رسانه رسمی باشگاه پرسپولیس، درباره بازی پرسپولیس مقابل ماشین‌سازی که در تبریز و با برد سرخپوشان همراه بود گفت: از قبل هم گفته بودیم که هرچه زمان بیشتر بگذرد بهتر خواهیم شد. از قبل از بازی با تراکتور که به پرسپولیس آمدیم رفته‌رفته بازی‌های خوبی انجام دادیم و در بازی با شهر خودرو بهترین عملکرد را داشتیم، اما بعد از آن بازی‌های لیگ تعطیل شد. الان هم شرایط همین است و بازی به بازی وضعیت ما بهتر می‌شود. فرم خوب تیمی پرسپولیس پله به پله در حال بهتر شدن است. ما مقابل پیکان بعد از چهار ماه تعطیلی لیگ و در حالی که در شرایط بازی نبودیم وارد زمین شدیم، اما بعد از آن در بازی با شاهین شهرداری بوشهر و در حالی که ۱۰ نفر بودیم بازی روانی انجام دادیم که منجر به برد شد.
وی خاطرنشان کرد: در بازی با ماشین‌سازی هم مالکیت توپ و میدان با ما بود و حرکات ترکیبی خوبی داشتیم به طوری که از عرض و طول زمین به شکل خیلی خوبی استفاده می‌کردیم. همچنین جابجایی بازیکنان بسیار خوب انجام شد و ما تیمی مثل ماشین‌سازی را شکست دادیم که تیم‌های بزرگی را برده و یا متوقف کرده بود. آن‌ها فوتبال خوبی ارائه دادند و ما برای این تیم احترام قائلیم. در کنار این مسائل، فوتبال روانی انجام داده و موقعیت‌های زیادی هم به وجود آوردیم. این مسئله ما را به آینده امیدوارتر می‌کند.
مربی تیم پرسپولیس درباره اینکه برخی‌ها معتقدند پرسپولیس فوتبال اقتصادی انجام می‌دهد و با برد‌های یک بر صفر به دنبال قهرمانی است افزود: فوتبال ما اقتصادی نیست. ما دوست داریم که در هر بازی با تعداد گل بالا برنده شویم، اما به هر حال تیم‌های حریف هم بیکار نیستند و آن‌ها هم تلاش می‌کنند. با این همه ما باید بیشتر تمرین کرده و تمرکز داشته باشیم تا بتوانیم از این مدل فوتبالی که ارائه می‌دهیم استفاده بیشتری کنیم. باید با تلاش بیشتر و تمرینات بهتر تعداد گل‌های خود را بالا ببریم؛ هرچند که برد یک بر صفر هم ارزشمند است. با این همه ما به دنبال بازی زیبا و برد هستیم.
وی در مورد اینکه تا اینجای لیگ از ۸ بازی ۷ برد و یک تساوی برای پرسپولیس به دست آمده و رمز این موفقیت چه بوده افزود: همه بچه‌های تیم تلاش می‌کنند و ما هم در کادر فنی و در رأس آن آقای گل‌محمدی کمک می‌کنیم تا آن‌ها در بهترین وضعیت باشند. خوشبختانه ذهن برنده بودن در بین بازیکنان وجود دارد و این روح بزرگ باعث شده تا آن‌ها در هر بازی برای برد به زمین بروند. این مسائل به موارد ذهنی ارتباط دارد و ما هم سعی می‌کنیم ذهن بازیکنان را بالا ببریم چرا که اینجا پرسپولیس است. بازیکنان به خوبی می‌دانند که در چه تیم بزرگی حضور دارند. آن‌ها هم نهایت تلاش خود را می‌کنند و ما هم به آن‌ها کمک می‌کنیم تا با جنگندگی بهتر در زمین حاضر شوند.
مطهری خاطر نشان کرد: پازل تاکتیکی ما که در رأس آن آقای گل‌محمدی قرار دارد به گونه‌ای است که همه در قالب این پازل قرار می‌گیرند. دیدید که هرگاه بازیکنی مصدوم یا محروم شده خیلی زود بازیکنان را جابجا کردیم و هر بازیکنی که به زمین می‌آید بهترین عملکرد را از خود به جای می‌گذارد و این واقعاً عالی است. به طور مثال شجاع خلیل‌زاده در بازی با ماشین‌سازی در نقش دفاع چپ بازی کرد و عملکرد خیلی خوبی داشت. البته من به کار تیمی اعتقاد بسیار زیادی دارم، اما باید از شجاع اسم ببرم که با سه جلسه تمرین در آن پست عالی بازی کرد.
