سعادتمند: درباره استراماچونی دروغ نمی‌گویم، ما مکاتبه کردیم

مدیر عامل استقلال در خصوص مسائل اخیر این باشگاه طی چند بخش با هواداران این تیم صحبت کرد.

سعادتمند: درباره استراماچونی دروغ نمی‌گویم، به

به گزارش خبرورزشی، احمد سعادتمند در گفت و گویی در مورد شرایط این باشگاه توضیحاتی داد که در زیر می‌خوانید:

*هفتم مهر مصادف با دهم صفر روز شهدای دفاع مقدس، سرداران شهید اسلام و وطن شهیدان فلاحی، فکوری، نامجو کلاهدور و جهان آرا و همچنین یاد و خاطره آتش نشانان غیور کشورمان را گرامی می‌داریم که جانشان را برای حفظ جان و مال مردم عزیز کشور گذاشتند. تلاشم بر این است در این ماه صفر جز صداقت و راستی حرفی به زبان نیاورم. موضوعات را در چند بخش به زبان می‌آورم و امیدوارم خدای مهربان از ما راضی باشد.

* موضوع اول در مورد استراماچونی است که مدتی است خیلی از افراد اعلام می‌کنند که چرا مدیرعامل در این مورد صحبتی نمی‌کند. امروز صلاح دانستم که خیلی از موارد را مستند و مستدل به شما هواداران بگویم. همانطور که همیشه گفته ام، قرار است که ما همیشه با شما صادق باشیم و اصولا نمی‌توانم دروغ بگویم. در ذات بنده و خانواده و شخصیت خانوادگی ام این نیست که خدای ناکرده دروغ بگویم.

* البته خیلی‌ها اصرار دارند که بگویند ما در رابطه با بحث استراماچونی هیچ اقدامی نکردیم و بر این حرف خود خیلی هم اصرار دارند و اصرار هم بی دلیل نیست و به دنبال اهداف خاص دیگری هستند. اما من اینجا جا دارد اعلام کنم که حضور ما در ایتالیا بود؛ نه به ترکیه، قطر یا دبی. در این شرایط کرونایی سفر ما به ایتالیا سخت بود. این سفر با مجوز امور خارجه، سفارت ایتالیا و بر اساس مصوبه هیات مدیره محترم و برای تخفیف گرفتن به این سفر رفتیم که همه مستندات را نشان می‌دهم تا هواداران بدانند چه اتفاقی در مورد بحث استراماچونی افتاده است.

* اقداماتمان برای سفر از سه ماه پیش یا شاید بیشتر صورت گرفت که بر اساس مصوبه هیات مدیره بود. در آن زمان نه بحث بازی ما با سپاهان مشخص بود و نه تاریخ دربی. ضمن اینکه اعتقادمان این بود که باید یک پرونده سنگین و بزرگ را در ایتالیا در قالب تعامل، تقسیط و اقاله ورود پیدا کنیم. در خصوص مذاکره با استراماچونی در رم ایتالیا تمامی مکاتباتی هست و البته نمی‌دانم چرا عده‌ای اصرار دارند که بگویند ما به هوادار دروغ گفته ایم. نمی‌دانم این اصرار به چه دلیلی است، اما می‌توانم مستندات را امشب برگ به برگ بگویم و بدانند چه اتفاقاتی افتاد.

* ما طی مکاتبه‌ای که با فدریکو داشتیم، اعلام کردیم که ما در واقع برای تخفیف و تقسیط آمده ایم و می‌خواهیم پرونده خود را در فیفا ببندیم. این موضوعات جلو رفت و در نهایت مباحثی که مطرح شد او را برای فصل آینده به عنوان یکی از از گزینه‌های خود قرار دادیم. شروط گذاشتیم که اگر در جام حذفی و یا آسیا موفق نبودیم، شما هم می‌توانید یکی از مربیان ما باشید؛ در کشور ایران و در باشگاه استقلال. مباحث به طول انجامید و در نهایت به سمتی رفت که در واقع وکیل او اعلام کرد که پیشنهاد رسمی ما به او مکتوب باشد. در نامه‌ای که متن انگلیسی و فارسی آن موجود است، آورده ایم که امیدواریم همه چیز خوب باشد و ساعت‌ها وقت در جلسات هیات مدیره صرف این موضوع کرده ایم و همچنین شما داشتیم. با رویکرد مثبت اینجا آمده ایم که همه چیز را حل کنیم و منتظر رای فیفا نماندیم. در مورد مسائل اقتصادی، هفتصد هزار یورو برای پیش پرداخت و یک میلیون یورو برای حقوق سالیانه به شما تضمین کی کنیم، اما من اجازه دادن هر مبلغی بالاتر از این به شما را ندارم و ما فکر می‌کنیم این یک پیشنهاد بسیار خوب برای شما است. امیدوار هستیم که آندره با ما موافقت کند. در پایان ضروری است که بگویم امکان پرداخت بیش از این وجود ندارد و امیدوارم در پیشنهاد خود تجدید نظر کنید.

* از سال گذشته به این مربی بر اساس مطالبه اش و طلب‌هایی که داشت و حتی بر اساس جرایم دیرکرد و آن ۵ درصد روزشمار و آن ماهی ده هزار تا را محاسبه کردیم که در واقع ۵۲۰ هزار یورو از ما مطالبه داشت. در این پیشنهاد حتی ۷۰۰ هزار پیشنهاد دادیم. برای فصل جدید هم در قرارداد قبلی ۷۵۰ هزار یورو بوده و ما یک میلیون یورو پیشنهاد دادیم. چرا این کار را کردیم؟ اول باید از هیات مدیره تشکر کنم که همکاری داشتند. در ثانی شکایت ۲۸۵ صفحه‌ای که استراماچونی به فیفا داده بیش از دو میلیون یورو هست و ما محاسبه کردیم اگر قرار است به یکباره پرداخت کنیم، بر اساس ماده هفتی که با او امضا شده، بهتر است یک میلیون و هفتصد هزار یورو به او بدهیم و او روی نیمکت ما بنشیند.

* اما در پیشنهاد دوم فدریکو به ما اعلام کرد که می‌توانیم روی این احتمال کار کنیم و این نظر ماست. ۹۰۰ هزار یورو برای بستن پرونده در فیفا. این همان بحثی بود که ما به دنبالش بودیم. وی در ادامه نوشته بود یک میلیون و ۵۰۰ هزار یورو برای فصل ۲۰۲۰ و ۲۰۲۱. وقتی با این اعداد موافقت کردیم، وکلا روی برگشت او به تهران توافق خواهند کرد. در واقع از طریق فدریکو حدود دو میلیون و چهار صد هزار یورو به صورت رسمی به ما اعلام شد و گفتیم توان پرداخت این پول را نداریم. با این حال باز در مذاکرات بعدی اعلام کردیم برای بازگشت او آمده ایم و مجددا هفتصد هزار یورو را به هشتصد هزار یورو تغییر خواهیم داد که این پول جهت بدهی‌های گذشته برای بسته شدن پرونده‌های فیفا در دو قسط به او پرداخت خواهد شد. چهارصد هزار یورو طی ۲۰ روز آینده و چهارصد هزار یورو هم در ۴۸ ساعت مانده به حضورش در ایران.

* برای فصل بعدی هم مبلغ دو میلیون یورو را یر به یر کنیم و پرداخت جدید برای سال جدید نداشته باشیم. همین می‌توانست مقرون به صرفه باشد و حتی از طریق چند هوادار عزیز هم توانستیم اقداماتی انجام دهیم، اما مجددا نوشت که استراماچونی متقاعد نشده و رقم درخواستی شما پایین‌تر از خواسته اوست. دوستانی که می‌گویند پیشنهادی نشده، متن نامه اش موجود است. در نامه آمده که او گفته باید ۹۰۰ هزار یورو برای فصل جدید به من بدهید. استراماچونی از نظر محبوبیت بسیار بالا قرار گرفت، اما این محبوبیت‌ها بر نرخ او اضافه کرد. هرگز نمی‌خواهم محبوبیت او را کم کنم، اما بند‌هایی که به ما اعلام شد را می‌گویم.

* بند اولی که فدریکو به ما اعلام کرده گفته نهصد هزار یورو برای بسته شدن پرونده در فیفا. بند الف و بند یک- یک و همچنین یک میلیون و پانصد هزار یورو برای فصل جدید.

دو. ترکیب تیم. او اعلام کرده ۷ بازیکن دارید که قراردادشان با استقلال به پایان رسیده و استراماچونی تاکید کرده که حداقل قرارداد ۴ نفر آن‌ها باید تمدید شود؛ که ما حتی اسامی را خواستیم، اما اعلام کرد که، چون مشکل جذب قرارداد خارجی دارید، حتما ۴ نفر را تمدید کنید و حتی حاضر نشد اسامی را به ما بگوید و گفت گفتن اسامی بعد از عملی شدن بند اول قرارداد.

* می‌خواهم به شما بگویم تمامی این موارد را بند به بند داریم. به جایی رسید که مذاکرات در نهایت به این نامه وکیل استراماچونی به من ختم شد که مدیرعامل عزیز موضع استراماچونی خیلی واضح است و تا زمانی که صددرصد مسائل حل نشده او به جایی نخواهد رفت. پرداخت نهصد هزار یوروی خالص در حساب بانک ایتالیایی او. تایید از فدراسیون مبنی بر اینکه می‌تواند به ایران بازگردد و اجازه کار دارد. سوم ایجاد یک قرارداد مناسب مالی به مبلغ یک میلیون و سیصد و پنجاه هزار یورو.

* من یکسری اختیارات خودم دارم. مثل همان ۷۰۰ هزار یورو و مسائلی که گفتم، اما بیش از این اختیار من نیست و این رقم از آرا فیفا هم گذر خواهد کرد. استراماچونی اعلام کرد که پیشنهادی نداشتیم، اما بیش از ۳۰ صفحه نامه و مکاتبات ما موجود است و دانه به دانه مشخص است. لازم هم باشد در صفحه رسمی باشگاه هم چاپ می‌کنیم؛ هر چند می‌دانم که او از این کار گلایه مند می‌شود.

* اما یک گلایه کوچک هم دارم. انتظار ما از استراماچونی این بود که در واقع به خاطر عشق و علاقه این هوادار راحت‌تر می‌آمد؛ علی رغم یکسری موانع قانونی و رسمی که داشتیم. بهتر بود که هر روز با استقبال هواداران نرخ بالاتر نمی‌رفت و می‌خواستم هواداران بدانند نه تنها دروغ نگفتیم، اما این نتیجه یک ماه و نیمه مذاکرات ما بود. البته مذاکرات رسمی ما بعد از فینال جام حذفی بود. تمام این‌ها موجود است و می‌توانیم اسناد را به اطلاع همه بدهیم؛ بنابراین در مورد این مربی دو سه موضوع هست.

* ما رسما بدون واسطه تلاش کردیم که پرونده را در فیفا ببندیم و از او تخفیف بگیریم که متاسفانه این تخفیف با استقبال شدید مردم برای بازگشت او روز به روز افزایش پیدا کرد و مجددا برای افزایش قراردادش برای فصل جدید هم رقم دوبرابر شد و سوم اینکه موانع قانونی داشتیم و همه تابع قانون هستیم. اگر هر اتفاق منفی صورت می‌گیرد و دوستان مصاحبه می‌کنند و بدون اطلاع و مدرک می‌خواهند باشگاه را مقابل هوادار قرار گیرند. بنده و اعضای باشگاه همه خودمان یک هوادار هستیم و مقابل هوادار قرار نمی‌گیریم و به آن‌ها حق می‌دهم.

* از همه هواداران عذرخواهی می‌کنم که مستحق بالاتر بودیم، اما این اتفاق نیفتاد. از همه مربیانی که زحمت کشیدند و پای کار بودند در فصل گذشته، کادر سرپرستی و بازیکنان که زحمت کشیدند تشکر می‌کنم، اما آن عزیزانی که بلافاصله اتفاقی رخ می‌دهد و در خبرگزاری‌ها مصاحبه می‌کنند و مستنداتی ندارند، ما با هوادار صادق هستیم و هدفم از ارائه اسناد این بود که ما به شما دروغ نگفتیم و با مجوز هم به این سمت رفتیم.

