۰ نفر
سه‌شنبه ۲۵ شهریور ۱۳۹۹ - ۰۸:۱۲

به لیونل مسی هم بگویی قید ۷۰ میلیارد را بزن و با ۲ میلیارد بمان دیگر بازی نمی‌کند چه‌رسد به بازیکن ایرانی.

سرمقاله| قایدی چطور قید ۷۰ میلیارد تومان را بزند؟

خبرورزشی/ فرهاد اشراقی؛ یک زمانی می‌گفتند بازیکنان ایرانی باید به اروپا بروند تا پیشرفت کنند و اگر راهی کشور‌های عربی شوند، نه‌تن‌ها پیشرفت نمی‌کنند که مسلماً پسرفت می‌کنند. حرف درستی که زمان حضور امثال علی کریمی، فرهاد مجیدی، نیکبخت، جواد کاظمیان و... در لیگ امارات زده می‌شد. البته از این جمع علی کریمی به پیراهن بایرن‌مونیخ هم رسید، ولی خب پولی که از الاهلی امارات گرفت خیلی بیشتر بود.

الان با دلار ۲۷ هزار تومانی واقعاً نصیحت کردن یک بازیکن که به قطر نرو و مثلاً به بلژیک برو کار خیلی عجیبی است. مهدی قایدی که فوتبالیست فوق‌العاده بااستعدادی است، اما بدن مناسبی برای حضور در اروپا ندارد، با پیشنهاد ۲/۶ میلیون دلاری قطری‌ها مواجه شده که امروز می‌شود حدود ۷۰ میلیارد تومان و شاید یک ماه دیگر بشود ۱۰۰ میلیارد تومان! خب در چنین شرایطی قایدی باید با ۲ میلیارد و نهایتاً ۵، ۶ میلیارد در استقلال بماند؟ اگر من و شما بودیم انصافاً می‌ماندیم؟ همین حالا علی کریمیِ استقلال که طبق قانون باید به قطر می‌رفت، این کار را نکرده و خیلی شیک و مجلسی در تهران مانده است. خب وقتی فضا این مدلی است، چرا قایدی باید قید ۷۰ میلیارد تومان را بزند؟ مگر خون علی کریمی از او رنگین‌تر است؟ این نمی‌شود که فلان مدافع و فلان دروازه‌بان برای یک میلیارد ناز کنند، ولی قایدی به‌خاطر عشق به پیراهن استقلال قید ۷۰ میلیارد تومان را بزند!

در فوتبال ایران کار به جایی کشیده که یک مدافع کاملاً معمولی که اصول دفاع کردن و پوشش دادن را بلد نیست برای دو سال ۱۳ میلیارد گرفته. در این شرایط امثال قایدی و ترابی هرقدر بگیرند لااقل آدم می‌گوید یک استعدادی دارند. نکته دیگر اینکه به لیونل مسی هم بگویی قید ۷۰ میلیارد را بزن و با ۲ میلیارد بمان دیگر بازی نمی‌کند چه‌رسد به بازیکن ایرانی.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 12 =
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __

نظرسنجی

پیش‌بینی شما از دیدار تراکتور - استقلال؟
پیش‌بینی شما از دیدار پرسپولیس - فولاد؟
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __

آخرین عناوین

Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __

ویدیو

Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __

پربازدیدترین