ماندن یا نماندن الهام هاشمی، سرمربی تیم ملی تیراندازی حاشیه بزرگ این روزهای تیراندازی شده است؛ حاشیه‌ای که روزهای بد تیراندازی را رقم زده است.

قصه برگشت الهام هاشمی سر دراز دارد

خبرورزشیمحدثه جوادی​​​​؛ در حالی که تیراندازی ۶ سهمیه المپیک گرفته اما حالا که ستاد مقابله با کرونا مجوز تمرین تیراندازان را صادر کرده و آنها باید در آرامش با تمرین روی نتیجه در المپیک متمرکز شوند، قهر سرمربی مهمترین دغدغه آنها شده است.  

حدود یک ماهی است که هاشمی در تمرینات تیم ملی تیراندازی حضور ندارد و مرضیه طالبی مربی تیم دانشجویان و دستیار سال‌ها پیش سرمربی مجارستانی تیم ملی، جای خالی هاشمی را پر کرده است. هر چند فدراسیون جلساتی را برای تمدید قرار داد با هاشمی برگزار کرد اما دو طرف به توافق نرسیدند و حتی حرف از جدایی سرمربی هم پیش آمد. با اینکه فدراسیونی‌ها مدام تأکید داشتند حرف هاشمی پول نیست و اختلافش به مسائل مالی برنمی‌گردد اما هاشمی این مدت تنها یک بار، آن هم برای مسابقه آنلاین که خودش پیشنهادش را داده بود پا به سالن فدراسیون گذاشت و بعد هم رفت. او البته در این مدت هم روزه سکوت گرفته و حرفی نمی‌زند. با نیامدن او تیراندازان المپیکی هم خیلی سر تمرین حاضر نمی‌شوند و منتظر هستند تا تکلیف سرمربی مشخص شود. با این شرایط پای کمیته ملی المپیک و وزارت ورزش هم به این قضیه باز شد اما ظاهراً بعد از چند جلسه هنوز خبری از برگشت سرمربی تیم ملی تیراندازی نیست. تا جایی که دیروز هم نصرا... سجادی سرپرست کاروان ایران در المپیک هم با علی دادگر و الهام هاشمی جلسه گذاشت.  

البته مهین فرهادی‌زاد، معاون بانوان وزیر ورزش هم هفته پیش با هاشمی جلسه داشت. او با قاطعیت از برگشت هاشمی می‌گوید: «در جلسه‌ای که چهارشنبه هفته پیش برگزار شد، مشکلات بین فدراسیون و سرمربی تیم ملی تیراندازی مطرح شد، مشکل خاصی نیست، شک نکنید هاشمی برمی‌گردد. البته درباره این مسائل رئیس فدراسیون تیراندازی باید پاسخگو باشد.»

طاهره طاهریان نایب رئیس اول کمیته ملی المپیک مسئولیت کامل این ماجرا را به عهده فدراسیون می‌داند: «در جلسات مواردی مطرح شده و با دو طرف صحبت کردیم، مسئولیت ورزشکاران و مربیان به عهده فدراسیون است و در نهایت فدراسیون است که تصمیم می‌گیرد. حتی دیروز هم نصرا... سجادی، سرپرست کاروان ورزشی ایران در المپیک توکیو، هم با دادگر و الهام هاشمی جلسه داشته تا این قضیه حل شود. باید همه چیز را فراهم کنیم تا تیراندازان زیر نظر مربیان تمرین کنند. اگر ما جلساتی را برگزار کردیم تنها به فکر حل مسئله هستیم و قصد مداخله نداریم. اختلاف نظراتی بین هاشمی و دادگر وجود دارد که امیدواریم حل شود. باید مسیرهای مختلفی را آزمایش کنیم تا به یک راه حل درست برسیم.»

کیکاووس سعیدی دبیرکل کمیته ملی المپیک هدف کمیته را ایجاد همدلی و تعامل بین کادر فنی تیم ملی تیراندازی با فدراسیون می‌داند و فدراسیون تیراندازی را تصمیم‌گیرنده می‌داند و اختیار دارد برنامه‌هایش را در چارچوب اهدافش، عملیاتی کند.  

سیدرضا صالحی‌امیری، رئیس کمیته ملی المپیک با اینکه اختلاف بین نگاه دادگر و هاشمی را جدی می‌داند اما بر حل آن تأکید دارد: «اختلاف نظر جدی بین دادگر و هاشمی وجود دارد که باید رفع شود، ورزشکاران باید تابع فدراسیون باشند. برخی از این اختلافات مورد تأیید من نیست اما تصمیم نهایی به عهده فدراسیون است.»

تیراندازان ملی‌پوش که این روزها دغدغه بزرگی برای تمرین دارند برای برگرداندن سرمربی و تأمین تجهیزات دست به کار شدند و با علی دادگر، رئیس فدراسیون صحبت کردند اما تا به امروز اتفاقی نیفتاده و بعد از آن تیراندازان هم تمرین را ترک کردند و هم روزه سکوت گرفته‌اند اما مصاحبه نکردن تنها رویه ملی‌پوشان نیست و مسئولان فدراسیون هم جواب هیچ تلفنی را نمی‌دهند.  

اما نگرانی تیراندازان تمامی ندارد و نجمه خدمتی تیرانداز المپیکی هم با انتشار پستی در استوری اینستاگرامش روی عکسی از خوابگاه فدراسیون نوشته است: «در ۲۴ سال عمرم، ۹ سال را در فدراسیون زندگی کرده‌ام، در سخت‌ترین شرایط با همه آن کنار آمده‌ام اما باز تا کی؟»

در حالی که ۹ ماه تا المپیک بهترین فرصت برای آمادگی ورزشکاران است، کاش فدراسیون با حل این مشکل آرامش را به اردو برگرداند و تیراندازان برای موفقیت در توکیو تمرکز کنند.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 1 =
Topic[id:95, title:تیراندازی] - __ [] __
Topic[id:95, title:تیراندازی] - __ [] __
Topic[id:95, title:تیراندازی] - __ [] __
Topic[id:95, title:تیراندازی] - __ [] __
Topic[id:95, title:تیراندازی] - __ [] __

آخرین عناوین

Topic[id:95, title:تیراندازی] - __ [] __
Topic[id:95, title:تیراندازی] - __ [] __

ویدیو

Topic[id:95, title:تیراندازی] - __ [] __
Topic[id:95, title:تیراندازی] - __ [] __

پربازدیدترین