مربی پرسپولیس ادامه داد: ما در این بازی چند بازیکن سمت چپ خود را نداشتیم، اما او بسیار روان و با تعصب بود و مثل همیشه عملکرد خوبی از خود به جای گذاشت. در سال‌هایی که در پرسپولیس نبودم هم اخبار این تیم را دنبال می‌کردم و می‌دیدم که او به عنوان اولین بازیکن قراردادش را تمدید می‌کند. این مسائل نشان از تعصب بالای این بازیکن دارد. در پرسپولیس هیچکس خودخواه نیست و کسی به خودش فکر نمی‌کند و یکی از دلایل موفق بودن پرسپولیس همین است. اعتقاد من همیشه این است که کار تیمی باعث موفقیت می‌شود. خوشبختانه در تیم بازیکنان جوان و با تجربه عملکرد بسیار خوبی دارند که این مسائل باعث موفقیت پرسپولیس شده است.
وی درباره بازی این هفته مقابل فولاد و عملکردی که این تیم تا اینجا از خود به جای گذاشته افزود: من بازی فولاد را دیدم. آن‌ها بسیار خوب هستند، اما مطمئناً آقا یحیی و آنالیزور‌های تیم نقاط ضعف و قوت فولاد را به خوبی شناسایی کرده و ما آماده هستیم تا بهترین عملکرد را مقابل این تیم داشته باشیم. در خصوص فولاد وارد جزئیات نمی‌شوم، اما نکات کلیدی این تیم را در آوردیم و تا قبل از این بازی روی این مسائل کار می‌کنیم تا بتوانیم با یک فوتبال مالکانه بهترین عملکرد را داشته باشیم. از طرف دیگر درست است که هواداران کنار ما نیستند، اما می‌خواهیم دل آن‌ها را شاد کنیم و امیدوارم که هواداران هم از راه دور برای ما انرژی بفرستند.
مطهری در پاسخ به این سوال که خیلی‌ها پرسپولیس را شانس اول قهرمانی می‌دانند و از نظر شما چه زمان می‌توان این قهرمانی را قطعی دانست گفت: به قول آقای گل‌محمدی ما تا زمانی که جام را در دست نگیریم خود را قهرمان نمی‌دانیم. با این همه بازی به بازی جلو می‌رویم و تک تک این امتیازات برای ما مهم است. تا اینجا امتیازات خیلی خوبی گرفتیم. بچه‌های تیم فکر نکنند که قهرمان شدیم و همه چیز تمام شده است. درست است که ما شانس بالایی برای قهرمانی داریم، اما تا لحظه آخر باید جنگید و نباید ذهن ما به سمت فلات آرامش برود چرا که در این صورت همه چیز خراب خواهد شد. در فوتبال از این اتفاقات زیاد رخ داده و باید مراقب همه چیز بود. ذهنیت بازیکنان در این شرایط بسیار مهم است و باید همیشه برنده و جاه طلب باشیم. اگر کمی از تمرکز تیم کم شود کار سخت خواهد بود.
مربی تیم فوتبال پرسپولیس در پایان ضمن تمجید از عملکرد کلیه اعضای تیم پرسپولیس خاطرنشان کرد: نه اینکه خودم در پرسپولیس هستم بلکه واقعا جا دارد از زحمات کادرفنی و در رأس آن آقای گل‌محمدی تشکر کنم که زحمات زیادی می‌کشد. همچنین از افشین پیروانی باید قدردانی کنم که کار‌های مدیریتی و پشتیبانی تیم را بسیار خوب انجام می‌دهد. باور کنید او برای همین مسائل پروتکل‌های بهداشتی انرژی و وقت بسیار زیادی می‌گذارد و حتی گاهی از جیب خودش هم هزینه می‌کند. شاید یکی دو ماه دیگر این پول را از باشگاه بگیرد، اما کار ما را راه می‌اندازد. همچنین وجود فردی مثل کریم باقری برای ما نعمت است و داوود فنایی هم از نظر من در زمینی کار تخصصی‌اش در ایران شماره یک است. من به عملکرد او بسیار اعتقاد دارم و حتی او را به پیکان آوردم. همچنین از مظاهر رحیم‌پور بدنساز با دانش تیم هم باید تشکر کنم. از آنالیزور‌های تیم آقایان خانبان و عسگری قدردانی می‌کنم که با این که دیده نمی‌شوند و پشت صحنه هستند، اما تلاش زیادی می‌کنند و باید از آن‌ها تشکر و قدردانی کنم که در زمینه آنالیز از بهترین‌ها هستند. همچنین از کادر پزشکی هم قدردانی می‌کنم که برای همه بازیکنان سنگ تمام می‌گذارند. در پرسپولیس همه زحمت می‌کشند و به صورت گروهی کار را انجام می‌دهند. من وظیفه داشتم که از آن‌ها تشکر و قدردانی کنم.

برچسب‌ها

برگزیده‌ها

خبرویژه

پربازدیدترین

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 12 =
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __

پربازدیدترین

Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __

آخرین عناوین

Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __