دروازه‌بان تیم فوتبال پرسپولیس، گفت: در ابتدای حضور کالدورن در ایران برخی از اعضای باشگاه فشار می‌آوردند تا او من را اخراج کند.

به کالدرون فشار آوردند تا من را اخراج کند

به گزارش خبرورزشی، بوژیدار رادوشویچ یکی از ۷ بازیکن پرسپولیس است که در چهار قهرمانی متوالی این تیم حضور داشته است. نکته جالب این است که او شروع خوبی در پرسپولیس نداشت اما رفته رفته توانست با شرایط کنار بیاید تا امروز تبدیل به مرد اول دروازه پرسپولیس و یکی از محبوب‌ترین نفرات این تیم شود. این دروازه‌بان ۳ فصل دیگر هم با سرخپوشان قرارداد دارد و بارها ابراز امیدواری کرده که بتواند فوتبالش را در این تیم به پایان برساند.

بخشی از صحبت‌های او را می‌خوانید: 

*حدود ۵ سال پیش بود و من از تیم دبرسن مجارستان به پرسپولیس پیوستم. خیلی هیجان‌زده بودم چرا که به بزرگترین تیم ایران آمده بودم و قسمتی از تاریخ این باشگاه شدم.

*برانکو از من خواست راهی ایران و تیم پرسپولیس شوم. پرسپولیس تیم بزرگی بود. من با خانواده و همسرم مشورت کردم و سپس ایران را برای ادامه فوتبالم انتخاب کردم.

*پیش از بازی به من گفتند که استادیوم اصلی تحت بازسازی است و بازی موقتا در یک ورزشگاه کوچک برگزار خواهد شد. زمانی که برای گرم کردن وارد ورزشگاه شدم دیدم که ده ها هزار هوادار در نزدیک ترین محل به زمین مستقر شدند. آنجا فهمیدم که بازی بزرگی پیش رو داریم. ما وارد زمین شدیم و چند ثانیه نگذشته بود که سنگی به سر من برخورد کرد و خون از سرم سرازیر شد. خدا را شکر که مشکلی پیش نیامد اما برای بازی اول تجربه خوبی نبود. (با خنده)

*پرسپولیس همیشه باشگاه بزرگی در ایران بوده است اما زمانی که به ایران آمدم فکر می‌کنم این تیم ۱۰ سالی بود که نتوانسته بود قهرمان شود. برانکو تیم خوبی را ساخت و روانه مسابقات کرد و در نهایت هم قهرمان شد. این روند با کالدرون هم ادامه پیدا کرد و یحیی گل‌محمدی هم به خوبی کار را ادامه داد تا باز هم قهرمان شویم. همدلی بازیکنان هم دلیل دیگری این موفقیت بود.

*۴ لیگ، یک حذفی و سه سوپرکاپ با پرسپولیس، در مونته نگرو و بوسنی هم قهرمان شدم. اما با هایدوک دوست داشتم قهرمان شوم که چندین فینال را واگذار کردیم و دوست دارم با این تیم هم قهرمانی داشته باشم.

*رابطه ام با بیرانوند خوب بود همیشه همدیگر را حمایت می‌کردیم و برای بهتر بودن به هم کمک می‌کردیم. او بهترین دروازه‌بان ایران است. حضور دروازه‌بان اول تیم ملی هم باعث شد تا من با انگیزه ۲۰۰ برابر کار کنم و برای بهتر شدن بجنگم. 

*من بازیکن بودم و اعلام هم کرده بودم که برای من پرسپولیس مهم تر از هر چیزی است و در این تیم می‌مانم اما افرادی که الان در باشگاه نیستند من را نمی‌خواستند و به کالدرون برای اخراج من فشار می‌آوردند. الان من اینجا هستم اما خبری از آن افراد نیست.

*هر مربی اصول خود را دارد. او افتخارات زیادی داشت و رفته رفته توانست بهترین عملکردش را نشان دهد و دیدید که کارش را در رده اول به پایان رساند.

