باکی نیست! ترفند‌های AFC نه جدید است و نه بار آخر خواهد بود! که در‌های کنفدراسیون، به روی همین پاشنه باز هم خواهد چرخید!

پرسپولیس، یک صعود طلبکار است

خبرورزشی/ اردشیر لارودی؛ یکم- که در فوتبال آسیا هرکار که دلش می‌خواهد می‌کند! که در FIFA برای خودش اِهِن و تِلِپی به‌هم زده و در AFC، رئیس و اربابی به نام شیخ‌سلمان دارد که دست در دست هم، حتی به مقررات خود فرموده خودشان هم توجهی ندارند و با زیر پا گذاشتن مقررات داوری و مقررات برگزاری مسابقه‌های بین‌المللی قاره، بی‌اعتنایی و جسارت به رأی خویش را از حد گذرانده‌اند! شب که خوابیدند، پرسپولیس را دوم اعلام کردند، فردا عصرش فرمایش فرمودند که بهتر است سوم باشید!
یک روز، کارت قرمز داور را –که ابزار اجرای قوانین داوری به‌شمار می‌رود- از اریکه قدرت می‌اندازند! یک روز دیگر، در جدول رده‌بندی خودساخته‌شان دست می‌برند و یک کار دیگر می‌کنند، آن هم پس از اعلام و اعلام رأی نهادینه خودشان! و این همه چموشی‌گری‌ها برای چیست؟ حال دادن به یک تیم دیگر که حریف پرسپولیس است؟ پرسپولیس، از این نامردی‌ها کم ندیده از جانب کنفدراسیون فوتبال آسیا! مثل استقلال که صابون AFC، خیلی به تنش خورده است!
 
این بازی‌ها خوراک است
دوم- باکی نیست! ترفند‌های AFC نه جدید است و نه بار آخر خواهد بود! که در‌های کنفدراسیون، به روی همین پاشنه باز هم خواهد چرخید!
تا الدبال عربستانی و بن‌همام قطری و شیخ‌سلمان بحرینی و موجودات حقیری مثل پیتر ولاپان و امثال او در کنفدراسیون فوتبال آسیا دارای کرسی و صاحب اختیارند، باید منتظر اتفاقات به مراتب بدتری هم بود!
اتحادیه فوتبال آسیا– که سردمدارشان در پس پرده‌ها، همواره دستی در آستین سعودی‌ها داشته- کاربردش همین است! دغلکاری و دستکاری در همه امور به شکل عینی و آشکار! و همواره هم به زیان فوتبال ایران! بیشتر احتمالات با اهرم دادرسی و هرگاه که از داوری‌های جهت‌دار و ناداوران «بازی‌درآر» کاری برنیامده، دخالت شخص ناشخیص ریاست کنفدراسیون! ولی همان‌طور که گفتیم و نوشتیم و باز هم خواهیم گفت و خواهیم نوشت:
... باکی نیست! در معرکه مسابقه کار را تمام می‌کنیم! و امروز، برابر شارجه، با ارائه یک فوتبال تمام‌عیار و دست‌کم و حداقل، یک بازی مثل بازی برابر الدحیل، ترفند‌های AFC را به خودشان برمی‌گردانیم! پرسپولیس، این صعود را طلبکار است!
 
دفاعی مثل سنگ و مهاجمانی گلوله‌وار
سوم- می‌گویند: ... چون زمان کافی نداشتیم، فقط به امور روحی و روانی تیم پرداختیم! سخنی است غلط، اما شبیه استدلال‌های قابل قبول! پرسپولیس، در همین سه بازی هم نشان داده با وجود ضیق وقت و کمبود زمان تمرین، در کار جور شدن نفرات و ایجاد هماهنگی منطقه‌ای و چند نفره، به درجات قابل قبولی از بازی گروهی و تیمی دست یافته!
امروز هم یکی از همین روزهاست! و مهمترین روز! مرور تمرینات مهارت‌های روحی و بالا بردن قدرت روانی به جای خود، پرسپولیس باید کامل‌ترین عملکرد تیمی‌اش را نه یک بار و دو بار، بلکه در طول ۹۰ دقیقه و پی‌درپی پیاده کند!
دیروز و پریروز باید کاری شده باشد که «بشار» از هر سه بازی قبلی‌اش بهتر باشد! وحید امیری هم پیشرفت کرده است ولی امروز، باید دو برابر این سه بازی مؤثر و در خدمت مهاجمان باشد! حتی از سرلک و کامیابی‌نیا و نوراللهی، باید «غریدن» شیرواری را انتظار داشت! کار یحیی در چیدن نفرات، بسیار مهم است!
پرسپولیس، نیاز دارد به دفاعی سنگین و خارا! مهاجمانی فرصت‌طلب، باهوش و تیزچنگ که باید از حریف در هر اقدامی، یک قدم پیش باشند و این‌ها، همه ممکن است! آن هم به کرات!
 
چشم‌ها به خط حمله
چهارم- حیف شد! خیلی هم حیف شد! نباید این دو بازی آخر را از دست می‌داد که به اصطلاح رایج، این نوع بازی‌ها خوراک اوست! خوراک همه بک-گوش‌هایی که هم خوب یار می‌کوبند و هم به همان صلابت، در بازی هجومی شرکت می‌جویند!
آری، جای سعید آقایی خالی است! سعید نباید این بازی‌ها و هیچ بازی دیگری را از دست بدهد! تیم ملی، دفاع چپ بازی دیده و بازی‌های زیاد انجام داده می‌خواهد! عین این دستور را باید به سیامک نعمتی هم قبولاند! که با سرعت بیشتری پاس بدهد و بازی را کُند نکند! نعمتی هم باید عقب نماند و پیشگامانه، با حریف روبه‌رو، کورس بگذارد!
به آل‌کثیر و انتظاراتی که باید انجام‌شان بدهد و نداده است، نه از این رو که ۹، ۸، ۷ میلیارد تومان گرفته و باید تاوان بدهد، بلکه به این دلیل که باید صحیح بازی کند، می‌باید نکاتی را بیاموزد، همه در حوزه جاگیری! در دایره حرکت! در راستای سرعت و استفاده از بغل پا، بیرون پا و حتی نوک پا، برای گل زدن و نه به اوت زدن!
و، اما درباره شجاع، این بازیکن خوب و پسر حرف گوش نکن! ما که خسته شدیم از بس که نوشتیم و گفتیم، تو نمی‌خواهی خسته شوی از این همه بازیگوشی و حرف شنیدن‌ها! و، اما رمضانی! راضی و قانع نباش که مثلاً داری بازی می‌کنی! منتظر روز‌هایی هستیم که به‌خاطر گل‌زدن‌هایت و بازی بی‌نقص و عیبت خوشحالی کنیم! سخت است ولی ارزشش را دارد!

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 4 =

به یاد دیگو مارادونا

نظرسنجی

لغو بازی‌های پرسپولیس در آستانه لیگ قهرمانان آسیا را تصمیمی منطقی می‌دانید؟

آخرین عناوین

ویدیو

پربازدیدترین