* اما در این ۵ ماه چه اتفاقاتی رخ داده است؟ می‌خواهم شفاف هزینه‌هایی که در این ۵ ماه شده را بگویم تا هواداران در جریان باشند. در ۱۹ بند هزینه کرده ایم. هزینه‌های هتل داخلی ما ۴۰۰ میلیون تومان، پرواز‌های داخلی که بیشتر چارتر بوده و پرواز به قطر و پرواز‌هایی که برای میلیچ و دیاباته در رفت و برگشت دو و نیم میلیارد تومان، پرداختی به منشا ۴۴ هزار دلار و معادل یک میلیارد و دویست و هفتاد و شش میلیون تومان، پرداختی به سالواتوره وکیل پرونده پروپیچ ۱۰ هزار دلار معادل ۲۹۰ میلیون تومان. پرداختی به مارتین فورکل مربی بدنساز ۲۰ هزار دلار معادل ۵۸۰ میلیون تومان. پرداختی به جیمز وکیلی که ۳۵ هزار دلار معادل یک میلیارد و ۱۵ میلیون تومان، پرداختی به خانم سوزانا ۱۸ هزار دلار معادل ۵۲۲ میلیون تومان، پرداختی به بویان که برای دو فصل گذشته بوده ۳۲۰ هزار دلار معادل ۹ میلیارد و ۵۷۰ میلیون تومان. پرداختی پول توجیبی و پاداش مقابل برد الاهلی عربستان در قطر ۴۰ هزار دلار که معادل یک میلیارد و شصت میلیون تومان می‌شود، پرداختی در وجه میلیچ با مبلغ ۸۰ هزار دلار معادل دو میلیارد و سیصد و بیست میلیون. پرداختی در وجه دیاباته در دو مرحله؛ یک بار در ابتدای ورود ما و یک مرحله هم در پنج روز گذشته دویست هزار درهم دویست هزار درهم در حال پرداخت هستیم که در مجموع ۵۷۵ هزار دلار که معادل ۱۶ میلیارد و ۶۷۵ میلیون تومان. پرداختی به فیفا حدود ۱۰ هزار دلار که معادل ۲۹۰ میلیون تومان می‌شود. طی ۵ ماه موفق شدیم ۵۰ درصد از قرارداد کادرفنی و بازیکنان را پرداخت کنیم که معادل ۱۸ میلیارد تومان می‌شود.

* هر ماه در این ۵ ماه ده درصد پرداختی به بازیکنان داشتیم و در ۹ ماه گذشته قبل از سال ۴۰ درصد پرداختی داشتیم، اما در این ۵ ماه ۵۰ درصد پرداختی داشتیم. با خیلی از بازیکنان تسویه حساب کردیم. با سرمربی سابق و کادر فنی قبل صددرصد تسویه کردیم. حقوق پرسنل را در ۶ ماهه اول حدود یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان داشته ایم. به باشگاه شهرخودرو بابت بازیکن جدیدی که گرفتیم مبلغ یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان پرداختی داشتیم. پرداختی جهت بازیکنانی داشتیم که بدهی از سال‌های گذشته داشتند که رقم پرداختی به آن‌ها حدود دو میلیارد و نیم بوده است.

* پرداختی در خصوص زمین‌های تمرینی، پزشکی و دادگستری و کار‌های کارشناسی و ... داشتیم که حدود ۹۰۰ میلیون تومان. پرداختی در جهت حرفه‌ای گری بابت مطالبات بازیکنان از سال ۱۳۹۴ تاکنون داشته ایم. حدود ۵۴ بازیکن بودند که مطالبه داشتند و ما حدود ۳۱ نفر را تسویه کرده ایم. نزدیک یک میلیارد و چهارصد و بیست میلیون تومان بابت این تسویه‌ها پول داده ایم. برای تیم‌های پایه و پیشکسوتان هم نزدیک به یک میلیارد و سیصد میلیون تومان پرداختی داشته ایم. جمع کل ما ۶۲ میلیارد و هفتصد و ۱۸ میلیون تومان می‌شود.

