از فوتبال برتر تا برنامه فردوسی پور: مردم چه می گویند؟

آنچه از آمار برنامه های پربیننده تلویزیون ارائه شده و فوتبال برتر در راس آن دیده نمی شود، نظرسنجی خود سازمان صدا و سیما است و دیگران دخل و تصرفی در آن نداشته اند که امروز جای گلایه داشته باشد.

خبرورزشی/ آرتین زهرابی؛ مجری برنامه فوتبال برتر از اتفاقاتی که در فضای مجازی رخ داده و شرایط سخت کاری خود سخن گفته است. او در پاسخ به مهدی تاج که مقایسه ای میان بینندگان و طیف گسترده مخاطبان برنامه 90 و فوتبال برتر انجام داده بود نیز آمارها را خنده دار توصیف کرد اما واقعا مساله اصلی چیست که این مجری، واقعیت های را آن طور که هست نمی بیند؟
تشخیص اینکه چه برنامه ای در تمام سال های گذشته در تلویزیون محبوب ترین بود به قدری ساده است که هیچ نیازی به آمار و بررسی بیشتر ندارد. می شود به سادگی در خیابان های هر شهر و استانی قدم زد و سراغی از مردم گرفت و سوالی کوتاه در همین رابطه از آنها پرسید؛ می شود پاسخ آنها را شنید و پای درد دلشان نشست و از اتفاقات رخ داده در این زمینه هم گلایه های آنها را جویا شد.
بی تردید گستردگی برنامه 90 و محبوبیت عادل فردوسی پور، چیزهایی نیستند که نیاز به سپر رسانه ای داشته باشند. فردوسی پور اگر باب میل مخاطبانش نبود، اولا برنامه اش این همه سال دوام نمی آورد و در ثانی، تمام آمارها و نظرسنجی ها را متعلق به خودش نمی کرد.
آنچه از آمار برنامه های پربیننده تلویزیون ارائه شده و فوتبال برتر در راس آن دیده نمی شود، نظرسنجی خود سازمان صدا و سیما است و دیگران دخل و تصرفی در آن نداشته اند که امروز جای گلایه داشته باشد؛ وقتی مخاطبان پخش زنده فوتبال دچار ریزش شده اند، برنامه فوتبال برتر که جای خود را دارد!
مجری برنامه فوتبال برتر در جایگاهی قرار دارد که بسیار محترم است و او هم مثل همه حق دارد به کارش ادامه بدهد اما آنچه از بازتاب فوق العاده برنامه اش می گوید، چیزی نیست که در جامعه مشاهده می شود. یعنی در بدترین حالت ممکن برنامه 90 نه تنها از این برنامه ای که دوشنبه ها شب ها پخش می شود که به لحاظ جذب مخاطب، در بالاترین سطح ممکن بود و فوتبال برتر هرگز رقیبی برایش محسوب نمی شود.
آنچه این مجری می گوید در سطح یک قیاس کلی و مع الفارق با چند سریال تلویزیونی و چند برنامه معمولی دیگر قابل درک است اما سطح مقایسه فوتبال برتر هرگز به برنامه 90 قد نمی دهد که در این برنامه بخواهیم وارد عمل شویم و دو برنامه را کنار هم بگذاریم. 

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 0 =

    پربازدیدترین

    آخرین عناوین