معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه‌ای وزارت ورزش و جوانان گفت: خیلی زود اقداماتی درباره کرونا انجام دادیم و جزو اولین دسته‌هایی بودیم که فعالیت خود را آغاز کردیم.

علی‌نژاد: خیلی زود اقداماتی درباره کرونا انجام دادیم

به گزارش خبرورزشی، مهدی علی‌نژاد در گفت‌وگو با برنامه «ورزش و مردم» اظهار داشت: خیلی زود اقداماتی درباره کرونا انجام دادیم و جزو اولین دسته‌هایی بودیم که فعالیت خود را آغاز کردیم. ما دوم اسفند ماه 98 ستاد خود را در وزارت ورزش تشکیل دادیم و نتایج آن را هم می‌بینید. شهرها به سه بخش سفید، زرد و قرمز تقسیم شدند و برای هر بخش، تعریف جداگانه‌ای داده شد.

وی ضمن اشاره به وضعیت شهرهای مختلف، درباره شیوع مجدد کرونا در کشور گفت: پس از شروع موج دوم کرونا در کشور مجبور شدیم قرنطینه‌هایی داشته باشیم و به عقب برگردیم. اختیاراتی در این زمینه به استانداری‌ها داده شده است و استان‌ها در این باره تصمیم می‌گیرند. در برخی استان‌ها از این پروتکل‌ها عبور کرده‌اند و سختگیرانه‌تر اقدام می‌کنند. درباره خسارات هم با هماهنگی معاونت رئیس جمهور و وزارت کار، بنگاه‌های اقتصادی ما یعنی باشگاه‌های ورزشی در سایت کارا ثبت‌نام کردند تا نفرات بیمه‌شده را به ما بگویند.

معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه‌ای وزارت ورزش و جوانان درباره کارکنان غیربیمه‌ای باشگاه‌ها تصریح کرد: بسیاری از مربیان و کارکنان بیمه نبودند که تا پایان مرداد به آنها هم فرصت ثبت‌نام داده شد. حدود هشت هزار باشگاه ثبت‌نام کردند که حدود 20 هزار نفر را پوشش می‌دهد. تسهیلات 16 میلیون تومانی با بازپرداخت دو ساله و تنفس چهار ماهه برای هر نفر دیده شده است و به نظرم دولت فرصت خوبی فراهم کرد. در هر باشگاه حداقل پنج یا شش نفر کار می‌کنند که این کمک، بخشی از مشکلات را حل می‌کنند.

علی‌نژاد با ابراز امیدواری به اینکه مردم پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کنند تا از شرایط فعلی کرونا خارج شویم، خاطرنشان کرد: بازگشایی ما در خرداد ماه خیلی خوب بود، اما در اواسط تیر مجبور شدیم محدودیت‌هایی را برگردانیم. می‌گویند شرایط در پاییز حادتر می‌شود، اما کرونا ویروسی جدید است و دیدگاه‌های متضادی درباره آن گفته می‌شود. پیش‌تر گفته می‌شد کرونا در گرما از بین می‌رود که دیدیم تأثیری نداشت. با رعایت فاصله اجتماعی، زدن ماسک و نرفتن به سفرهای غیرضروری می‌توانیم کرونا را کنترل کنیم.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 14 =

به یاد دیگو مارادونا

نظرسنجی

شما کدام یک را بهترین بازیکن تاریخ فوتبال می‌دانید؟

آخرین عناوین

ویدیو

پربازدیدترین