* در شرایطی که از نظر اقتصادی خوب نبودیم و در این شرایط اقتصادی، این پرداختی‌ها را داشتیم و من وظیفه دارم این موارد را به شما بگویم. در این ۵ ماه نه حق پخشی گرفتیم و نه بلیت فروشی داشتیم. نه از تبلیغات محیطی سودی بردیم. نه اللهیار صیادمنشی داشتیم که بفروشیم. نه سید مجید حسینی فروختیم. تمام این پول را تامین کردیم تا این اتفاقات خوب افتاد و به نوعی امکانات و پشتیبانی‌ها باید در یک باشگاه باشد و هیچ منتی نیست. در کنار این موارد ما به اموال باشگاه استقلال اضافه کردیم. اتفاقی که برخی به راحتی از کنار آن گذشتند، اما من نمی‌توانم به راحتی بگذرم. بعد از انقلاب شکوهمند اسلامی ما توانستیم هزار میلیارد تومان با گرفتن دو سند تک برگ دو ورزشگاه مرغوبکار و کمپ مرحوم حجازی را به سرمایه‌های باشگاه اضافه کنیم. این جزو افتخارات باشگاه است. برند استقلال را از طریق اداره ثبت مالکیت‌ها و در روزنامه رسمی کشور به ثبت رساندیم و کسی حق ندارد با برند ما تولیدی و کار اقتصادی کند و آن‌هایی که انجام دادند به سراغشان می‌رویم برای گرفتن حق و حقوق باشگاه.

*بدهی‌هایی دادیم که در هیچکدام سهیم نبودیم

مدیرعامل باشگاه استقلال یادآور شد: تمامی اسناد پرداختی بر اساس جدول ذیحسابی در باشگاه موجود است و اگر لازم شد درآمد‌ها و هزینه‌ها را روی سایت منتشر می‌کنم. بحث بعد پنجره نقل و انتقالات است. در حال حاضر نزدیک به ۶۱۵ هزار دلار معادل ۱۷ میلیارد و هشتصد و سی و پنج میلیون تومان برای شفر، ۴ میلیارد و صد و بیست و پنج میلیون تومان برای بودورف و چهار میلیارد و سیصد و پنجاه میلیون تومان برای پاختاکور که در هیچکدام ما سهیم نبودیم پرداخت کردیم.

* بیش از ۶۴ میلیارد بدهی پرداخت کردیم

وی تاکید کرد: البته من این مشکلات را می‌دانستم و آمدم که این وزنه‌ها را برداریم و بیش از ۶۴ میلیارد تومان پرداختی داشتیم. مجموع اعداد باز شدن پنجره نقل و انتقالات ۲۶ میلیارد و سیصد و ده میلون تومان بود. در ابتدای سال هیچکس نمی‌دانست کرونا قرار است چه بلایی برای دنیا رقم بزند. نه من و نه هیچکس دیگر از این موضوع اطلاع نداشت. شاید خیلی از اقتصاددان‌ها می‌دانستند، اما هرگز فکر نمی‌کردند قیمت دلار دو و نیم برابر شود.

* دلیل استعفایم فروش صیادمنش و شفر بود

سعادتمند افزود: برخی مرتب می‌گویند که پول شفر را بدهید و چرا پول این مربی را ندادید؟ اول از همه باید بگویم چرا به عنوان رئیس هیات مدیره از استقلال رفتم. یکی از دلایل جدایی من از استقلال همین آقای شفر بود. یکی از دلایلش فروش صیادمنش بود به علاوه ۱۶-۱۷ دلیل دیگر که رسمی وجود دارد و در سال‌های آینده آن را اعلام خواهم کرد. اما تامین این ۲۶ میلیارد در شرایط فعلی کار بسیار سختی است، اما وظیفه من است و کوتاه نخواهم آمد. اعزام تیم به قطر، حفظ بازیکنان، جام حذفی، شفر، بویان، پاختاکور و همه این‌ها با هم در کمتر از ۲۰ روز به ما فشار وارد کرد.

