مهاجم تیم ملی گفت: در پوررتو کسی نمی دانست که برای بستن قرارداد به پرتغال سفر خواهم کرد و به همین دلیل استقبالی صورت نگرفت. اما بعد از اعلام عقد قرارداد در فضای مجازی، خبرها و رسانه ها استقبال خوبی کردند.

طارمی: شاید روزی در رئال بازی کنم

خبرورزشیتیم‌های ملی؛ جایگاه امروز مهدی طارمی، آقای گل سوپر لیگای پرتغال، مهاجم قهرمان سابق اروپا، شاید زنجیره‌ای باشد که حلقه‌های آن را این پنج واژه تشکیل داده‌اند. مهدی طارمی که شاید بزرگ‌ترین بدشانسی‌اش، از دست دادن تک به تک دقیقه ۹۰ مقابل پرتغال در جام جهانی ۲۰۱۸ باشد. هرچند، این بدشانسی بن‌بستی در مسیر پیشرفت او نبود، تا امروز بارها دروازه پرتغالی‌ها را باز کند. پرتغالی‌های که حالا وحشت‌زده، خطر مهدی را از دقیقه یک تا ۹۰ روز دروازه‌شان احساس می‌کنند.

استعداد؛ نقطه آغاز موفقیت هر انسانی در هر مسیری است که پا می‌گذارد. مهدی طارمی، نوجوان بوشهری از دیار تنگستان جزو با استعدادترین فوتبالیست‌های ایران است. بازیکنی که خوب دویدن، خوب پریدن، جای گیری مناسب، تکنیک ناب و حتی پنالتی گرفتن را بهتر از مسیر خانه‌اش بلد است. خصوصیات‌هایی که او را به یک مهاجم کامل و زهردار تبدیل کرده تا در نخستین فصل حضورش در اروپا، آقای گل پرتغال شود و حالا عضو تیم پورتو است.

تلاش؛ اگر دنبال موفقیت باشید، بدون تلاش راه به جایی نمی‌برید. حتی اگر با استعدادترین انسان روی زمین باشید. استعداد شما را در مسیر موفقیت قرار می‌دهد و تلاش شما را رو به جلو حرکت خواهد داد. طارمی با تلاش، مسیر پر از دست انداز بوشهر تا تهران، تهران تا دوحه و دوحه تا لیسبون را به خوبی طی کرده است. حالا او در مسیری است که باید تلاش بیشتری کند، چون رقبای تلاش‌گری دارد.

شانس؛ چیزی که می‌گویند نصیب آنهایی می‌شود که سخت تلاش می‌کنند. پس طارمی این اتفاق مهم را، رایگان به دست نیاورده. شانسی که نصیب او شد و پس از معرفی به علی دایی، او را تبدیل به مهاجم اول پرسپولیس کرد، حاصل تلاشی بود که شانس را برای طارمی به ارمغان آورد.

جدیت؛ برای بازیکنی مانند طارمی، به دست آوردن موفقیت شاید سخت‌تر بود. حاشیه‌هایی که دست از سر او بر نمی‌داشتند و هر کدام کافی بود برای خاموش شدن ستاره‌ی بوشهری، اما آنچه باعث شد طارمی این حاشیه‌ها را پس بزند و روی فوتبالش تمرکز کند. جدیت بود. این جدیت باعث شد، او به جای پاسخگویی به حواشی، در زمین فوتبال تلاش کند و با موفقیت‌هایش حاشیه‌ها از او دور شوند. آیا امروز کسی هست که بخواهد طارمی را به حواشی گره بزند؟

امروز، همه منتظریم تا مهدی طارمی فصل فوق العاده‌اش در ریوآوه را که با ۱۸ گل به پایان رساتد، به فصلی فوق العاده در تیم پورتو تبدیل کند. هرچند موفقیت در پورتو سخت‌تر است و این مهاجم با استعداد باید تلاش و جدیت بیشتری داشته باشد که بازهم شانس و خیریت به سراغش بیاید.

از بازی در کوچه پس کوچه های بوشهر تا لیگ برتر پرتغال و پورتو... و. آیا این تصور را داشتی که چنین اتفاقی رخ دهد؟

هرکسی از کودکی خود آرزوی بزرگی دارد و فکر می کند به آن برسد. بدون شک رسیدن به آرزو و هدفی که از کودکی در سر وجود دارد با تلاش و پشتکار میسر می شود. آرزوی بزرگ من حضور در تیم بزرگی بود که بتوانم بدرخشم و عملکرد خوبی داشته باشم. پورتو در این برهه از زمان برای من رسیدن به هدف دوران کودکی ام است. پورتو تیم بزرگی است و آرزوی هر کسی می تواند باشد. هر چند که آرزوی من حضور در تیمی بزرگتر است و امیدوارم به آن برسم.