*لازم نیست در مورد اسامی صحبت کنم اما همه می‌دانند منظورم چه افرادی است. من پسر خوبی هستم که نام آن نفرات را نمی‌گویم اما آنها در پرسپولیس کارهای مثبتی انجام ندادند. کالدرون مربی در سطح جهانی بود و همیشه در قلب من جای دارد. او تازه به پرسپولیس آمده بود و هنوز کامل با شرایط آشنایی نداشت. کالدرون صحبت هایی که با او در خصوص من شده بود را با من در میان گذاشت و طبیعی بود که کالدرون به حرف آن فرد گوش کند چون آنها او را آورده بودند. من کاملا حرفه‌ای با سرمربی وقت صحبت کردم و او از من حمایت کرد. اما او هم قبل از ترک ایران فهمید که آن افراد چه نیتی داشتند. او رفته رفته از من هم شناخت پیدا کرد و از من حمایت کرد.

*۱۰ سال پیش در هایدوک اسپیلت، استانکو مربی من بود. او زحمات زیادی برای من کشید. استانکو در رختکن همیشه با هیجان از پرسپولیس و هوادارانش برای ما می‌گفت و از همان زمان از پرسپولیس شناخت داشتم. از طرفی کروات ها برای چالش‌های بزرگ آماده هستند و فکر می‌کنم به خاطر همین است که آنها به ایران می‌آیند.

*به غیر استانکو که مربی من بود، ماته دراگچوویچ همبازی من بود. همچنین بودیمیر از دوستان نزدیک من بود. دوستان زیادی داشتم که به ایران آمدند و برای تیم‌های دیگر بازی کردند.

*جوجه کباب. قرمه سبزی و قیمه. کیفیت برنج ایرانی در دنیا بی‌نظیر است. ما در کرواسی برنجی با این کیفیت نداریم.

*دعوت به تیم ملی یک رویا برای من است اما خیلی سخت است. من در لیگی بازی می‌کنم که مردم کرواسی شناخت چندانی از آن ندارند. با توجه به شناختی که از خودم و توانایی‌هایم دارم می‌توانم در تیم ملی هم بازی کنم اما این خیلی سخت است و فکر نمی‌کنم به وقوع بپیوندد.

*افراد زیادی به پرسپولیس آمدند و رفتند اما دو سال پیش من تنها خارجی تیم بودم و به همین خاطر سعی کردم بیشتر فارسی یاد بگیرم و با آنها ارتباط برقرار کنم. آنها همیشه برای من احترام قائل بودند و من هم به آنها احترام می‌گذارم. دیگر بازیکنان من را به چشم یک بازیکن ایرانی می‌بینند و فکر می‌کنم این برای یک بازیکن خارجی مهم‌ترین مساله باشد.

*اسکوچیچ مربی خیلی جوانی است. این افتخار بزرگی است که مربی کروات سرمربی تیم ملی ایران شده است. او در تیم ملی هم می‌تواند موفق شود و ابتدا باید در بازی‌های مرحله گروهی مقدماتی جام جهانی ظاهر شود. او کارش را به خوبی انجام خواهد داد.

*می‌توانم بگویم که من و میلیچ از ابتدای زندگی با هم بودیم. از آکادمی هایدوک در سنین بسیار پایین. او سپس به سوییس رفت راهمان جدا شد اما باز هم در ایسترا با هم همبازی بودیم. او به روستوف ترانسفر شد و سپس به ناپولی و تیم ملی کرواسی رفت و الان هم در دیگر تیم بزرگ ایران است. (البته نه بزرگتر از پرسپولیس). البته مشکلاتی برای او وجود دارد اما امیدوارم آنها حل شود تا بتواند بهترین عملکردش را به نمایش بگذارد. مطمئن هستم او خیلی بهتر از این‌ها می‌تواند در مسابقات ظاهر شود.

*من برای میلیچ معنای ۴ و ۶ را توضیح دادم. پس از قهرمانی هم گفتم که دیگر عدد ۴ را نشان ندهد و او هم قبول کرد.

*علیرضا بیرانوند این پتانسیل را دارد که در ۵ لیگ برتر اروپا بازی کند. او با عملکردش در پرسپولیس این را ثابت کرد و فرم دروازه‌بانی‌اش هم خوب است. او دنبال چالش جدیدی بود و تصمیمش برای پیوستن به رویال آنتورپ بسیار خوب بود. انتورپ جزو بهترین باشگاه‌های بلژیک است و می‌تواند موفق ظاهر شود.

*من مانند یک دروازه‌بان ایرانی می‌توانم با مدافعانم صحبت کنم. همه من را می‌فهند به جز مهدی شیری. (با خنده)

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =

به یاد دیگو مارادونا

نظرسنجی

شما کدام یک را بهترین بازیکن تاریخ فوتبال می‌دانید؟

آخرین عناوین

ویدیو

پربازدیدترین