*بعد از این پرونده‌ها نوبت پرونده‌های بعدی است

مدیرعامل باشگاه استقلال تصریح کرد: ۲ پروژه اقتصادی بزرگ را پیش بینی کردیم تا این دمل بزرگ را به صفر برسانیم. نمی‌خواهم به شما خبر بد بدهم، اما باید واقعیت‌ها را بپذیریم. بدانید بلافاصله در آینده بسیار نزدیک دوباره نزدیک به ۱۰۰ هزار دلار پرونده جباروف خواهد رسید. دوباره ۳۷ هزار دلار برای کولی خواهد رسید و البته ۱۰۰ هزار دلار هم باید به پادووانی بدهیم. بعد از این دوباره پرونده استراماچونی و ساشا شفر که آن‌ها هم رقم سنگینی هستند به باشگاه خواهد رسید. امیدوارم از این مراحل هم رد شویم. برخی در خانه و روی مبل نشسته و ادعا دارند که چرا پنجره استقلال بسته است و چرا پول‌ها پرداخت نمی‌شود.

* آقایان مدعی فقط ۱۰ میلیون به ما کمک کنند

وی خاطرنشان کرد: من از این عزیزان خواهش می‌کنم، از توانی که دارند فقط ۱۰ میلیون تومان کمک کنند. اینکه از بیرون بگوییم «لنگش کن» کار راحتی نیست. طبق مصوبه مجلس شورای اسلامی نه دریافتی از دولت داریم، نه بلیت فروشی داریم و نه تبلیغات محیطی و نه حتی ترانسفر بازیکن. بار‌ها گفته ام قائدی را راحت نمی‌فروشیم. اگر هم بخواهیم ترانسفر داشته باشیم هوادار مقابل ما قرار می‌گیرد. در این بین فقط اسپانسر داریم که مگر آن‌ها در این وضعیت چقدر می‌توانند کمک کنند؟

* با پول بدهی‌ها می‌توانستیم هتل بسازیم

سعادتمند افزود: اگر این ۶۳ میلیارد را که بابت بدهی‌های گذشته پرداخت کردیم، امروز شاید نزدیک به ۳۰ میلیارد در حسابمان پول بود. ما حتی می‌توانستیم هتل بسازیم و کمپ حجازی را ترمیم کنیم. عزیزانی که فقط انتقاد می‌کنند بدانند در باشگاه به روی همه آن‌ها باز است و به دیده منت آن‌ها را می‌پذیریم.

* برای استقلال بد است بازیکنش قلیان به اردو ببرد و تا ۴ صبح بیدار باشد!

مدیرعامل استقلال ادامه داد: متاسفم که بگویم به خاطر حجم کاری و تامین پاداش بازیکنان یک هفته دیرتر به تیم ملحق شدم. در ۳-۴ روزی که در آنجا بودم، موارد خوبی را در دوحه ندیدم. از یک باشگاه حرفه‌ای بعید است که بازیکنش تا ۴ صبح بیدار باشد! البته نه همه، ولی تعداد محدودی اینگونه بودند. برای استقلال بد است بازیکنی ساعت یک ظهر هنوز صبحانه نخورده باشد. برای استقلال خیلی بد است که بازیکنش تا ساعت ۴ صبح در فضای مجازی باشد. برای باشگاهی که نگاه ۳۰ میلیون هوادار نگاهش به ساق او است، بد است که بازیکن با خودش قلیان به اردو ببرد. شک نکنید با بازیکن خاطی برخورد خواهد کرد.

* بازیکن ۲ میلیاردی از ما ۱۰ میلیارد خواسته است

مدیرعامل باشگاه استقلال افزود:کارمندی که ماهی ۲ میلیون تومان حقوق می‌گیرد نگاهش به ساق پای شما بازیکنان است! بعد شما تا صبح بیدار هستید؟ تا زمانی که من هستم اجازه نمی‌دهم این اتفاق رخ دهد. کاری به قانون وضع شده ندارم و شاید به قانون عدم جذب خارجی‌ها اعتقاد نداشته باشم، ولی بازیکنانی داریم که ناشناخته و عاشق استقلال هستند و می‌توانند به باشگاه کمک کنند. اگر لازم باشد از بازیکنان امیدمان استفاده می‌کنیم که قدر آن کارگر را بداند. مگر می‌شود بازیکن تا ظهر بخوابد؟ من واقعا متاسف هستم. مگر می‌شود بازیکنی که ۲ میلیارد قراردادش بوده الان ۱۰ میلیارد بردارد؟ ما به خاطر فشار هواداران مجبور بودیم قرارداد‌هایی ببندیم که اعتقادی به آن نداریم.