در آن روزها بزرگترین رویایی که در ذهنت وجود داشت، چی بود؟

من طرفدار رئال مادرید هستم. از ۶ سالگی فوتبال را دنبال می کردم و آن زمان آرزویم حضور در رئال بود. اما باید خیلی تلاش کنم و با شرایط موجود به هدفم برسم. یکسری چیزها سخت و غیر قابل به دست آوردن است اما من از تلاشم دست نمی کشم. تلاش و پشتکار بسیار مهم است تا بتوانم به هدف خودم برسم. شاید روزی بتوانم در رئال حضور داشته باشم اما اگر این اتفاق هم رخ ندهد بدون شک تلاش من و حضورم اکنون در پورتو نشان می دهد که برای رسیدن به مراحل بالاتر در زمان ورزشی ام تا چه حدی موفق بوده ام.

هدفت از حضور در پورتو چیست و به چه جایگاهی می خواهی برسی؟

پورتو تیم بزرگی است و در سطح جهان معتبر است. با امکانات زیادی که در لیگ های پرتغال مخصوصا این تیم وجود دارد، به این کشور آمدم تا با جام هایی که در طول مسابقات می توان کسب کرد، به موفقیت برسم. من هدفم از حضور در پورتو این است که موفق باشم و در کنار آن، نیم نگاهی به آینده و تیم های بزرگتر دارم. برای رفتن به تیم های بزرگ، باید از تیم های بزرگ نقل مکان کرد. این قسمتی از هدف من بود که با حضور در لیگ پرتغال تا حدودی به آن رسیده ام.

بزرگترین رویایی که در سر داری چیست؟

واقعیت این است که فصل خوبی را سپری کردم. خودم پورتو را دوست دارم. چون در ایران نیز شناخته شده است. از سبک بازی و اعتقادی که مربی این تیم به من داشت، باعث شد در این تیم حضور یابم و اعتقادی مربی برای حضورم در لیگ پرتغال بسیار تاثیر گذار بود و به همین دلیل تصمیم گرفتم به این کشور بیایم. نکته خوبی که در این تیم وجود دارد، همه یک تیم هستند. تیم ستاره ندارد و به دنبال ستاره نیست. مهمترین چیز برای من اعتقاد مربی به من است که این امر مهم و تاثیر گذار برای یک بازیکن می باشد و خوشبختانه تمام شرایط برای حضوری آرام و موفق برایم فراهم است. می خواهم در لیگ پرتغال آقای گل بشوم و چند جام وجود دارد که بتوانم همه را با هم در کنار دیگر هم تیم هایم کسب کنیم. بدون شک در آینده اتفاقات بهتری خواهد افتاد. قهرمانی لیگ پرتغال، بزرگترین هدفم کنونی من است.

استقبال در پورتو به چه صورت بود؟

در پوررتو کسی نمی دانست که برای بستن قرارداد به پرتغال سفر خواهم کرد و به همین دلیل استقبالی صورت نگرفت. اما بعد از اعلام عقد قرارداد در فضای مجازی، خبرها و رسانه ها استقبال خوبی کردند. حتی مردم شریف ایران نیز با کامنت هایی که برای من و باشگاه نوشتند، دل من را شاد کرده و به من امید دادند. امیدوارم سربلندشان کنم و جوابشان را با درخششم بدهم.


تیم ملی را چطور ارزیابی می کنی. با اسکوچیچ و ۴بازی باقیمانده؟

تیم ملی باید تمرینات خود را آغاز کند تا بتواند در مسیر رشد و موفقیت قرار بگیرد. اسکوچیچ مربی است که مدتها با تیم های باشگاهی در ایران کار کرده و شناخت و درک کاملی از بازیکنان ایرانی دارد. وی فن، استعداد و کیفیت بالایی دارد که می تواند تیم ملی را دچار تغییر و تحول کند و این امر در ۴ بازی پیش رو بسیار تاثیر گذار خواهد بود.