* تمام بازیکنان باید تست پزشکی بدهند

وی تصریح کرد: الان اعلام می‌کنم تمامی این بازیکنان باید تست پزشکی بدهند و سرباز باشگاه باشند. باشگاه همه کار کرده، پاداش داده، هتل گرفته، پرواز اختصاصی در اختیار آن‌ها گذاشته و بازیکن کاملا باید در اختیار باشگاه باشد. شک نکنید در ساختار باشگاه هم تغییرات اساسی خواهیم داد. در خیلی از بخش‌های باشگاه مشکلات اساسی خواهیم داشت که باید اصلاح شود.

* نظرم را در مورد سرمربی به مجمع داده ام

سعادتمند در خصوص انتخاب سرمربی جدید گفت: نظر من بر کارشناسی به مجمع و هیات مدیره ارائه شده و منتظر هستم آن‌ها نظراتشان را ارائه کنند. جا دارد از همه آن‌ها تشکر کنم که با من همراهی داشتند. متاسفانه در پیشنهادی که دادم یکسری که همیشه در این فوتبال هستند نرخ‌ها را بالا بردند، ولی ما دست آن‌ها را کوتاه می‌کنیم و چیزی که به صلاح دولت و باشگاه است را اجرا می‌کنیم. اجازه می‌خواهم این یکی دو روز را هم به ما فرصت بدهند تا از طریق مصوبه هیات مدیره نتایج بهتری بگیریم.

* مانع رفتن بازیکنانی که پیشنهادات خارجی دارند نمی‌شویم

مدیرعامل استقلال در خصوص بازیکنان این تیم گفت: برای لیگ قهرمانان تلاش کردیم و یکسری بازیکنان، پیشنهاد خارجی دارند. ما به این پیشنهادات احترام می‌گذاریم. بازیکنانی که پیشنهاد خارجی خوب دارند و نظر آن‌ها و خانواده خودشان مبنی این است که در خارج رشد کنند، ما خیلی مانع نمی‌شویم، اما با چنگ و دندان شاکله تیم را حفظ کردیم. بعد از رفع مشکل پنجره نقل و انتقالات ۲- ۳ بازیکن خوب که شما خواهید شناخت را جذب می‌کنیم.

* قائدی را نمی‌فروشم مگر اینکه قیمت او در فوتبال ایران انقلاب ایجاد کند

وی تاکید کرد: پرداختی به دیاباته مرتب صورت می‌گیرد و او را حفظ می‌کنیم. قائدی را نمی‌فروشیم مگر به قیمتی که برای فوتبال ایران خوب باشد و انقلابی در فوتبال ایران ایجاد کند. در خصوص شجاعیان هم باید بگویم متاسفم که برای آسیا و لیگ بار‌ها مراجعه کردیم که مشکل او حل شود، اما نمی‌گذراند در لیگ ایران بازی کند. ما کارت بازی او را برای آسیا گرفتیم، اما دوستان در ایران باز هم اجازه ندادند. وقتی آقایان متزلزل عمل کردند، ما اجازه ندادیم مقابل الاهلی بازی کند که خدای ناکرده بازی ۳ بر صفر شود. مگر استقلال باشگاه این مملکت نیست؟ چرا نمی‌خواهید با استقلال همکاری کنید.

* اهل استعفا نیستم و کنار نمی‌کشم

وی گفت: این را هم بگویم که من اهل استعفا نیستم و سال گذشته که این کار را کردم دلایلی قانع کننده داشتم. الان به عنوان مدیرعامل کار می‌کنم و استعفا نخواهم داد، چون با انگیزه بیشتر می‌خواهم کارم را انجام بدهم. ما در حال رفتن به سمتی هستیم که موانع را برطرف کنیم و از نقطه صفر کار‌ها را زیر بنایی انجام دهیم. شک نکنید ۲ سال دیگر بهترین بازیکنان را به همه دنیا صادر خواهیم کرد.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
 • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
 • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
 • 4 + 1 =

  نظرسنجی

  جعفر سمیعی را انتخاب مناسبی برای مدیرعاملی پرسپولیس می‌دانید؟

  پربازدیدترین

  آخرین عناوین

  ویدیو