حریفانمان را چطور ارزیابی می کنید؟

حریفانمان خیلی سرسخت نیستند اما بدون برنامه و تلاش و پشتکار، پیروزی قابل اجرا نیست. در دور رفت متاسفانه به عراق و بحرین باختیم. تاز زمانی که تمرینات مستمر و بازی های دوستانه وجود نداشته باشد نمی توان در مسیر موفقیت پیش رفت. ما تیم اول آسیا بودن را بسیار سخت به دست آوردیم برای اینکه اولی را همچنان حفظ کنیم باید تلاش کرده و در نهایت مقابل حریفان خود به میدان رویم و بهترین عملکرد را به دست آرویم.

با اسکوچیچ جلسه ای برگزار کردی. نظرت درباره ارتباط سرمربی با بازیکنان و شرایط کلی تیم ملی فوتبال ایران چیست؟

اسکوچیچ مربی است که بازیکنان ایرانی را، شخصیت، رفتار، بازی ها و عملکردشان را به خوبی می شناسد و برای تک تک ملی پوشان به منظور اجرای بازی و نوع عملکردشان برنامه دارد. صحبتی که با اسکوچیچ داشتم متوجه شدم که سخت در حال آنالیز و برنامه ریزی است. امیدوارم موفق باشد چون موفقیت ایشان، موفقیت تیم ملی فوتبال ایران را به همراه دارد و من به نوبه خود از هیچ تلاشی برای موفقیت ایران دریغ نخواهم کرد.

برچسب‌ها

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 6
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 2
 • حمید DE ۱۲:۲۹ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۸
  1 15
  فعلا سعی کن ب ترکیب اصلی تیمت برسی تا بعد گاهی احساس میکنم کیسه کش هستی با توهما که داری
 • تتلیتی وحشتناک باهوش IR ۱۴:۰۳ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۸
  2 16
  بالا غیرتا بازیکن خوبی در حد تیم ایران هستی ولی تو یک لیگ درپیتی بازی می کنی
  • .،‌. IR ۱۵:۴۱ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۸
   8 3
   حقا که کم سوادی و هیچ دانش فوتبالی نداری ولی به خودت میگی با هوش حداقل از رو سند و مدرک بگو لیگ پرتغال درپیته(البته به پای پنج تا لیگ معتبر شاید نرسه ولی بعد پنچ تا لیگ معتبر پرتغال معتبرترین لیگ اروپا و جهانه) ضمنا پرتغال اگه میخواست میتونس مث لیگ بخیل ایران باشه و همه بازیکنای خوبشو مث رونالدو فلیکس فرناندز موتینیو و... همه رو واسه خودش حفظ کنه اونوقت صد درصد معتبر ترین لیگ جهان بود باز پورتو رو کل دنیا میشناسه ولی به یه یه فرد خارجی بگی یه تیم ایرانی نام ببر هیچی نمی تونه بگه ترانسفر مارکت که معتبر ترین سایت تو قیمت گذاری لیگ و بازیکن و مربی و... هست و حتی فیفا رو دستش حرف نمیزنه داره میگه کل لیگ ایران همش ۱۰۰ ملیون یورو ولی نمیگم لیگ یک ملیاردی پرتغال، همون تیم پورتو ۲۵۱ ملیون یورو ارزش داره یعنی بیشتر از دو برابر کل لیگ ایران و تیماش ارزش داره، حالا بیا بگو ترانسفر مارکت چرت میگه و منه تتلیتی (ک هیچی از فوتبال نمیدونه) راست میگم ، وقتی هیچی از فوتبال اروپا نمیدونی اظهار نظر نکن و بشین همون لیگای چرت آسیایی که توش فقط وقتکشی و سرعت افتضاح کم بازی و دعوا و حاشیه هست رو ببین
 • .،. IR ۱۵:۴۴ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۸
  7 1
  موفق باشی پورتو تیمیه که راحت بازیکن به تیمای تاپ ترانسفر میکنه به امید درخششت
 • تاجی IR ۲۳:۱۸ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۸
  0 6
  خخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخ امروز دپرس بودم ولی الان با این آرزو های این بچه دل درد گرفتم از بس که خندیدم
 • سجاد IR ۰۸:۲۵ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۹
  2 0
  من طارمی رو از همون روزای اولی ک اومده بود پرسپولیس قبول داشتم و خدایی هم تا اینجا ک رسیده کم ترین حقشه ان شاله به تیم های بزرگتر هم میرسه هرچند تیم پورتو،قهرمان اروپا هم کم تیمی نیست، شاید روزی ک طارمی در ایرانجوان بود آرزو میکرد به پورتو برسه خیلی خنده دارتر ب نظر میرسید تا الان ک میخواد از پورتو به رئال برسه

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 2 =

به یاد دیگو مارادونا

آخرین عناوین

ویدیو

پربازدیدترین